Aktuality


Poznáváme Znojmo s Přímkou 2022

poznavameznojmo22-11.jpg 30. 06. 2022
V úterý 28. června čekal osmáky výlet, či spíše exkurze do nedalekého Znojma. Řeklo by se, že ve Znojmě byl každý už tisíckrát, ale tentokrát si nás vzali do parády studenti a vyučující ze SOŠ Přímětická a ukázali nám, že jezdit často do Znojma a něco o něm vědět jsou dvě různé věci. Ale pěkně postupně. S Přímkou spolupracujeme již tradičně a jejich akce jsou vždy velmi povedené, precizně připravené a profesionálně odvedené. Stejný standard byl dodržen i tentokrát, přestože prázdniny již klepaly na dveře a všichni jsme se v duchu viděli někde na pláži nebo v lese. Ráno jsme se sešli ve Znojmě, studenti si nás rozdělili na dvě skupiny... více »

Adam a Eva aneb Nejsme stejní 2022

adamaeva22-2-uvod.jpg 30. 06. 2022
  Na středu 22. 6. 2022 jsme pro naše obě šesté třídy naplánovali program v rámci preventivního programu Adam a Eva, aneb Nejsme stejní. Realizaci jsme svěřili do rukou společnosti MPedu, z. s., konkrétně za námi přijela Mgr. Jana Fričová, která si s dětmi povídala na téma tělesných změn s nastupující pubertou, o odlišnostech pohlaví, střídání nálad vlivem hormonální bouře v dospívajícím těle, jak to zvládat a co se sebou. Žáci se dozvěděli také o zdravém životním stylu a dodržování hygieny. Protože se jedná přece jen o poněkud choulostivé téma, šesťáci uvítali hravou formu přednášky a především možnost zeptat se lekt... více »

Zeměpis jinak 2022

adamaeva22-2-uvod.jpg 30. 06. 2022
  V posledních hodinách zeměpisu dostali šesté třídy dva netradiční úkoly. Nejdříve měli za úkol vytvořit mapu kontinentů jinak. Jednalo se o Afriku a Austrálii.  Ve dvojicích si vybrali kontinent, dostali slepou mapu a vyrazili do parku. Tam tvořili mapu kontinentů z libovolných přírodnin. Druhý zadaný úkol byl časově náročnější. Měli si vybrat libovolné téma, které jsme probírali během celého školního roku z hodinách zeměpisu, a to ztvárnit pomocí sketchnotingu. Vybrané téma si díky tomu nejen zopakovali, ale i rozšířili vědomosti. K dispozici měli sešit se svými zápisky a zároveň mohli používat i jiné zdroje pro doplnění informací. Mysl... více »

Já a moje já 2022

jaamojeja2-1-uvod.jpg 30. 06. 2022
Byl název besedy, kterou absolvovali ve středu 22. 6. 2022 žáci sedmé třídy. Jednalo se  o aktivitu v rámci našeho preventivního programu. Realizaci jsme svěřili do rukou společnosti MPedu, z. s., konkrétně za námi přijela Mgr. Jana Fričová, která si s dětmi povídala na téma vývoj osobnosti se zaměřením na psychické milníky dospívání – moje sebevědomí, sebeúcta, sebeovládání, očekávání/rozčarování, o toleranci k okolí, o vztazích mezi vrstevníky. Sami sedmáci napsali: „Dozvěděli jsme se mnoho nových a zajímavých věcí. Povídali jsme si o změnách chování v pubertě (jiný pohled na rodiče, rychlé změny nálad atd.) Přednáška se nám líbila... více »

Chemie venku 2022

chemievenku-uvod.jpg 30. 06. 2022
V uplynulém týdnu si žáci osmé třídy vyzkoušeli výuku chemie venku. V rámci opakování a procvičování názvosloví jsme vyrazili na školní dvorek, kde na nás čekaly na zemi napsané chemické vzorce oxidů, sulfidů a kyselin. Ve dvojících žáci tvořili názvy, které dali řešením dolů k daném vzorci. Pak proběhla společná kontrola. Žáky procvičování názvosloví bavilo, pracovali s nadšením a bezchybně. V následujícím školním roce půjdeme v hodinách chemie ven znovu.   Jordánková ... více »

EXKURZE DO ZNOJMA 2022

exkurzeznojmo22-11-uvod.jpg 30. 06. 2022
   V pátek 24. 6. se vypravili žáci 4., 5. a 6. A třídy na exkurzi do našeho okresního města. Program měli více než pestrý – páťáci se vydali za odměnu za sběr starého papíru do kina Svět na film JEŽEK SONIC 2, zbylé dvě třídy měly domluvenou prohlídku prostor znojemského podzemí. Všechny třídy během dopoledne ještě navštívily Dům umění, kde byla nainstalována výstava výtvarných prací žáků ZUŠ Znojmo. Následovala procházka centrem Znojma a návštěva místních památek. Závěr patřil nákupu drobných suvenýrů a občerstvení. Fotky můžete vidět zde.   ... více »

Burza 2022

burza-uvod.jpg 28. 06. 2022
  V pondělí 27.6.2022 se z žáků stali prodavači a kupující. Konala se totiž BURZA školních potřeb, hraček a jiných dětských pokladů. Nabízeli si za drobné peníze různé maličkosti, které je již nebaví a zabírají místo. Účelem bylo zbavit se věcí ze „šuplíků a poliček“ a jiné si zase domů přinést… Na roli prodavačů se nachystaly velmi zodpovědně, vyrobily si cedulky s cenami a nechyběly ani různé prodejní akce. Byl to další zdařilý den, který se povedl a děti bavil. Teď už stačí pouze dodat – HEZKÉ PRÁZDNINY!!! Fotky můžete vidět zde.  ... více »

Školní výlet do Brna 2022

obrazek1.jpg 28. 06. 2022
Konečně je to tady, náš první třídní výlet. V pondělí 20.června jsme se vypravili společně se 7. třídou na výlet do Brna. Program jsme měli docela nabitý. Vyjeli jsme brzy ráno kolem 7:30 autobusem. Cesta proběhla bezproblémově. Naší první zastávkou byl hrad Špilberk. Zde jsme si po výšlapu cestičkou nahoru chvilinku odpočinuli, občerstvili se a prohlédli si Brno z výšky. Prošli jsme si nádvoří hradu a obešli ho celý dokola. Zaujalo nás jezírko s vodopádem a chvíli jsem také strávili na vyhlídce. Čas rychle uběhl, a tak jsme se vydali k naší druhé zastávce směr Jumppark. Zde jsme obdrželi pásky kolem zápěstí a koupili si protiskluzové po... více »

SPANÍ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ 2022

spani-druzinauvod22.jpg 24. 06. 2022
Jak vypadá družina v noci? Abychom to zjistili, tak jsme se sešli 21.6.2022 k večeru. Rozloučili jsme se s rodiči a naše družinové třídy proměnili v noclehárny. Společně jsme si opekli špekáčky a se soumrakem se vydali na stezku odvahy. Tímto bychom chtěli poděkovat  žákům 6.B s panem učitele... více »

Matematika v přírodě 2022

matematikavenku22-22.jpg 24. 06. 2022
  Ve středu 15. 6. se žáci šestých a sedmých ročníků zúčastnili projektového dne Matematika venku. Pod vedením zkušeného lektora Ing. Martina Kříže (zástupce ředitele Chaloupky o. p. s. a metodika projektu Učíme se venku) si vyzkoušeli programy Kolik uhlíku zadrží strom, Zlomky ve sklenici, Jednotky délky a obsahu. Změřili si obvod a výšku stromu, vypočítali jeho objem a vypočítali, kolik uhlíku zadrží jejich strom během svého růstu. Žáci zažili dělení zlomků na vlastní oči ve vlastní sklenici. Za pomocí vody zjistili, jak se dělí a sčítají zlomky. Změřili si, jak mají dlouhý krok a pomocí krokování odhadli délku tenisového kurtu. Žáci se aktivně zapojili ... více »

Republikové kolo mladých zdravotníků - Praha 2022

zdravoveda-republika22-8.jpg 24. 06. 2022
     Dne 18. června se žáci  5. třídy zúčastnili  republikového kola mladých zdravotníků, které se konalo  tentokrát v hlavním městě naší krásné republiky  - v Praze. Soutěž organizoval Český červený kříž. Soutěž byla rozdělena na dvě části -  pro Mladé zdravotníky I. stupně a pro Mladé zdravotníky II. stupně. Jihomoravský kraj reprezentovala jako vítěz I. kategorie naše ZŠ Kravsko a zastoupená 5-ti členným družstvem žáků 5 třídy. Celkem se republikové soutěže zúčastnilo za I. stupeň 11 družstev, kdy každé družstvo reprezentovalo svůj kraj.    Po slavnostním zahájení soutěže, které se konalo na Pet... více »

Krajské kolo mladých zdravotníků 3.6.2022

zdeavoveda-uvod.jpg 23. 06. 2022
       Do krajského kola mladých zdravotníků, které organizuje Český červený kříž se z okresního kola probojovalo v kategorii I. stupně  družstvo žáků ZŠ a MŠ Kravsko ve složení Michal Dvořák, Vojtěch Procházka, Anna Paulová, Lucie Haindlová a Julie Hálová. Tento rok se krajské kolo konalo ve Znojmě v objektu Vodáckého oddílu u Obří Hlavy.        Soutěžilo se v disciplíně praktické provedení první pomoci s použitím standardního zdravotnického materiálu i improvizovaných prostředků, která byla tentokrát velmi realistická a vyžadovala obrovskou dávku zkušeností a odhodlání. Další discipl... více »

Jak vypadá soudní řízení? 2022

microsoftteams-image-3.png 22. 06. 2022
  V pondělí 20. června 2022 jsme s žáky 9. třídy navštívili Okresní soud ve Znojmě. Cílem bylo seznámit se se soudní praxí. Zajímavý byl už samotný příchod do budovy soudu, protože nás čekala kontrola a průchod bezpečnostní branou. Pan Mgr. Miroslav Nahodil nás seznámil s tím, jak to vypadá u soudu a co obnáší jeho práce soudce. Poté jsme se s žáky zúčastnili dvou reálných soudních řízení jako veřejnost. Po jejich ukončení následoval vždy komentář pana soudce a prostor pro dotazy. Příležitost zúčastnit se skutečného soudu byla velmi zajímavá a obohacující. Skutečnost se samozřejmě do značné míry odlišovala od toho, co žáci vě... více »

Osmáci na vodě 2022

osmacinavode-uvod.jpg 22. 06. 2022
Konec školního roku se obvykle nese nejen v duchu bilancování celoroční práce, ale pro děti každého věku znamená především čas exkurzí a výletů. Ideální stav nastává, když se podaří propojit poznání nových míst a získání nových poznatků se zábavou a utužováním kolektivu. Letos se nám to podle mínění všech zúčastněných povedlo. Jak to vidí slečny V pondělí 20. 6. 2022 se borci z 8. B vydali sjíždět řeku Dyji. Vyjeli jsme z vodáckého centra, kde nás instruktoři Tom a Bety naučili, jak správně jezdit na kánoji. Potom už jsme vyrazili na cestu s krásným výhledem na Znojmo. Museli jsme sjet tři jezy, z toho jeden mohli sjet jen zadáci... více »

ŠKOLNÍ VÝLET DO PERMONIA 22

permonium-uvod22.jpg 22. 06. 2022
   V pátek 17. června se žáci páté a obou šestých tříd se svými třídními učiteli vypravili na školní výlet do areálu parku PERMONIUM  v Oslavanech. Permonium je „zábavní park s příběhem“ nabízející aktivní poznání, zábavu i adrenalinové zážitky spojené s historií a technologií těžby černého uhlí v regionu Rosicko-oslavanského revíru.    Děti zde nalezly a vyzkoušely mnoho zábavných aktivit, které byly propojeny interaktivní hrou, během níž ve skupinkách plnily různé vědomostní, dovednostní, znalostní a fyzické     úkoly a zdolávaly různé nástrahy. Styl důlních chodeb imitovalo největší n... více »

Byli jsme v Kinderweltu 2022

kinderwelt22-5.jpg 21. 06. 2022
Žáci 1. a 2. třídy byli v pátek 17.června 2022 na výletě v Kinderweltu na Hatích. Nejdříve absolvovali Merlinovy hry.  Tady plnili úkoly a soutěžili mezi sebou, kdo bude v dané disciplíně nejlepší. Pořadatelé si pro děti připravili - hod míčkem na cíl, zdolání prolézačky a běh mezi kostkami. V každé disciplíně byli vyhlášeni a oceněni tři nejlepší. Jako bonus dostali všichni hamburger a nápoj.  I přes nabytý program, zůstalo dětem dost času, aby se vyřádily na atrakcích, které si samy v zábavném parku zvolily. Fotky z akce můžete vidět zde.       &nb... více »

Deváťáci ve Valticích 2022

valticedevitka-uvod.jpg 21. 06. 2022
V pátek 17. června 2022 navštívili žáci 9. třídy v rámci školního výletu Valtice.   Ráno jsme se přesunuli vlakem ze Znojma do Valtic, a poté vyrazili na prohlídku Státního zámku Valtice, který je chráněn jako kulturní památka a byl v rámci Lednicko-valtického areálu zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Nádherný zámek! Spousta krásných obrazů, zářící komnaty a světoznámá enfiláda… Mimochodem se zde nedávno natáčela i filmová minisérie Marie Terezie. Po prohlídce zámku následoval nezbytný nákup suvenýrů, svačina a přesun do zámeckého parku. Vydali jsme se na naučnou vinařskou stezku a zamířili krajinou plnou vinohradů... více »

Provoz školy od pondělí 27.6.2022

20220601-124935.jpg 21. 06. 2022
Pondělí 27.6. – středa 29.6. – třídnické práce, školní aktivity – výuka ukončena ve 12:05 hod.pro druhý stupeň, první stupeň ukončení dle rozvrhu Čtvrtek 30.6. – slavnostní zakončení školního roku na školním dvoře, rozloučení s devátou třídou, vysvědčení ve třídách – ukončení je plánováno kolem 9:30 hodin Školní družina je v provozu bez omezení. Školní jídelna – Oběd byl žákům na 30.6. odhlášen. Kdo půjde 30.6. na oběd, musí si oběd nahlásit. ... více »

Provoz školy během prázdnin

20220531-075949.jpg 21. 06. 2022
Provoz mateřské školy ( tel.: Berušky – 736 475 918, Motýlci – 736 475 923 ) Provoz mateřské školy je od 1.7. – 31.7.2022 přerušen. Od 1. – 14.8.2022 bude provoz v oddělení Motýlků pro obě oddělení, od 15. – 28.8.2022 v oddělení Berušek pro obě oddělení a od 29.8.- 31.8.2022 bude provoz běžně v každém oddělení dle přihlášených dětí pro starý školní rok 2021 – 2022. Od 1.9.2022 je provoz dle nového školního roku ve všech třech odděleních.   Provoz školní jídelny: Stravné na září ... více »

930 LET OBCE KRAVSKO 2022

slunicko-1.jpg 17. 06. 2022
       Ve dnech 10. – 12. 6. 2022 se konaly oslavy výročí založení obce Kravsko. Naše škola přispěla k těmto oslavám několika aktivitami, které žáci se svými pedagogy a vychovatelkami připravovali již několik měsíců předem. V rámci hlavního programu vystoupil dne 11. 6. školní pěvecký sbor Sluníčko pod vedením Mgr. Jany Valihrachové s pásmem populárních písní, hrou na flétnu a na housle.    Doprovodný program byl věnován hlavně dětem – součástí byly i dílničky, kde si děti mohly vyrobit drobné upomínkové předměty. Této aktivity se ujaly paní vychovatelky. Pro návštěvníky sobotního programu byly také ... více »

STARŠÍ UČÍ MLADŠÍ 2022

starsiucimladsi-uvod.jpg 15. 06. 2022
Říká se, že člověk se nejlépe věci naučí, když je má učit někoho jiného. Setkávání starších s mladšími může být velmi inspirativní. Dovoluje mladším dětem inspirovat se aktivitami starších a naopak, získat pomoc a rady, aniž by ztratily svou autonomii, a podporuje nesoutěživé a kreativní formy her, které jsou ideální k získání nových schopností. Starším dětem zase umožňuje učit se tím, že vyučují mladší, a pečováním o mladší se upevňuje jejich smysl pro zodpovědnost.   A přesně o tom jsme se mohli letos na jaře přesvědčit v hodinách českého jazyka, kde jsme vymysleli akci Osmáci šesťákům a šesťáci čtvrťákům.... více »

Jak vidí sedmáci svoji účast na Dni otevřených dveří u příležitosti oslav 930 let obce Kravsko

20220611-140319.jpg 15. 06. 2022
„Ve škole byla bomba, žáci 7.třídy ji odpálii! Dne 11. června 2022 proběhl ve škole Den otevřených dveří. Žáci sedmé třídy zde představovali své prezentace v nové přírodovědné učebně. Návštěvníci, mnohdy i bývalí žáci, byli seznámeni s interaktivní tabulí a novou učebnou. Sedmáci měli nachystané i otázky, kterými prověřili, co kdo z přednášky zachytil. Nejaktivnější návštěvníci všech věkových skupin dostali diplom za nejšikovnějšího přírodovědce. Fabiánová K. Bášová B. Dvořáková K. Klempová T. Mehović N. Votava J.            &nbs... více »

PROJEKTOVÉ VYUČOVÁNÍ V ZŠ KRAVSKO 22

proj-vyucovani-uvod.jpg 14. 06. 2022
  Vzdělávání v dnešní době už dávno neprobíhá pouze formou přednáška – zápis – memorování – známka. Současná výuka si klade za cíl, aby získané znalosti byly co nejkomplexnější, trvale osvojené a pochopené, a především si všichni přejeme, aby to děti ve škole bavilo a chodily k nám rády. Proto je potřeba, aby práce ve škole byla pestrá a aby se používaly metody povzbuzující dětskou zvědavost a kreativitu. K takovým patří práce formou projektů neboli projektové vyučování. Projektové vyučování, které je z hlediska tradiční výuky metodou založenou na integraci učiva, je nejkomplexnější vyučova... více »

JEVIŠOVICKÝ BRAŇÁK 2022

brannyzavodjev22-6-uvod.jpg 08. 06. 2022
  Dne 2. června se žáci 4. a 5. třídy zúčastnili dalšího z řady branných závodů, tentokrát v kampu Veselka v Jevišovicích.  „Jevišovický braňák“ pořádala místní ZŠ, zúčastnilo se ho celkem 10 družstev ze čtyř škol. Čtyřčlenná smíšená družstva závodila v různých disciplínách zaměřených na fyzické dovednosti a znalosti z různých oborů: vytrvalostní běh, zdolávání srázu, překonávání překážek, hod na cíl, střelba ze vzduchovky, odhad vzdálenosti, matematika a český jazyk, dopravní výchova, zdravověda, přírodověda… Nejlépe se dařilo družstvu naší     5. třídy ve složení: Hálová Julie, Dvořák M... více »

Exkurze na SOŠ Znojmo – Dvořákova 2022

exdvtka-uvod.jpg 07. 06. 2022
       Ve středu 25. května 2022 jsme s žáky 7. a 9. třídy navštívili Střední odbornou školu Znojmo- Dvořákova. Cílem bylo seznámit se s některými obory, které zde lze studovat.      Nejprve jsem se skupinou chlapců navštívila učebnu informatiky, kde jim pan učitel Vávra vyprávěl o 3D tiskárně. Zhlédli video o typech těchto tiskáren a možnostech jejich využití. V další hodině si žáci sami vyzkoušeli, jak připravit návrh 3D tisku. Pro začátečníky je nejjednodušší vytvořit vlastní iniciály. Poradil jim, jak na to. Vytisknout hotové výrobky chvilku trvá. Pan učitel mi je druhý den přinesl domů a já je pak ve ško... více »

Den matek v Beruškách 2022

denmatek-berusky-ms22-uvod-1.jpg 02. 06. 2022
     Svátek maminek jsme tentokrát  už mohli oslavit společně a to v úterý 17.5.2022 ve třídě Berušek. Děti se pilně připravovaly a s nadšením zazpívaly, zatančily a přednesly básničky  maminkám. Jako dárek vyrobily klíčenku se svým portrétem a samozřejmě  nechyběla kytička. Potěšila nás velká účast nejen maminek. Dětem se připravené vystoupení podařilo a byly odměněny velkým potleskem a pochvalou.  fotky z akce můžete vidět zde. Kubáková Jindřiška, Březinová Marcela  ... více »

Dětský den 2022

20220601-095116.jpg 02. 06. 2022
Letošní dětský den jsme po kovidových opatřeních minulých let mohli konečně prožít zase společně a opravdu jsme si to užili. Po delší době jsme pro žáky na tento den připravili branný závod. Závodníci utvořili pětičlenné týmy a měli za úkol proběhnout určenou trasu v co nejkratším čase a splnit při tom úkoly na šesti stanovištích. Závodilo se ve třech věkových kategoriích: I. kategorie -  1., 2. a 3. ročník, II. kategorie – 4., 5. a 6. ročník, III. kategorie – 7., 8. a 9. ročník. Všechny týmy soutěžily naplno a běžely ze všech sil i v obtížných podmínkách: v bahnitém terénu, vysoké trávě i do strmého kopce. Proto si také všechny děti zasloužily ve... více »

Jak vzniká med 2022

jak-vznika-medms22-2.jpg 30. 05. 2022
    V pátek 20.5. 2022 navštívila naší MŠ paní včelařka Iva Drápelová s velmi zajímavým programem "Jak vzniká med". Děti se dozvěděly, čím jsou nám včely prospěšné. Prohlédly si fotografie včel a dalších opylovačů. Vyzkoušely si formou her a dalších aktivit, jak včelky květy opylují. Na závěr si samy vyrobily svíčku z včelího vosku a ochutnaly med. Program se dětem moc líbil a určitě se budeme těšit na jeho další pokračování.      Fotky můžete vidět zde.                                      &... více »

Okresní kolo mladých zdravotníků 19.5.2022

zdravoveda-uvod.jpg 26. 05. 2022
  Český červený kříž organizuje soutěže Mladých zdravotníků ve všech okresech České republiky. Soutěž je rozdělena na dvě části - pro Mladé zdravotníky I. stupně a pro Mladé zdravotníky II. stupně. Hodnocení probíhá odděleně pro tyto dvě skupiny. Družstva soutěží v těchto disciplínách:   Praktické provedení první pomoci s použitím standardního zdravotnického materiálu i improvizovaných prostředků Doprava postižených Obvazová technika Některé nesoutěží disciplíny (znalosti z dopravní výchovy) Za naší školu jsme ... více »

Další úspěch v dopravní soutěži 2022

dopravka-kraj-uvod.jpg 26. 05. 2022
Krajské kolo dopravní soutěže se letos konalo 23.5.2022 ve Veselí nad Moravou v DDM Hutník. Hned po příjezdu do areálu jsme si prošli cvičné dětské dopravní hřiště, kde jsme si ukázali problematická místa. Po slavnostním zahájení soutěže,  jsme podle kategorií začali plnit jednotlivé disciplíny. Ve velkém horku soutěžící absolvovali jízdu zručnosti a praktickou jízdu na již zmíněném cvičném hřišti. Na stanovišti zdravovědy čekala soutěžící velmi reálně namaskovaná zranění, což tuto disciplínu učinilo  obtížnou hlavně pro mladší kategorii. Další soutěžní disciplínou byl test pravidel silničního provozu, ve které mladší kategorie... více »

Scratch cup 2022

scratch.png 26. 05. 2022
27. dubna proběhlo celostátní kolo v programování SCRATCH CUP. Této soutěže se zúčastnil i žák naší školy: Dominik Tašlmár. Letošní ScratchCup v číslech: zúčastnilo se 100 žáků z 21 škol úlohu 1 zaslalo 55 soutěžících  úlohu 2 zaslalo 93 soutěžících  úlohu 3 zaslalo 43 soutěžících  maximální počet bodů 30 průměrný počet bodů 10,83 Dominik získal v soutěži 16 bodů a umístil se na krásném 20. - 21. místě. Gratulujeme. Výsledky vidíte pod tabulkou. ... více »

První pomoc 2022

prvipomoc22-3.jpg 25. 05. 2022
  V pátek 20. května navštívily naši školu studentky 3. ročníku Střední zdravotnické školy a vyšší odborné školy zdravotnické ve Znojmě. Pro studenty si připravily přednášku o první pomoci, včetně praktických ukázek. Žáci si tak mohli vyzkoušet resuscitaci, změřit si krevní tlak či vyzkoušet transport zraněného na nosítkách. Přednáška byla poutavá a doplněná o zážitky z praxe. Děkujeme! Fotky můžete vidět zde. Mgr. Hana Hubrová ... více »

ZNOJEMSKÝ SLAVÍČEK – FINÁLE 2022

slavicefinale2-3.jpg 25. 05. 2022
  V neděli 22. května se v Městském divadle ve Znojmě konal finálový večer pěvecké soutěže v sólovém zpěvu lidových písní Znojemský slavíček. Soutěž je rozdělena do pěti věkových kategorií od nejmenších dětí po studenty středních škol. V soutěži předvedli svoje výkony ti nejlepší zpěváci ze základních a středních škol, kteří byli vybráni odbornou porotou v regionálním kole v dubnu. Tentokrát zpívali za doprovodu cimbálové muziky. Naši školu reprezentovali celkem čtyři zpěváčci. Za MŠ Anežka Vyskotová (nesoutěžní kategorie) a z 1. stupně Lenka Bauerová (1. místo ve své kategorii), Justina Šerháková (2. místo) a Jiří Baue... více »

Memoriál Ctibora Čermáka 2022

memorialcermak22-1-uvod.jpg 23. 05. 2022
V pátek 20. května se v Hlubokých Mašůvkách konal tradiční branný závod, kterého se zúčastnili také žáci naší školy. Soutěžilo celkem 12 soutěžních týmů. Nás reprezentovali žáci 4. a 5. třídy. Další týmy byly z Únanova, Jevišovic, Citonic, Ratiboře a samozřejmě závodili i domácí – tedy žáci z Hlubokých Mašůvek. Závod to byl velice náročný, protože kromě běhu kopcovitým terénem ještě závodníky čekalo 7 stanovišť s nejrůznějšími úkoly z oblasti zdravovědy, vlastivědy, přírodovědy, českého jazyka nebo i matematiky. Všechny týmy bojovaly jako o život a jejich výkony byly velice vyrovnané, výsledné časy se lišily jen nepatrně.  ... více »

Zvláštní zápis ZŠ - Lex Ukrajina 22

20220509-091655.jpg 23. 05. 2022
Zvláštní zápis ZŠ - Lex Ukrajina ... více »

Český den proti rakovině 2022

9-trida-1-2022.jpg 20. 05. 2022
  Ve středu 11. května se naše škola zapojila do celonárodní veřejné sbírky Český den proti rakovině. Žáci 9. třídy v tričku žluté barvy s pokladními vaky přes rameno oslovovali spolužáky, učitele i občany ve svých obcích. Nabízeli kytičky měsíčku lékařského a rozdávali letáčky o prevenci. Podařilo se jim prodat  477 kytiček a nasbírat krásných 16 708 korun. Všem děkujeme za příspěvek a žákům deváté třídy za vzornou pomoc při akci.   Mgr. Blanka Vocílková ... více »

Český jazyk - 3. třída 2022

obr-01.png 17. 05. 2022
V hodinách českého jazyka píšeme často do pracovních sešitů a školních sešitů. Vždy se snažíme, aby při psaní byl ve třídě klid a pohoda. Nikam nepospícháme, a proto jsou naše sešity tak pěkné. Se vzorovým písmem a bez chyb. Potom máme i radost z dobře odvedené práce. Video můžete vidět zde. Mgr. Rudolf Podsedník ... více »

Dopravní soutěž - okresní kolo 2022

dopravka-okres22-5.jpg 17. 05. 2022
Dne  5.5.2022 proběhlo ve Znojmě  po dv... více »

Ples SR 2022

ples-uvod.jpg 17. 05. 2022
Protiepidemická situace ohledně koronaviru k nám byla příznivá a 14.5.2022 se konal tradiční ples Sdružení rodičů a přátel při ZŠ Kravsko. Loňský rok jsme museli vynechat, ale o to byl ten letošní ročník v pořadí již devatenáctý lepší. Podpořit ho přišlo asi 250 návštěvníků, k tanci i poslechu hrála kapela Vicomt. Samozřejmostí je kulturní program, o který se postarali, jak jinak, než naši deváťáci. Nejdříve vystoupili se svým programem na písně od skupiny Queen. Sklidili za to bouřlivý aplaus a zvedli náladu v celém sále. Poté byli publiku jednotlivě představeni a převzali od pana třídního učitele, paní ředitelky a paní zástupkyně šerpu – ABSOLVE... více »

Mámo ze všech nejkrásnější…2022

svatek-matek-ms-motylci22-1-uvod.jpg 17. 05. 2022
Touto písničkou přivítaly děti svoje maminky v úterý 10. května 2022 v MŠ ve třídě MOTÝLKŮ na malé besídce u příležitosti svátku Dne matek. Na vystoupení jsme se společně a s velkou radostí pečlivě připravovali již dlouho před svátkem. Pro maminky jsme nachystali krásné dárečky a hezky je zabalili do barevné kytičky s básničkami, písničkami, tanečky a hraním s rytmickou hudbou.(foto) Na závěr vystoupení pozvaly děti své maminky na tanec.  A tak každá z nich měla dojetím a štěstím rozzářenou tvář…a byla ze všech nejkrásnější. Fotky můžete vidět zde... více »

Rozhodnutí o přijetí do MŠ pro rok 2022/2023

20220321-074003.jpg 16. 05. 2022
  Rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání od 1.9.2022 pro školní rok 2022/2023 bylo vydané pro registrační čísla:    22/34   22/36  22/37  22/38  22/39  22/40  22/42  22/43  22/45  22/46  22/47  22/48  22/49   22/50  22/51  22/52  22/53  22/55  22/56  22/57  22/59  22/60  22/61  22/62  22/63   22/64  22/67  22/68                   Celkem bylo přijato 28 dětí do plné kapacity mateřské školy.   Rozhodnutí o nepřijetí k předškoln... více »

Beseda o právním vědomí 2022

ospod.png 14. 05. 2022
  Ve středu 4. 5. 2022 zavítala do ZŠ Kravsko sociální pracovnice z OSPODu. Se žáky 7. třídy besedovala o právním vědomí.   Povídali jsme si nejen o tom, jaké následky by mohlo mít protiprávní jednání v jakémkoliv věku, ale i o problémech jako je kyberšikana, šikana ve škole, domácí násilí nebo zanedbávání péče o dítě.   Dvouhodinová beseda byla velmi zajímavá a poučná. Zase jsme se dozvěděli něco nového.                        Kristýna Fabiánová - 7. třída   ... více »

Poruchy příjmu potravy 2022

beseda-ppp-uvod22-4.jpg 13. 05. 2022
... více »

Schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků

20220329-093425.jpg 13. 05. 2022
Vážení rodiče, zveme Vás na schůzku budoucích prvňáčků v úterý 21.6.2022 v 16:30 hodin. V uvedený čas se setkáme před školou a společně odejdeme do třídy. Od paní učitelky obdržíte informace o chodu školy, organizaci školního roku 2022/ 2023, školní jídelny a školní družiny. Těšíme se na Vás    Jana Valihrachová, učitelka budoucí první třídy Simona Žalmánková, ředitelka školy   ... více »

Dětský ilustrátor Jaroslav Dudek v MŠ 2022

kresleni-uvod.jpg 09. 05. 2022
V úterý 26.4.2022 jsme se po dlouhé době těšili na vystoupení dětského ilustrátora Adolfa Dudka. Jeho skvělý program nás opět nezklamal. Třída byla naplněna bouřlivým smíchem a reakce dětí byly neuvěřitelné. Přesvědčili jsme se, že kreslení, pohádky a zábava prostě k dětem patří. Určitě za rok zase...          Fotky můžete vidět zde.                           Kubáková J., Březinová M. ... více »

Sběr papíru - jaro 2022 - vyhodnocení

20220321-073917.jpg 05. 05. 2022
Sběr starého papíru - duben 2022 Třída Celkem kg Množství na žáka kg Nejlepší sběrač Umístění 1. třída 219 8,76 Ivana Mokrá   2. třída 1 151 50 Ema Puklová 1. ... více »

Florbalový turnaj

img-20220504-082701.jpg 05. 05. 2022
Ve středu 4. 5. 2022 se vybraní žáci 4. a 5. ročníků zúčastnili okresního kola florbalového turnaje ve sportovní hale TJ Znojmo. V nelehké skupině jsme neztratili ani bod a postoupili tak do okresního finále, které se sehraje s dalšími vítězi skupin dne 25. 5. na stejném místě. Mgr.Tomáš Procházka                                         ... více »

Velikonoční tvoření 2022

velikonocni-tvoreni-uvod1.jpg 04. 05. 2022
Jaro nám přineslo pěkné počasí, dává nám novou sílu a naší škole také další fotoúspěch. SOŠ Dvořákova uspořádala přehlídku fotografií s názvem Velikonoční tvoření. Tentokrát však mladí fotografové museli zapojit kromě kreativity také ruce, šikovnost a fantazii. Podmínkou v účasti totiž bylo vlastnoručně zasít osení, nabarvit vajíčka či napéct a nazdobit perníčky, utvořit zátiší a potom teprve fotit. Nakonec se do práce pustily tři dívky z osmých tříd, z nichž se nejlépe dařilo Míše Ďurišové, která obdržela čestné uznání a věcnou odměnu. Gratulujeme! Mgr. Drahomíra Brzobohatá   ... více »

NOVÁ INFORMATIKA 2022

microsoftteams-image-6.png 03. 05. 2022
26.4.2022 jsme ve škole přivítali pány z firmy Aktivní třída, kteří nám představili nové moderní pomůcky do škol. Všechny školy dostaly dotace v rámci revize ICT v RVP na výuku Informatického myšlení co možná nejjednodušeji a přitom tak, aby to bavilo žáky. Každého zaujalo něco jiného. Učitelé přírodních věd ocenili měřící žákovské sady, paní učitelku ze školky robotika pro nejmenší – Robo Wunderkind a zajímavý byl také IROBOT ROOT, který se hodí do každé vyučovací hodiny i mimoškolní aktivity. Podívat se přišly paní učitelky z Pavlic a Jevišovic, také děkujeme za účast a podporu paní starostce Kravska.... více »

Zápis do mateřské školy 22-23

20220211-094708.jpg 25. 04. 2022
Zápis k předškolnímu vzdělávání proběhne v souladu s právními předpisy. Uskuteční se v termínu dle školského zákona, tedy v období od 2. května do 13. května 2022 ( zápis za přítomnosti dítěte proběhne 4.května ). Podání žádosti Podle § 37 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů, je možné podání (tj. žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání) učinit písemně anebo v elektronické podobě. Přihlášku je tedy možné doručit následujícími způsoby: do datové schránky školy (x6tmepp), e-mailem s uznávaným elektroni... více »

Energetické drinky – vliv na zdraví 2022

20220422-103727.jpg 25. 04. 2022
  V rámci výuky na druhém stupni bylo do hodin chemie a výchovy ke zdraví zařazeno na podnět metodika prevence téma energetických nápojů a jejich škodlivosti na lidské zdraví. Konzumace těchto nápojů je u některých žáků na škole velmi častá. Podrobně jsme se podívali na složení některých energetických nápojů a zaměřili jsme se nejenom na obsah cukru, kofeinu, taurinu, sladidel či barviv. Cílem bylo žákům ukázat, jaké dopady může mít častá konzumace energetických nápojů na jejich zdraví.                           ... více »

ZNOJEMSKÝ SLAVÍČEK 2022

znojemskyslavicek-uvod22-2.jpg 25. 04. 2022
     Po dvouleté pauze se letos opět konala pěvecká soutěž ve zpěvu lidových písní ZNOJEMSKÝ SLAVÍČEK. Regionálnímu kolu konanému v prvním dubnovém týdnu ve Znojemské besedě předcházela školní kola, ze kterých vyšli vítězové jednotlivých kategorií. Ti naši školu reprezentovali velice úspěšně – do finálového kola postupují celkem čtyři zpěváčci: za MŠ Anežka Vyskotová, z dalších kategorií jsou to Lenka Bauerová, Justina Šerháková a Jiří Bauer.       Toto finálové kolo se uskuteční v neděli 22. 5. 2022 v Městském divadle Znojmo. Všem postupujícím držíme palce. Fotky můžete vidět ... více »

Sběr léčivých bylin 2022

byliny1.png 21. 04. 2022
... více »

Velikonoční putování za zvířátky 2022

velikonocems-uvod22-5.jpg 19. 04. 2022
V pondělí 11.4.2022 děti společně s rodiči prožili odpoledne s putováním za zvířátky s překvapením. Připravili jsme čtyři stanoviště v parku a na zahrádce školky. Děti plnily úkoly u slepičky, kuřátka, zajíčka a ovečky. Za splněný úkol dostaly barevná vajíčka, která zdobí rozkvetlý keř na zahrádce. Na závěr dostaly děti sladké i zdravé překvapení. Jsme moc rádi, že se společně prožité odpoledne vydařilo. Fotky můžete vidět zde.      kolektiv MŠ ... více »

Zvýšení ceny stravy ve školní jídelně 2022

jidelna.png 13. 04. 2022
Z důvodu zdražování všech potravin se od 1. 5. 2022 zvyšuje cena obědů a svačinek pro všechny strávníky. Nové ceny jsou uvedeny v tabulce. Prosíme také o navýšení minimálního limitu na inkasu do 18. 4. 2022. Stravné za květen se strhává již 20. 4. 2022.   kategorie Inkaso obědy Inkaso svačiny školné Inkaso celkem ... více »

Vyrábíme měřidla fyzikálních veličin 2022

microsoftteams-image-5.png 13. 04. 2022
  Žáci šestých tříd dostali v hodině fyziky dobrovolný úkol – vytvořit z dostupných materiálů funkční přesýpací hodiny. Někteří vyrobili přesýpací hodiny úplně sami, jiným pomáhali rodiče. Jako materiál k výrobě použili plastové lahve různých tvarů nebo malé skleničky.  U některých odměřuje čas písek, u jiných krupice. Výsledkem je několik funkčních modelů a každý originál. Šesťáci zpracovali úkol s nadšením, stejně jako nedávno vyráběli rovnoramenné váhy. Mgr. Eva Jordánk... více »

Úspěch ZŠ Kravsko v matematické soutěži KLOKAN 2022 - okres Znojmo

klokan-levej.gif 12. 04. 2022
V kategorii BENJAMÍN se žák 7. třídy  Nathan Mehović umístil na vynikajícím 1. místě v okrese Znojmo z celkového počtu 880  řešitelů. Nathanovi gratulujeme k umístění a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.                                                                   &nbs... více »

Matematická soutěž PANGEA 2022

matika.jpg 12. 04. 2022
V letošním roce jsme se opět zúčastnili matematické soutěže Pangea. Zúčastnilo se 31 žáků, v průběhu 45 minut řešili 15 otázek různé obtížnosti. Žáci, kteří se soutěže zúčastnili, dostali přístupové kódy a hesla. Na výsledky se mohou podívat: https://www.pangeasoutez.cz/       Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy a těšíme se na další setkání v matematických soutěžích. Výsledky školního kola 2022 (nejlepší 3 v každé kategorii) Kategorie 4. třída 1. Čoupek Petr 2. Holcmann Milan... více »

Výsledky zápisu do 1.třídy pro rok 2022 - 2023

20220405-133840.jpg 12. 04. 2022
  Výsledky zápisu do ZŠ pro školní rok 2022/2023   Děkujeme zákonným zástupcům, že si vybrali pro základní vzdělávání svých dětí naši školu. Do první třídy bylo přijato 25 dětí s registračními čísly níže v tabulce. Sedmi dětem jsme vyhověli v žádosti o odklad povinné školní docházky.       Reg... více »

Projekty pro všechny žáky ZŠ zdarma: Mléko do škol, Ovoce a zelenina do škol 2022

ovoce-do-skol.png 10. 04. 2022
V letošním školním roce se naše škola opět zapojila do projektů Mléko do škol a Ovoce a zelenina do škol. Dvakrát do měsíce dostávají žáci 1. i 2. stupně ovoce, zeleninu, ovocné džusy a mléčné výrobky. Jde o podporu zdravé výživy školáků.  Někteří žáci si vše sní ve škole, někteří si výrobky přinesou domů. Letos již žáci ochutnali: jablko, hrušku, mandarinku, pomeranč,  papriku, rajče, ředkvičku, salát z ananasu, mléko, sýry. Dnešní dodávka obsahovala jablko, jablkové pyré a mléko. Další dodávka bude ve čtvrtek 21. dubna 2022. Více informací: http://www.ovocentrum.cz/  ... více »

Děti do bruslí - závěrečná lekce

275395253-438044638123077-6253907153458377922-n.jpg 07. 04. 2022
Ve středu 23. 3. jsme absolvovali poslední, desátou, lekci bruslení na zimním stadionu v Moravských Budějovicích. Nebyla to jen běžná výuka, ale také čas, kdy se na ledovou plochu dostali i rodiče, aby se podívali, jak taková hodina probíhá a jak děti pokročily na bruslích. K překvapení všech se na ledě objevil i maskot projektu Děti do bruslí, velký lední medvěd Bobo, který s dětmi strávil celou lekci. Na závěr děti dostaly diplomy, jež nám jménem obce, která velkou měrou podpořila naši účast na projektu, rozdala paní starostka. Děti si celý kurz náramně užily, proto bychom v projektu chtěli pokračovat i v následujících letech. Mgr.Tomáš Procházka... více »

Odznak všestrannosti

img-20220405-102501.jpg 07. 04. 2022
Po dlouhé odmlce od hromadných mimoškolních sportovních akcí, jsme se 5. 4. podívali do Přímětic, kde se konala sportovní soutěž Odznak všestrannosti. Žáci soutěžili v kategoriích smíšených týmů i jako jednotlivci v pětiboji disciplín: Trojskok snožmo, hod medicinbalem, skákání přes švihadlo, kliky a běh s driblováním nebo 1000m. Všichni žáci ze sebe chtěli dostat úplné maximum. Rádi se budeme účastnit i dalších sportovních akcí a hrdě reprezentovat naši školu! Mgr.Tomáš Procházka ... více »

Sběr papíru - jaro 2022

sber22-2.png 05. 04. 2022
... více »

Třídní schůzky 12.4.2022

20220211-094652.jpg 05. 04. 2022
Vážení rodiče, zveme Vás na třídní schůzky, které se budou konat v úterý 12.4. 2022 v 16:30 hodin v kmenových třídách. Po skončení schůzek budou individuální konzultace s jednotlivými učiteli. Schůze výboru sdružení rodičů se bude konat ve sborovně v 17:00 hodin. ... více »

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ „JARO“ 2022

vvsoutezjaro22-4.jpg 05. 04. 2022
   Na sklonku zimy byla na naší škole vyhlášena výtvarná soutěž na téma „Jaro“. Mohli se jí zúčastnit všichni žáci naší školy včetně dětí z MŠ a ŠD. Sešlo se opravdu velké množství výtvarných dílek, na kterých bylo zachyceno jaro v celé své kráse – kvetoucí příroda, mláďata, stavění hnízd, Velikonoce … Obrázky posloužily k výzdobě vstupních prostor školy, které doslova rozzářily. Soutěž hodnotila porota složená ze všech zaměstnanců školy. Ti vybrali nejhezčí práce z celkem čtyř kategorií. Vítězové soutěže obdrželi sladkou odměnu. Některé obrázky čeká ještě jedna výstavka, a to v Domově pro seniory v Pl... více »

Dětská scéna 2022

6c6183be-37cc-4393-9bb0-9403bc646693.jpg 04. 04. 2022
Po dvou letech se ve Znojemské Besedě uskutečnila ve dnech 22.3. a 23.3. soutěž mladých recitátorů Dětská scéna. V úterý reprezentovala naši školu děvčata z páté třídy, Julie Hálová a Anna Paulová, která se teprve v pondělí dozvěděla, že pojede jako náhradnice za nemocnou Karolínu Červinkovou. Nervozita na ní byla trochu znát, ale své vystoupení zvládla bravurně. Soutěžící hodnotila šestičlenná porota. Všichni účastníci obdrželi pamětní list a naše Julča ještě diplom za 2. místo ve 2. kategorii. Do sálu ji přišla podpořit maminka. Pozvala nás po skončení soutěže do Městské knihovny ve Znojmě, kde pracuje a kde probíhala beseda s Jankem Ledeckým a Jonášem ... více »

Ples 2022

ples22-2.png 01. 04. 2022
Vážení rodiče, protiepidemická opatření nám již dovolují, abychom 14.5.2022 uskutečnili „ ples Sdružení rodičů a přátel školy při ZŠ Kravsko“. Budeme velice rádi, když se zúčastníte, přijdete nás podpořit a společně si užijeme krásný večer. Ples Sdružení rodičů a přátel školy při ZŠ Kravsko Kdy: 14.5.2022 Kde: Kulturní dům Kravsko V kolik: 20.00 Hraje: kapela Vicomt Program: vystoupení žáků 9. třídy, tradiční losování o ceny Dovolujeme si Vás požádat o... více »

MŠ Berušky Návštěva knihovny v Kravsku 2022

20220325-104010.jpg 01. 04. 2022
V pátek 25.3.2022 jsme navštívili knihovnu v Kravsku, kde nás s radostí přivítala paní Zvonarová. Nejdřív prečetla příběh z knihy Maxipes Fík a následovalo společné  vyprávění o knížkách a oblíbených pohádkách. Děti si  také mohly prohlédnout připravené knihy a dozvěděly se  všechno o půjčování. Samozřejmě jsme neodešli s prázdnou, půjčené knihy rádi dětem přečteme a domluvíme další  návštěvu v knihovně.                                                         Kubáková Jindřiška  ... více »

MŠ Motýlci - Když na jaře louka přes barvičky kouká…2022

vytvarnasoutezms22-7.jpg 01. 04. 2022
Děti z MŠ třídy Motýlků se zapojily do výtvarné soutěže s tématem „Jaro“, kterou vyhlásila  ZŠ Kravsko v koordinaci  p. učitelky Mgr. J. Valihrachové. Společné výtvarné práci se 3-4- a 5leté děti věnovaly téměř celý týden. Jaro je totiž v přírodě výtvarně kouzelným ročním obdobím,  které  pro všechny přináší  energii, radost a život právě přes odstíny zelených barviček… …a tak tedy, šikovné dětské prstíky a ručičky malovaly, lepily, tupovaly, kreslily…hravě vystřídaly několik výtvarných technik, metod a postupů, a tím docílily  esteticky výtvarní prožitek i propo... více »

Zápis do první třídy pro školní rok 2022-2023

20220211-094638.jpg 29. 03. 2022
Zápis do 1.třídy školního roku 2022/2023 se bude konat v úterý 5.dubna 2022 od 14:00 – 17:00 hod. Přihlášku podávají zákonní zástupci všech dětí narozených od 1.9.2015 do 31.8.2016. Dále dětí, jejichž rodiče žádají o odklad povinné školní docházky a dětí, kterým byl v loňském roce povolen odklad povinné školní docházky.  Odklad povinné školní docházky: Není-li dítě tělesně nebo duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to písemně zákonný zástupce dítěte v době zápisu (od 5. 4. do 15. 4. 2022) k povinné školní docházce, odloží ředitelka školy začátek povinné školní docházky o jeden školní... více »

VYCHÁZKA DO LESA MŠ 2022

vychazkadolesamsm22-1.jpg 28. 03. 2022
  S veselým a nám všem už známým pozdravem " LESU ZDAR" jsme prožili s dětmi opět super dopoledne s paní lesnicí Janou. Připravila si pro děti zajímavá stanoviště. Poznávaly zvířátka na obrázcích, mohly si prohlédnout a ti odvážní i pohladit kůži z divokého prasete a vyzkoušet si sázení stromku. Společně jsme si zahráli hru na lesní  zvířátka. Velkým překvapením bylo pozorování ježka v parku.Tyto vycházky se všem moc líbí, už teď  se těšíme na další setkání. Kubáková Jindřiška     Březinová Marcela ... více »

Konverzační soutěž v anglickém jazyce 2022

aj.fif 27. 03. 2022
V letošním roce se žáci naší školy opět mohli zúčastnit konverzační soutěže v anglickém jazyce. Školní kola se konala v lednu a své vědomosti přišlo poměřit celkem 23 žáků. Všichni soutěžící byli velice šikovní a bylo opravdu náročné vybrat vítěze. V kategorii I.A (žáci 6. a 7. třídy) soutěžilo 10 žáků. místo Kristýna Bořilová místo Nathan Mehović místo Martina Kamarádová V kategorii II.A (žáci 8. a 9. třídy) soutěžilo 13 žáků. místo Dominik Tašlmár místo Tomáš Haspra místo Štěpán Šalamoun Nejúspěšnější žáci... více »

Návštěva na Dvořce 2022

dvorka.fif 27. 03. 2022
  ... více »

Matematická soutěž KLOKAN 2022

klokan-levej.gif 27. 03. 2022
V průběhu 60 minut žáci v kategorii Klokánek, Benjamín a Kadet řešili 24 otázek. V kategorii Cvrček počítali 18  příkladů. Jak to letos dopadlo?       Kategorie CVRČEK 2. a 3. třída 1. Kateřina Lacinová 2. Tobiáš Černota 3.  Anežka Nevrklová   Kategorie KLOKÁNEK 4. a 5. třída 1. Karolína Červinková 2. Vojtěch Straka 3. Julie  Hálová   Kategorie BENJAMÍN 6. a 7. třída 1. Nathan Mehović 2. Jakub Votava 3. Tadeáš Lerch  ... více »

KRAVECKÝ SLAVÍČEK 2022

microsoftteams-image-5.png 24. 03. 2022
   Po dvou letech vynucené pauzy jsme letos mohli opět soutěžit ve zpěvu lidových písní v pěvecké soutěži Kravecký slavíček. Školní kolo proběhlo minulý týden a zúčastnilo se ho celkem 33 malých i velkých zpěváčků z MŠ a 1. – 7. třídy. Vítězové jednotlivých kategorií se utkají v regionálním kole soutěže pod názvem Znojemský slavíček v prvním dubnovém týdnu ve Znojemské besedě.   Výsledky jednotlivých kategorií:   MŠ:  1. Eliška Krutišová 2. Anežka Vyskotová 3. Nela Puklová   1. a 2. třída:  1. Lenka Bauerová 2. Anna Heroldová 3. Klára Drozdová, Ema Puklová 3. a 4. třída: ... více »

TRAM- TA- DA- DÁÁ, TAK TO BYLA PARÁDA ! 2022

karnevalmsm22-4-uvod.jpg 24. 03. 2022
Na rozhraní měsíců února a března /tj. 28. 02. - 01.03. 2022) jsme v MŠ ve třídě Motýlků dětem naplánovali parádní karnevalovou „šou“ se vším – všudy tak, jak se patří. Aby nám nebylo líto, že jsme se v karnevalových maskách neviděli téměř dva roky, tak jsme si to letos vynahradili hned dvakrát. Ano. Děti se do různých karnevalových masek oblékly v pondělí, a taky i v úterý. Tedy dva dny jsme soutěžili, zpívali, tančili, hostili se a smáli – „řádili“, jak se patří… Ano. Odměna byla zasloužená. Bohaté barevné balíčky a diplomy za masky si děti s radostí a skvělými zážitk... více »

Průvodce přípravou na jednotnou přijímací zkoušku 2022

prijimacky-slider.jpg 14. 03. 2022
Centrum CERMAT připravilo pro uchazeče připravující se na přijímací zkoušky průvodce, ve kterém naleznou přehled nejdůležitějších informací o didaktických testech jednotné přijímací zkoušky, které je dobré znát ještě před jejich konáním. Průvodce přináší jak souhrn základních organizačních pravidel (místo konání, harmonogram, povolené pomůcky) a užitečných doporučení pro konání didaktických testů, tak i odkazy na testy z předchozích let a průvodce jejich řešením. Uchazeči v průvodci naleznou také stručný návod, jak správně vyplnit záznamový arch, přehled typických úloh a několik videí, která názorně ukazují způsob jejich hodnocení. Řádn... více »

Virtuální konference - Obnovitelné zdroje 2022

uvodvirt2.jpg 02. 03. 2022
Žáci devátého ročníku absolvovali další virtuální konferenci pořádanou firmou ČEZ. Tentokráte na téma: obnovitelné zdroje energie. Postupně byla probrána témata vodních elektráren, větrných elektráren a fotovoltaických elektráren. Žákům byly prezentovány jejich výhody a nevýhody. Vše bylo doplněno o zajímavá videa, žáci mohli klást dotazy k jednotlivým částem prezentace. Závěr byl doplněn soutěží o zajímavé ceny. Fotky můžete vidět zde. Karel Fischer ... více »

Chemická olympiáda 2022

20220214-122403.jpg 01. 03. 2022
  V pondělí 14. února se žáci 9. ročníku zúčastnili školního kola Chemické olympiády v kategorii D. Chemická olympiáda zahrnuje 3 části, včetně náročné laboratorní práce, kterou kluci skvěle zvládli. Na prvním místě se umístil Tomáš Jírovec, na druhém místě Jan Svoboda a na třetím místě Tomáš Klügl. Všem zúčastněným gratuluji a přeji hodně štěstí v kole okresním.                                            &n... více »

Pohádkový karneval v Beruškách 2022

uvod-karneval.jpg 22. 02. 2022
Tak jako každý rok i letos jsme se všichni těšili na tradiční karneval ve školce. Tentokrát byl skutečně pohádkový.  Děti přišly v kostýmech z pohádky „O SNĚHURCE“. Celé dopoledne si užili. Připraveny byly netradiční soutěže, zábavné úkoly a samozřejmě nechyběl tanec. Domů si děti kromě zážitků odnesly balíčky a diplom za krásné masky. Děkujeme rodičům za přípravu karnevalových kostýmů, byly opět na jedničku. Fotky z akce můžete vidět zde. Kubáková ... více »

Nová telefonní čísla do školy

20220211-094743.jpg 20. 02. 2022
  Sekretariát školy 732 972 777 Ředitelna 736 475 960 Výchovný poradce 732 781 254 Speciální pedagog 736 428 102 Školní jídelna ... více »

Správná věc

received-1124289874988977.peg 15. 02. 2022
     Zná to asi každý učitel. Denně se zlobíme se svými žáky, domlouváme, přemlouváme, vysvětlujeme … A pak najednou přijde chvíle, kdy nás děti mile překvapí. Tyto okamžiky naštěstí převažují a my si uvědomíme, že jsme na svoje svěřence vlastně moc a moc pyšní.      Mia Karpíšková bydlí v Hlubokých Mašůvkách. Každý den jde na zastávku autobusu, aby odjela do Kravska do školy. Ve čtvrtek ráno uviděla ležet na kamenné zídce jednoho z domů mobilní telefon. ,,Byl přimrzlý“, vtipkovala se svými spolužáky. Autobus právě přijížděl, a tak nestihla odevzdat nález na obecní úřad. To byla totiž první věc, co ji napadla,... více »

Děti do bruslí 2022

img-20220105-085937.jpg 14. 02. 2022
V letošním roce jsme se rozhodli pokračovat v projektu Děti do bruslí. Na zimní stadion v Moravských Budějovicích jsme chtěli už i vloni, ale bohužel pandemická situace nám to nedovolila. Právě proto jsme byli plni očekávání na náš premiérový vstup na ledovou plochu.             Hned od samého začátku jsme byli příjemně překvapeni skvěle zvládnutou organizací lekcí bruslení. Jde vidět, že projekt už nějakou dobu probíhá, a co víc funguje i v jiných městech. Pro zkušené trenéry nebyl žádný problém rozdělit si děti do skupin podle jejich bruslařských dovedností. Každému se dostalo dostatečné pozornosti... více »

Virtuální prohlídka jaderné elektrárny Dukovany 2022

uvod.jpg 14. 02. 2022
V pondělí 14. února žáci devátého ročníku na hodině fyziky byli přítomni virtuální prohlídce jaderné elektrárny Dukovany. Pod vedením dvou zkušených moderátorů byli v úvodu obeznámeni s jednotlivými druhy výroby elektrického proudu. Následně se seznámili s jadernou elektrárnou Dukovany: popisem jednotlivých částí elektrárny, rozčleněním jednotlivých okruhů a jejich funkcí, vysvětlením principu štěpění v reaktoru a dalším množstvím zajímavých informací. Na závěr prohlídky moderátoři položili různé otázky, na které žáci odpovídali, a někteří z nich byli odměněni zajímavými cenami. Fotky můžete vidět ... více »

Olympiáda v českém jazyce 2022

olympiadacj.png 08. 02. 2022
... více »

Den bezpečnějšího internetu

bezpecny-internet.jpg 08. 02. 2022
... více »

Školní kolo biologické olympiády 2022

20220126-112813.jpg 30. 01. 2022
Téma letošního kola Biologické olympiády je „Jak přežít zimu“. Mladí přírodovědci soutěžili ve dvou kategoriích. V kategorii C postupuje do okresního kola Michaela Ďurišová a Vojtěch Balík. V kategorii D, tedy žáků 6.a 7.ročníků, zvítězila Eva Freyová. Z druhého a třetího místa postupují také do okresního kola Tadeáš Lerch a Romana Brindová. Simona Žalmánková ... více »

Přihlášky na střední školy ve školním roce 2021/2022

logo.png 25. 01. 2022
Žáky 9. třídy čeká velké rozhodnutí. Podání přihlášky na střední školy. Zde je několik informací. Spolu s vysvědčením 31. ledna deváťáci obdrží přihlášku na střední školu a leták Základní informace o přijímacím řízení. Je to přihláška „nanečisto“. Žáci spolu se zákonnými zástupci zkontrolují vyplněné údaje, doplní 2 střední školy, připojí podpisy a přihlášku do 7. února (pondělí) přinesou zpět. Do pátku 11. února žáci obdrží originální přihlášky, které s podpisem (žák a zákonný zástupce) a razítkem od lékaře (kdo potřebuje) odnesou na střední školu. Termín odevzdání přihlášek na střední školy je 1. březen ... více »

O kyberšikaně s policií 2022

kybersikana.jpg 19. 01. 2022
... více »

Přijímací zkoušky NANEČISTO pro deváťáky 2022

logo-primeticka.png 14. 01. 2022
  Pro všechny zájemce o čtyřleté obory vzdělání zakončené maturitní zkouškou (studijní obory) nabízí SOU a SOŠ Přímětická možnost vyzkoušet si přijímací zkoušky NANEČISTO. Zkoušky se budou konat z jazyka českého a matematiky dle ilustračních testů, které připravuje CERMAT. Tyto zkoušky jsou zpoplatněny (100 korun) a je třeba se nahlásit. Termín: čtvrtek 10. února 2022 Využijte možnost vyzkoušet si testové úlohy, podmínky a pravidla testování, seznámit se s prostředím školy a ověřit si své znalosti. Více informací v přiloženém letáku.            &... více »

Ptačí krmítka aneb Sčítáme ptáky na krmítku

20220106-124642.jpg 07. 01. 2022
Žáci 6.ročníků v zimě myslí na ptáky a v hodinách pracovních činností pro ně vyrobili krmítka, která rozvěsí v okolí svých obydlí. Mohou se tak zúčastnit celorepublikové akce Ptačí hodinka. Ve vyhlášeném termínu od pátku do neděle ( letos je to právě 7. – 9.1.2022 ) se sčítají ptáci po dobu jedné hodiny. Více na Sčítáme ptáky na krmítku 7.-9. ledna 2022 - Ptačí hodinka (birdlife.cz) Další fotografie zde:   Simona Žalmánková ... více »

Antigenní testování od ledna 2022 - informace

obr-sobota-1-ledna-2022-08h44m17s-003.jpg 01. 01. 2022
Antigenní testování ... více »

PF 2022

pf2021-1.png 22. 12. 2021
... více »

Vánoční fotoúspěch 2021

pernicky21.png 22. 12. 2021
... více »

Online rodičovské schůzky 4.1.2022

20211221-090441.jpg 21. 12. 2021
Vážení rodiče, v úterý 4. ledna 2022 se budou konat online konzultace prostřednictvím MS Teams. Schůzku s vyučujícími si můžete zarezervovat v týmu Sdružení rodičů v Souborech – Přihlašování ke konzultacím. Pokud Vám nevyhovují termíny, je možné si domluvit schůzku pomocí chatu s jednotlivými vyučujícími. ... více »

Obrázky pro seniory – zima 2021

obr-pro-seniory1.png 19. 12. 2021
... více »

Výsledky sběru papíru - podzim 2021

20211207-114613.jpg 13. 12. 2021
Výsledky sběru papíru - podzim 2021:   Třída Celkem kg Množství na žáka v kg Nejlepší sběrač Umístění 1.tř 157,5 6,3 ... více »

Den otevřených dveří SOŠ Dvořákova Znojmo 2021

obr-01.png 13. 12. 2021
Ve čtvrtek 16. 12. 2021 se na SOŠ Dvořákova ve Znojmě koná Den otevřených dveří. Tentokrát online. Živé vysílání bude probíhat od 9:00 do 15:00, pak budou následovat filmy z výuky praktického vyučování. Na pozvánku se můžete podívat zde.                                                            &... více »

Úspěšné fotografky 2021

skola.jpg 13. 12. 2021
... více »

Výsledky testování Českou školní inspekcí

20211201-102329.jpg 06. 12. 2021
Naše škola se přihlásila k účasti v dobrovolném zjišťování výsledků žáků 6. a 9. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií z českého jazyka, matematiky a anglického jazyka. Testování realizovala Česká školní inspekce. Přestože šlo o dobrovolné testování žáků, školu jsme přihlásili, abychom měli zpětnou vazbu, jak naši žáci zvládli online výuku. A zvládli ji naprosto skvěle. Všechny nás překvapili svými výsledky. Obdrželi jsme výsledkové sestavy, které prezentují souhrnné základní výsledky za třídu a předmět. Jsou to výsledky ve srovnání s ostatními školami, kde jsou zahrnuty i výsledky odpovídajících ročníků gymnáz... více »

Online výuka jinak

20211116-085906.jpg 03. 12. 2021
Letošní školní rok je už od začátku celý takový úplně jiný. Děti do školy chodí, pak zase nechodí, když jsou ve škole, těší se na to, až budou moci zůstat doma a když jsou doma, těší se zase do školy. Hádáte správně – to vše díky Covidu-19. I na naší škole musely celé třídy zůstat v karanténě a některé dokonce ne jednou. V takovém případě učitelé i žáci přepnou na online režim a učí se distančně. Naše škola je však připravená i na takzvanou „hybridní výuku“, kdy je část žáků ve škole a část doma, případně když je v karanténě učitel. Využít k tomu můžeme novou speciální webkameru s vestavěným mikrofonem, díky které l... více »

Nová přírodovědná učebna

20211130-103303.jpg 03. 12. 2021
Žáci se s velkým očekáváním začali učit v nové přírodovědné učebně. A učitelé nyní očekávají zapálené žáky nadšené pro přírodní vědy :-) V minulých dnech proběhlo předání nové moderní učebny přírodních věd zaměřené na výuku fyziky, chemie a biologie. Učebna odpovídá požadavkům a parametrům moderní výuky na základní škole. Projekt byl realizován s cílem podpory klíčových kompetencí pro přírodní vědy a práce s digitálními technologiemi. Žáci mají k dispozici nejmodernější edukační systém, který slouží jako kompletní platforma pro realizaci experimentů ve výuce. Třída je vybavená i interaktivním zobrazovačem s vizua... více »

Nový bankovní účet školní jídelny

20211122-075504.jpg 24. 11. 2021
Vážení rodiče, informujeme Vás, že školní jídelna má zřízený nový bankovní účet. Prosíme o změnu účtu při zadávání plateb a u nastavených povoleních k inkasu. Uvedené proveďte do 16.12.2021. Nové strhávání na leden 2022 ( 17. - 20. prosince ) bude již provedeno z nového účtu. Účet bude sloužit  pro platby ve školní jídelně, mateřské škole a školní družině se školním klubem. Číslo účtu : 123-5291530257/0100. Děkujeme za Vaši spolupráci ... více »

Jablíčkový den žáků 2. třídy 2021

microsoftteams-image-4.jpg 22. 11. 2021
Tento den jsme spojili zábavu s učením. Každý žák si donesl jablíčko. Proběhla výstava a vybrali jsme to nejkrásnější. Napsali jsme si jablíčkový diktát, počítali jablíčka, vyplnili PL, zahráli si divadlo " Měla babka čtyři jabka" a naučili se mazurku. Na závěr jsme vyráběli věnec z obtisklých jablíček. Celý den jsme si krásně užili a ještě se spoustu věcí naučili. Během dne jsme si pochutnali na ... více »

Informace pro rodiče dětí z MŠ Berušky

20211021-124046.jpg 20. 11. 2021
Prosím o předání této informace rodičům vyhodnocených dětí. Dobrý den,   vzhledem k tomu, že vyhodnocené děti žáci Vaší MŠ, třídy Berušky byly do dne  11.11. 2021 v kontaktu s osobou, která je COVID-19 pozitivní, byly u Vámi sdělených kontaktů epidemiologickým šetřením shledány důvody pro karanténní opatření na minimálně  7 dní od data posledního kontaktu.   Povinnost podrobit se karanténě a RT-... více »

Pythagoriáda 2021

pythagoriada.fif 14. 11. 2021
Matematická soutěž Pythagoriáda je určena pro žáky 6. – 9. třídy. Ve školním kole během 60 minut řeší účastníci 15 logických úloh. Do okresního  kola postupují žáci, kteří mají alespoň 10 bodů. Letos se do okresního kola probojovali: 6. třída: Jordán Patrik, Veselá Pavla, Veselá Vendula 7. třída: Mehovič Nathan 8. třída: Tašlmár Dominik 9. třída: Svoboda Jan Postupujícím žákům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole. Informace k soutěži:   https://www.pythagoriada.cz/... více »

Osmáci v Alternátoru 2021

238mini.jpg 12. 11. 2021
... více »

Rušíme třídní schůzky 16.11.2021

20211004-084947.jpg 09. 11. 2021
Vážení rodiče, s ohledem na karanténní opatření některých tříd ( momentálně máme doma v karanténě 6.A, 8.A, 8.B ) rušíme třídní schůzky, které se měly konat ve škole 16.11.2021. Budou se konat pouze plánované online konzultace prostřednictvím MS Teams ve čtvrtek 18.11.2021. Třídy prvního stupně budou mít naplánovanou i společnou videokonzultaci v čase 16:30 – 16:50 hodin. Schůzku si můžete zarezervovat s jednotlivými vyučujícími v týmu Sdružení rodičů v Souborech – Přihlašování ke konzultacím. Pokud Vám nevyhovují termíny, je možné si domluvit schůzku pomocí chatu s jednotlivými vyučujícími. ... více »

Gymnázium a Střední odborná škola Moravské Budějovice 2021

obr-pondeli-8-listopadu-2021-12h24m13s-001.jpg 08. 11. 2021
V rámci předmětu  Pracovní  činnosti – VOLBA POVOLÁNÍ v devátém ročníku se uskutečnila beseda se zástupci střední školy v Moravských Budějovicích, kteří představili svoji školu a seznámili žáky s otevíranými obory ve školním roce 2022/2023. Maturitní obory ve školním roce 2022/2023: Gymnázium Veřejnosprávní činnost Sociální činnost Více informací se můžete dozvědět http://www.gymsosmb.cz/                       ... více »

Využíváme digitální technologie při zakládání herbářů 2021

herbar21-3.jpg 07. 11. 2021
Jak efektivně fungují digitální technologie si ověřili šesťáci při zakládání herbářů. Dříve se při určování rostlin používaly Botanické určovací klíče. Mělo podobu soustavy tvrzení či otázek a posunovalo se pak k dalšímu a dalšímu bodu. Určení nejen že trvalo velmi dlouho, navíc bylo potřeba podrobných znalostí z fyziologie rostlin. Dnes nám stačí tablet s připojením k wifi a aplikace Pl@ntNet pro určení rostlinného druhu. Aplikace danou rostlinu téměř okamžitě rozpozná podle fotografie. Fotky naší práce můžete vidět zde. Mgr. Simona Žalmánková ... více »

EXKURZE DO JIHOMORAVSKÉHO MUZEA 2021

microsoftteams-image-7.png 02. 11. 2021
   V úterý 26. 10. se vydali žáci 4., 5. a 6.B třídy na exkurzi do Znojma, kde navštívili Jihomoravské muzeum. Zde si prohlédli vystavené expozice – přírodovědnou, vlastivědnou, zbraně Orientu, černé řemeslo a mince zemí Koruny české. Seznámili se s rostlinami a živočichy znojems... více »

Sběr papíru v listopadu

sber-papiru2021-1.png 26. 10. 2021
Sběr papíru ve škole proběhne od 15.11.-19.11.2021. Papír můžete vozit za školu pod přístřešek na kola. Množství papíru pak prosíme nahlásit panu školníkovi. Papír je také možné vozit kdykoliv přímo do sběrny ZN Metal. Podzimní soutěž ve sběru papíru bude ukončena k 30.11.2021. Nejúspěšnější třída bude odměněna návštěvou kina.   Děkujeme za podporu Sběrny firmy ZN METAL, kam můžete papír odvézt, mají sídlo na Přímětické 75 u Penny marketu a na Družstevní 7.   ... více »

Třídní schůzky 16.11.2021

20211021-121446.jpg 26. 10. 2021
Vážení rodiče, třídní schůzky se budou konat v úterý 16.11. 2021 v 16:30 hodin v kmenových třídách za dodržení všech protiepidemických opatření. Po skončení schůzek budou individuální konzultace s jednotlivými učiteli. Na čtvrtek 18.11. 2021 jsme naplánovali individuální konzultace s vyučujícími v čase... více »

PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN 2021 – kategorie KADET 2021

klokan-levej.gif 22. 10. 2021
V říjnu se na naší škole již tradičně uskutečnila soutěž Přírodovědný klokan. Své síly poměřili žáci 8. a 9. třídy v kategorii Kadet. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory.  Soutěž pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Otázky jsou z matematiky, fyziky, přírodopisu a zeměpisu.  Soutěže se zúčastnilo 51 žáků. Další informace o soutěži: http://www.kag.upol.cz/prirodovednyklokan/ Nejúspěšnější byli tito žáci: ... více »

72 HODIN 2021

obr-sobota-16-rijna-2021-12h19m26s-003.jpg 16. 10. 2021
... více »

Projekty Ovoce a zelenina do škol a Mléko do škol 2021

ovoce-do-skol.png 15. 10. 2021
  Oba projekty bude pro naši školu v letošním školním roce zajišťovat opět firma Ovocentrum. Více informací: http://www.ovocentrum.cz/cs/skolni-projekt Dvakrát do měsíce budou žáci 1. i 2. stupně zdarma dostávat ovoce, zeleninu, ovocné džusy a mléčné výrobky. Jde o podporu zdravé výživy školáků.  Letos již žáci ochutnali: jablko, hrušku, papriku, rajče, ředkvičku, hroznové víno a mléko. Další dodávka bude ve čtvrtek 21. října. Mgr. Blanka Vocílková ... více »

Podzimní vazba 2021

microsoftteams-image.png 15. 10. 2021
... více »

OBRÁZKY PRO SENIORY – PODZIM 2021

obr-utery-12-rijna-2021-16h08m57s-002.jpg 12. 10. 2021
  Každý rok touto dobou malují naši žáci obrázky s podzimní tématikou. I letos jejich dílka zdobí vstupní prostory v DpS v Plavči, kde dělají radost všem klientům, personálu i příchozím z ... více »

Zájmové kroužky 2021 - 2022

20211004-084616.jpg 07. 10. 2021
                  Zájmové kroužky 2021/2022 Pondělí Doučování ČJ, M (4. tř.) - Hellmanová 6. h Florbal  -  Procházka 7. h. (SVČ) Doučování ČJ (6. tř.) – Brzobohatá 7. h Doučování ČJ (9. tř.) – Juráš 7. h   Úterý Flétna - Hasprová - 5. h. (SVČ) Keramické dílny - Pešková 5. + 6. h (1 x za 14 dní) (SVČ) Doučování M (8. tř.) – Hahnová 7. h  ... více »

Znojemská zemědělská výstava 2021

zemvystava21.jpg 04. 10. 2021
Střední odborná škola Dvořákova pořádala ve dnech 16. až 18. září 2021 Znojemskou zemědělskou výstavu. Byly vystaveny výpěstky polní výroby, ovoce, zelenina, hrozny vinné révy, víno, květiny, zemědělská technika a potravinářské výrobky. Tento rok přispělo svými výpěstky 260 vystavovatelů a přibližně 30 firem. Se střední školou dlouhodobě spolupracujeme a tak výpěstky na výstavu dodali také žáci naší školy. Jak bylo vše krásně naaranžované, ukazují fotografie z výstavy. Mgr. Blanka Vocílková ... více »

ESSD – Evropský školní sportovní den 2021

cesd21-4.jpg 01. 10. 2021
Naše škola se letos poprvé zapojila do projektu ESSD – Evropský školní sportovní den, jehož hlavním cílem je podpořit pohybovou aktivitu u dětí. Akce proběhla v pondělí 27. září 2021, kdy nám naštěstí přálo i počasí, proto se vše mohlo odehrát venku na školním hřišti. Pro děti prvního stupně (1. – 5. třída) bylo připraveno celkem 10 stanovišť, na kterých si mohly vyzkoušet např. lezení po stěně, florbal, basketbal, fotbal, posilovaní, ale i spoustu dalších sportovních aktivit. Velké poděkování patří sl. Kottové ze Znojma, která nám s celou akcí pomohla. Nemohu však opomenout ani naše deváťáky, kteří byli úžasní a s našimi nejmenšími nám celé dopo... více »

Dračí lodě 2021

uvod.jpg 24. 09. 2021
Zaslali jsme objednávku a vyšlo to, počasí bylo jako malované! 23.září 2021 se celý první stupeň naší školy, tedy 1. – 5.třída, zúčastnil Festivalu dračích lodí ve Znojmě. Bez trénování a nácviku všechny děti nasedly do lodí s dračími hlavami a pádlovaly. Projely vytýčenou trasu, zvonily na zvonečky, zapamatovaly si obrázky zvířátek a bez jakýchkoliv problémů dojely do cíle. Vyhráli úplně všichni, dostali medaile a do svých srdíček si zapsali další skvělý zážitek. Fotky můžete vidět zde. Mgr. Dana Hasprová ... více »

Logická olympiáda 2021

logicka-c-j.png 13. 09. 2021
http://www.zskravsko.cz/img/Aktuality/Logicka_olympiada_2021.pdf ... více »

Šipkovaná 2021

sip1.jpg 13. 09. 2021
... více »

Návod na instalaci kancelářského balíku OFFICE 365 a Teams 2021

images.jpg 12. 09. 2021
Vážení rodiče a žáci, od 1.9.2020 budeme vzájemně komunikovat přes aplikaci Microsoft Teams. Žáci budou postupně seznamováni s užíváním tohoto softwaru. Každý žák buď již obdržel nebo obdrží uživatelské jméno a heslo s přístupem do TEAMS. Tato přístupová data slouží kromě vstupu do TEAMS také jako vstupní přihlašovací údaje do kancelářského balíku OFFICE 365. Každý uživatel má právo užívat naši školní licenci doma a to celkem na pěti zařízeních (např. na dvou počítačích a třech chytrých mobilech). Tato licence je platná po celou dobu docházky dítěte do školy. Návod na registraci kancelářského balíku OFFICE 365 a instalace TEAMS můžete... více »

Elektronická žákovská knížka

20200825-071333.jpg 10. 09. 2021
Od pondělí 13. 9. 2021 bude výuka ve škole probíhat dle nového rozvrhu. Současně žáci obdrží údaje a postup k registraci do aplikace Škola OnLine. Hesla jsou k žákovským účtům. Údaje a hesla pro zákonné zástupce budou zaslány na zadané emaily zákonných zástupců během týdne 13. – 17. září. S případnými dotazy se obracejte na pana učitele Fischera:    fischer@zskravsko  nebo prostřednictvím chatu v MS Teams. ... více »

Třídní schůzky 1.třídy 14.9.2021

20200921-182215.jpg 09. 09. 2021
Třídní schůzky pro rodiče žáků 1.třídy se uskuteční v úterý 14.9. v 16:30 hod. ... více »

Třídní schůzky MŠ

20200921-182227.jpg 09. 09. 2021
Třídní schůzky obou oddělení MŠ se konají v úterý 14.9. v 16:00 hod. v tělocvičně školy - boční vchod u sportoviště ... více »

Smuteční oznámení

parte-male.png 03. 09. 2021
S hlubokým zármutkem oznamujeme, že navždy odešla naše dlouholetá kolegyně paní učitelka Mgr. Radmila Neumanová ... více »

Hledáme učitele matematiky

minarikova-9.png 02. 09. 2021
S ohledem na nárůst žáků a rozdělení šesté třídy hledá škola do svého pedagogického sboru učitele matematiky. Požadujeme vzdělání dle zákona o pedagogických pracovnících. Žádost s životopisem zasílejte, prosím, na adresu zskravsko@zskravsko.cz. Simona Žalmánková ... více »

Prvňáčci 2021

20210901-075319.jpg 02. 09. 2021
  Než jsme se otočili, nadechli, popovídali si s přáteli, je tu zase nový školní rok 2021/2022. Dnes se píše 1. září 2021 a naši nejmenší školáčci se sešli se svými rodiči v tělocvičně školy, kde společně s paní ředitelkou a paní třídní učitelkou zahájili očekávaný školní rok. Nastává pro ně velká změna, do světa her a zábavy přibydou školní povinnosti s aktovkou na zádech… Přejeme všem Prvňáčkům, aby hra a zábava zůstala i ve škole. Aby se s kamarády a učiteli setkávali ve škole a ne přes obrazovku, aby jim nastaly krásné dny a měli na co vzpomínat.      &... více »

Výuka ve čtvrtek 2. a pátek 3.9.2021

dji-0184.JPG 31. 08. 2021
První stupeň  ( 1. – 5.třída ) má výuku do 11:10 hod. se svými třídními učiteli Druhý stupeň ( 6. – 9.třída ) má výuku do 12:05 hod. se svými třídními učiteli   ... více »

Odpovědi k testování žáků - stránky MŠMT

dji-0156.JPG 30. 08. 2021
  FAQ COVID-19 – edu.cz Vážení rodiče, zde najdete odpovědi na otázky k antigennímu testování - např.Kdo ne/bude testován a jak často; Co s žáky, kteří se odmítnou testovat; Jakými testy se bude testovat; Zda je možné použít vlastní test ze slin a další. Věříme, že i přes trvající epidemiologickou situaci naši žáci pod vedením pedagogů vše v pohodě a bez stresu zvládnou a budou se moci plně věnovat vzdělávání a všem školním aktivitám, které mají rádi. Přejeme všem úspěšný školní rok  ... více »

Informace k zahájení školního roku 2021-2022 - doplnění

20200921-182215.jpg 23. 08. 2021
Vážení rodiče, milí žáci, připravili jsme pro Vás informace týkající se provozu školy od září 2021, které vycházejí z manuálu „Soubor doporučení pro školy a školská zařízení ve školním roce 2021/2022 vzhledem ke covid-19 (provoz a testování) – dále Manuál…ke stažení zde Manuál MŠMT (edu.cz)   Obecné informace: Před prvním příchodem se od žáků nevyžaduje prohlášení o bezinfekčnosti Do školy nemohou vstoupit osoby s příznaky infekčního onemocnění Zákonným zástupc... více »

Režim návratu dětí MŠ ze zahraničí

20210504-083420.jpg 26. 07. 2021
Opatření upravuje mimo jiné pravidla pro návrat dětí ze zahraničí – celé znění zde: informace-pro-skoly-a-skolska-zarizeni-13-cervence-2021.pdf (edu.cz) V  případě  dětí  do  6  let  věku  v mateřské  škole nesmí mateřská škola umožnit  osobní  přítomnost  dětí,  které  se  vrátily  ze  země  s  velmi  vysokým rizikem nákazy, po dobu 7 dní od vstupu na území České republiky, resp. po dobu 10 dní, jde-li o návrat ze zemí s extrémním rizikem nákazy. Čili  pokud&nbs... více »

POHÁDKA V MŠ 2021

msbedivadlo21-10.jpg 29. 06. 2021
  Netradičně se ve čtvrtek 24. 6. 2021 na zahrádce děti pobavily u pohádky „Princezna Rozmařilka“.  S  pohádkou k nám přijela agentura „Kašpárkův svět“ z Opavy. Pohádka o čertech a princezně byla veselá se spoustou písniček. Děti měly možnost si po představení prohlédnout velké dřevěné loutky. Bylo to velmi příjemné zakončení letošního školního roku pro děti z obou tříd. Fotky můžete vidět zde.                         &nbs... více »

Provoz školy během července – srpna 2021

20210625-105853.jpg 25. 06. 2021
Provoz mateřské školy je od 1.7. – 31.7.2021 přerušen. V srpnu bude provoz v oddělení Berušek pro obě oddělení. Běžný provoz MŠ bude opět od 1.9.2021.   Provoz školní jídelny: Stravné na září bude z účtu strženo od 20.8.2021 těm, kteří se stravovali ve školním roce 2020/2021. Zkontrolujte si nastavení inkasa – zda máte povolení ke stržení i od srpna 2021. Noví strávníci budou přihlášeni do systému v srpnu nebo začátkem září.   Provozní doba kanceláře vedoucí školní jídelny během prázdnin (tel.: 530&nbs... více »

Provoz školy od pátku 25.6.

20210621-085756.jpg 24. 06. 2021
Pátek 25.6. – školní aktivity, výuka bude ukončena dle rozvrhu Pondělí 28.6. –úterý 29.6. – třídnické práce, školní aktivity – výuka ukončena ve 12:05 hod.pro druhý stupeň, první stupeň ukončení dle rozvrhu Středa 30.6. – rozloučení s devátou třídou, vysvědčení ve třídách – ... více »

Volby do školské rady za zákonné zástupce žáků 21

logo-nove.jpg 15. 06. 2021
Oznamujeme všem zákonným zástupcům žáků, že ve dnech 21.6. – 22.6.2021 proběhnou VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY PRO OBDOBÍ 2021/2023. Hlasování bude probíhat elektronickou formou v aplikaci MS Teams v týmu SDRUŽENÍ RODIČŮ.      Navrženi byli tito kandidáti: Jindřiška Nevrklová Žaneta Procházková Lenka Závěrková ... více »

Děti do bruslí - od ledna 2022

detidobrusli.png 14. 06. 2021
Škola je opětovně zaregistrována do projektu Děti do bruslí, který se v loňském roce kvůli pandemické situaci nekonal. Naši žáci se budou učit bruslit na stadionu v Moravských Budějovicích, který projekt realizuje. S výukou začínáme v lednu 2022. Kurz je určen dětem od 4 let a vedou ho profesionální trenéři z řad hokejistů a krasobruslařů. Více informací o výuce najdete na www.detidobrusli.cz a na FB stránkách, kde jsou i videoukázky z kurzů, popis potřeb pro malé bruslaře a e-shop a bazar. Od září budou učitelé zjišťovat zájem o kurz mezi dětmi v mateřské škole a žáky 1. a 2.třídy. Podle počtu zaregistrovaných se pak budou moci přihlásit i žáci 3. – 5.třídy. Předběžné in... více »

PROJEKT V MŠ „SE SOKOLEM DO ŽIVOTA“ 21

msbe-sokol21-2.jpg 11. 06. 2021
V tomto týdnu jsme společně dokončili plnění úkolů v rámci projektu „Se sokolem do života“. V letošním školním roce se zapojily všechny děti z naší mateřské školy. S nadšením a radostí plnily všechny pohybové a doplňkové aktivity se zvířátky. Děti rády pracovaly se svoji knížečkou a za splněné úkoly si lepily obrázky. Jako každoročně jsme obdrželi zásilku s odměnami. Děti si domů odnesly medaile se sokolíkem Pepíkem, diplom a novinkou byl pro každého nafukovací míč. Už teď víme, že příští rok budeme zase se zvířátky ve cvičení s radostí pokračovat. Kubáková, Březinová ... více »

Zahrádka ve školce 2021

sberusky-zahrada21-dd-18.jpg 09. 06. 2021
S příchodem dlouho očekávaného jarního počasí jsme začali chodit na naši novou zahrádku. Děti rády využívají všechny nové herní prvky-pískové staveniště, tabuli na kreslení, houpačky, hnízdo a pirátskou loď. V minulém týdnu jsme také osázeli vyvýšený záhon. Nejdřív jsme si o rostlinách vyprávěli a potom společně naplánovali, co bychom mohli vysázet. Nadšení bylo velké a tak „hra na zahradníky „mohla začít. Děti se pustily do práce s radostí a velkým elánem. Jsme rádi, že můžeme dětem při pobytu venku nabízet nové a zajímavé aktivity. Naše zahrádka je prostě super…. Fotky můžete vidět zde.... více »

Výtvarná soutěž „Vyzdob si svoji knihovnu“ 21

msbe-knihovna-2.jpg 09. 06. 2021
  V pátek 4.6.2021 nás navštívila p. Stehlíková z knihovny ve Znojmě. Na toto setkání jsme se moc těšili. Přijela dětem předat odměny a diplomy za úspěšnou výtvarnou soutěž s názvem „Vyzdob si svoji knihovnu“. místo ANETA ŠIMÁNKOVÁ místo ANNA HEROLDOVÁ místo TEREZA LANGOVÁ Po vyhodnocení soutěže následoval pohádkový program pro všechny děti, které s radostí a zaujetím plnily připravené úkoly. Výtvarné práce všech dětí jsou vystaveny v knihovně ve Znojmě. Kubáková, Březinová ... více »

OSLAVA DNE DĚTÍ V BERUŠKÁCH 21

msbe-dd21-58.jpg 09. 06. 2021
V rámci oslav Dne dětí jsme na celý týden připravili zajímavý program. V pondělí děti kreslily křídami krásné obrázky u školní jídelny. Úterý jsme si užili v zámeckém parku plněním úkolů a hledáním pokladu. Další den následoval karneval, na který se děti převlékly do vlastnoručně namalovaných triček a vybraly si čelenky zvířátek. Za tanec a soutěže nechyběla sladká odměna. Ve čtvrtek podaly děti skvělé sportovní výkony na hřišti. Konalo se školní kolo miniatletických závodů. Všichni obdrželi za velké snažení medaile. V pátek jsme zakončili týden oslav pohádkovým programem ve spolupráci s knihovnou ve Znojmě. Fotky můžete vidět ... více »

Miniatletika v MŠ 21

msbe-az21-6.jpg 09. 06. 2021
I v letošním školním roce jsme využili nabídky zúčastnit se miniatletických závodů. Pořadatelem této již tradiční akce je MŠ Dělnická ve Znojmě. Z důvodů epidemiologických opatření se však tyto závody uskutečnily v přihlášených MŠ. Našim úkolem bylo uspořádat třídní kolo ve třech disciplínách Běh na 50m Skok z místa Hod míčkem Na základě vyhodnocení jsme vytvořili družstvo /3chlapci a 3 dívky/. MŠ budou v okresním kole reprezentovat na základě zaslaných výsledků tito sportovci: ANETA ŠIMÁNKOVÁ, ANNA HEROLDOVÁ, TEREZA LANGOVÁ, RÍŠA STEHLÍK, MICHAL JANIŠ A KRISTIAN KOTULEK. Rádi podporujeme všechny pohy... více »

Dotace z evropských fondů pro naši školu

img-20190129-092619.jpg 03. 06. 2021
MŠMT jako poskytovatel dotace z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání v rámci Výzvy č.02_20_080 Šablony III rozhodlo o poskytnutí dotace naší škole ve výši 815 110,- Kč. Žádost jsme podávali pro projekt Podpora dětí a žáků ve škole v Kravsku. Pedagogové budou moci pokračovat v zavedených klubech a kroužcích doučování a věnovat se tak i po vyučování žákům, kteří čekají na autobus nebo kteří se potřebují procvičit v probraném učivu. Tuto nabídku v době pokoronavirové využije jistě mnoho žáků. Nabídku doučování a klubů upřesníme v září 2021. Simona Žalmánková ... více »

Den dětí - MŠ Motýlci 2021

20210601-110637.jpg 02. 06. 2021
DEN DĚTÍ- MOTÝLCI Jak oslavili DEN  DĚTÍ ,, Motýlci " ? Z dětí se staly ,,indiáni,, a celé dopoledne soutěžily s touto tématikou. Tančily kolem indiánského totemu,skákaly v pytlích, navlékaly indiánský náhrdelník, probíhaly slalom a házely na terč.Odměnou pro všechny indiány byl zasloužený  nanuk a indiánská  kabelka plná dobrot. Foto zde Žaneta Procházková  a Lucie Minaříková ... více »

Mladí ladí D-dur : Lavička

20210526-141204.jpg 01. 06. 2021
O postupné realizaci projektu loňských žáků 9. třídy jsme vás informovali už několikrát. Teď se konečně blížíme do finále. Máme výsledný produkt. Nádhernou lavičku, kterou si deváťáci našli na internetu. Oslovila jsem místního řezbáře pana Jiřího Tondla, jestli by nám ji vyrobil. Souhlasil. Říkal, že zhotovit takovou lavičku není problém, problémem bude sehnat kmen o průměru alespoň jeden metr. Měl pravdu. Téměř půl roku jsem se snažila oslovit každého, kdo má něco společného se dřevem. Dubové a bukové dřevo je nedostatkovým zbožím, navíc je velmi drahé, a tak pan Tondl nakonec vyřezal lavičku z topolu. Tvoří ji dvě spojené dlaně, na které usedl motýl. Od první chví... více »

Seznam dětí přijatých k předškolnímu vzdělávání - 2021/2022

p1020860.JPG 20. 05. 2021
            Rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání od 1.9.2021 pro školní rok 2021/2022 bylo vydané pro registrační čísla:          21/33  21/38  21/53  21/52  21/46  21/41  21/48  21/49  21/32  21/31  21/45 21/34   21/51  21/37  21/36                    Celkem bylo přijato 15 dětí do plné kapacity mateřské školy.          Tři děti byly přijaty do jiné mateřské školy.       Rozhodnutí o nepřij... více »

Volby do školské rady za zákonné zástupce

stulhoferova-9.png 19. 05. 2021
Vážení rodiče, v listopadu skončilo tříleté funkční období stávajících členů naší školské rady. Vzhledem k tehdejší epidemiologické situaci a vyhlášenému nouzovému stavu nebylo možné uskutečnit volby nových členů, proto MŠMT vydalo opatření, kterým se prodlužuje funkční období členů školských rad, a to tímto způsobem: Funkční období členů školské rady zřízené při základní, střední nebo vyšší odborné škole podle § 167 školského zákona, které skončí v době ode dne účinnosti tohoto opatření do 3 měsíců ode dne skončení nouzového stavu, se prodlužuje tak, že skončí 3 měsíc... více »

Prostorové omalovánky ve třetí třídě 2021

prostorove-omalovanky1.png 09. 05. 2021
Vzpomínáte si na to, jak jste vybarvovali omalovánky, když jste byli malí? A napadlo vás někdy, jak by vaše obrázky vypadaly, kdyby obživly? Tak přesně to se podařilo zažít našim třeťákům! Pomocí aplikace QuiverVision se jejich omalovánky vznesly nad papír a některé se dokonce rozpohybovaly. Se svým vybarveným lvíčkem si tak děti mohly zahrát fotbal, pták se vznesl do výšky a létal, jiný se zase procházel a sezobával žížaly. V geometrii jsme pozorovali, jak se kruh změnil na kouli. V prvouce jsme si takto vybarvili motýla a potom pozorovali všechna jeho vývojová stádia až do okamžiku, kdy se vylíhl z kukly ven a rozletěl se po třídě. Zpestřili jsme si takhle návrat do lavic, po... více »

Zápis do mateřské školy 2021-2022

img-20190610-112411.jpg 08. 05. 2021
Zápis k předškolnímu vzdělávání proběhne v souladu s právními předpisy. Uskuteční se v termínu dle školského zákona, tedy v období od 2. května do 16. května 2021. Podání žádosti Podle § 37 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů, je možné podání (tj. žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání) učinit písemně anebo v elektronické podobě. Přihlášku je tedy možné doručit následujícími způsoby: do datové schránky školy (x6tmepp), e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze jen poslat prostý email!), ... více »

Sběr starého papíru 2021

20210312-135252.jpg 06. 05. 2021
Vážení rodiče, milí žáci, vzhledem k trvající epidemiologické situaci nebude sběr papíru s dovozem přímo do školy naplánován. Papír v jakémkoliv množství je možné vozit přímo do dvora firmy ZN METAL s.r.o.. Někteří z vás tam papír vozí, moc děkujeme. Firma posílá každý měsíc částku za papír přímo na účet Sdružení rodičů. Při odevzdání papíru nahlásíte pouze jméno žáka, třídu a školu. Sběr a aktivní sběrače vyhodnotíme tradičně ke konci školního roku. Sběrny firmy ZN METAL, kam můžete papír odvézt, mají sídlo na Přímětické 75 u Penny marketu a na Družstevní 7. ... více »

Revitalizace zeleně u školního zařízení – Kravsko

20210504-085527.jpg 06. 05. 2021
V minulých dnech byla v areálu a blízkosti školy realizována výsadba listnatých stromů v zastoupení javoru mléče, javoru klenu, břízy bělokoré, višně chloupkaté, platanu a jeřábu ptačího. Celkem bylo vysázeno 44 stromů. Výsadbu prováděla firma Šíp – zahradní architektura a služby s.r.o. ze Strakonic. Celková cena dotace, kterou škola získala za pomoci zřizovatele ze Státního fondu životního prostředí ČR, činí 249 500,-Kč. Projekt nese název „Revitalizace zeleně u školního zařízení – Kravsko“. Těšíme se, že žáci v rámci povýsadbové péče přiloží ruku k dílu a budou aktivně zapojeni do environmentálních aktivit, které má škol... více »

Provoz MŠ a ZŠ od 10.května

janderkova-10.png 03. 05. 2021
Mateřská škola: Od 10.května se umožňuje osobní přítomnost všech dětí v MŠ a probíhá provoz MŠ standardním způsobem (bez omezení počtu dětí ve skupině či třídě, bez testování dětí a pro všechny děti navštěvující tyto MŠ). Všechny děti budou přihlášeny k odběru stravy. Pokud rodiče rozhodnou, že dítě do školky nepůjde, stravu je nutné odhlásit běžným způsobem.   Základní škola: 1.stupeň – výuka probíhá stejně jako doposud – tedy rotačně. V týdnu od 10.května je na řadě 1.,2. a 3. třída. Další týden bude ve škole 4. a 5.třída. Testovat s... více »

Volejbal od 5.května

ashampoo-snap-pondeli-25-kvetna-2020-10h38m00s-001.png 30. 04. 2021
Milí volejbalisté, milé volejbalistky. Začátek volejbalových tréninků se kvůli nepřízni počasí přesouvá na pondělí 10. května!   Vracíme se do tréninku!  Abychom dohnali ztrátu fyzičky, tréninky budou v pondělí, středu a pátek . Bude se trénovat po skupinách po 10, stejně jako na podzim, vždy od 14-15hod. a 15-16 hod. Starší děti první hodina, mladší druhá hodina. Začínáme ve středu 5. května. Tréninky budou probíhat na sportovišti za ZŠ Kravsko. Je nutné se dostavit již ve sportovním oděvu.... více »

Výsledky zápisu do 1.třídy pro školní rok 2021-2022

p1240224.JPG 29. 04. 2021
Výsledky zápisu do ZŠ pro školní rok 2021/2022 Děkujeme zákonným zástupcům, že si vybrali pro základní vzdělávání svých dětí naši školu. Do první třídy bylo přijato 26 dětí s registračními čísly níže v tabulce. Třem dětem jsme vyhověli v žádosti o odklad povinné školní docházky.     Registrační číslo ... více »

Volnočasové aktivity 21

fotopredek.jpg 26. 04. 2021
... více »

Potvrzení o negativním testu na přijímací zkoušky pro žáky 9. třídy 2021

volingerova.png 25. 04. 2021
Podmínkou pro umožnění účasti žáka na přijímacích zkouškách je: negativní test a žádné příznaky onemocnění COVID-19. U zkoušek nemusí mít žáci respirátor, stačí chirurgická rouška. Pro přijímací zkoušky na střední školy platí mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, které vyžaduje pro účast na přijímacích zkouškách doložení potvrzení o negativním výsledku testu na COVID-19, který není starší 7 dní. V základní škole bude probíhat testování na přítomnost viru SARS-CoV-2 pro žáky 9. třídy ve středu 28. dubna v 7.30 (pro zkoušky 3. a 4. května). Kdo potřebuje pozdější datum, i... více »

Konzultace s vyučujícími - 20.dubna 2021

hellmanova-3.png 15. 04. 2021
Vážení rodiče, na úterý 20.dubna 2021 jsme naplánovali konzultace s vyučujícími v čase od 14:00 – 19:00 hod. prostřednictvím MS Teams. V týmu Sdružení rodičů si můžete domluvit schůzku s vyučujícími – Soubory – Přihlašování ke konzultacím. Bližší informace přímo v týmu Sdružení rodičů. Pokud nemáte možnost využít schůzku přes MS Teams, kontaktujte své třídní učitele, vyučující nebo vedení školy na tel.530 512 268, 530 512 260 nebo mailem na zskravsko@zskravsko.cz. ... více »

INFORMACE K TESTOVÁNÍ UCHAZEČŮ O STŘEDNÍ VZDĚLÁNÍ 2020/2021

freyova-2.png 15. 04. 2021
Pro přijímací zkoušky na střední školy platí mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, které vyžaduje pro účast na přijímacích zkouškách doložení potvrzení o negativním výsledku testu na COVID-19, který není starší 7 dní.   Podmínkou pro umožnění účasti žáka na zkouškách je: - negativní test a žádné příznaky onemocnění COVID-19. Testování na onemocnění COVID-19 uchazečům o vzdělávání SŠ umožní základní škola a vydá potvrzení, které bude dokladem o provedení testu. Termín bude upřesněn. Na testování mohou žáci také využít registrovaného odběrového místa. I... více »

Školní kolo biologické olympiády

durisova-m-24.png 14. 04. 2021
V minulých dnech proběhlo školní kolo biologické olympiády kategorie D, kterého se zúčastnili žáci sedmých tříd - abecedně - Balík Vojtěch, Ďurišová Michaela, Freyová Alena, Holcmannová Barbora,  Zvěřina Vojta. Všem řešitelům děkuji za účast za těchto netradičních podmínek v online prostředí. Nejúspěšnější byla Michaela Ďurišová, která bude naši školu 1. května reprezentovat v krajském kole. Přeji hodně úspěchů ... více »

Informace k návratu žáků 1.stupně a předškoláků MŠ od 12.4.2021

uvodskolazima.jpg 08. 04. 2021
INFORMACE K PROVOZU ŠKOLY OD 12. DUBNA 2021 Provoz školy od 12.4.2021 vychází z Mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 6.dubna 2021 a manuálů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy: Informace k provozu škol od 12. dubna 2021, MŠMT ČR (msmt.cz) Právní opora k testování a režimovým opatřením ve školách, MŠMT ČR (msmt.cz) pro rodiče | testování.edu.cz Video k testování: ... více »

Zápis do 1.třídy školního roku 2021-2022

p1240206.JPG 22. 03. 2021
Zápis do 1.třídy školního roku 2021 – 2022 se bude konat v termínu od 1.dubna do 23.dubna 2021. Přihlášku podávají zákonní zástupci všech dětí narozených od 1.9.2014 do 31.8.2015. Dále dětí, jejichž rodiče žádají o odklad povinné školní docházky a dětí, kterým byl v loňském roce povolen odklad povinné školní docházky.  Není-li dítě tělesně nebo duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to písemně zákonný zástupce dítěte v době zápisu (od 1. 4. do 23. 4. 2021) dítěte k povinné školní docházce, odloží ředitel školy začátek povinné školní docházky o jeden školní rok, pokud je žádost doložena doporučujícím pos... více »

Čeština kreativní 2021

kreativita.png 21. 03. 2021
  Distanční výuka trvá už opravdu dlouho a je čím dál těžší udržet zájem, pozornost a nadšení. Někdy je proto dobré udělat věci trošku jinak a práci si oživit třeba něčím ne úplně tradičním. To potom baví žáky i učitele o poznání víc. Nedávno jsme tak s deváťáky na chvíli utekli od přípravy k přijímacím zkouškám ke kreativnější práci, kde si zopakovali charakteristiku jako slohový útvar a navíc provětrali ta místa v mozku, kde sídlí fantazie. A musím říct, že výsledek byl nad očekávání! Nakonec posuďte sami. V různých příbězích se krásně ukazuje individualita a dosavadní životní zkušenost dětí. Příjemnou zábavu! ... více »

Čeština kreativní 2021 (1)

hrnicek.png 21. 03. 2021
 Při pohledu na tenhle nádherný vznešený hrníček se mi vybaví starší dáma v noblesních šatech, která sedí, při západu slunce, v krásném bílém altánku na lavičce.  Kochá se překrásnou obklopující zahradou, zpívajícími ptáčky na velkých košatých stromech, starodávnou barokní kašnou ze 17. století, tryskající ze své fontány vodu a malým jezírkem, které má tak ráda. Každé ráno pozoruje hejna pod vodou mrskajících se rybek a velké bílé lekníny unášející se na hladině.     Tento hrníček vytvořila žena. Tichá, ne příliš společenská, ale... více »

Čeština kreativní 2021 (2)

hrnecek1.jpg 21. 03. 2021
Takto krásně zdobený hrníček mohla vlastnit třeba krejčová. Žila v době první republiky a vlastnila krejčovskou dílnu. Pracovala s několika mladšími dívkami, a i přes to, že byla přísná, bylo v dílně vždy veselo. Její domov, stejně jako dílnu, doplňovaly krásné a zároveň praktické věci. Byla obklopena věcmi, ve kterých nacházela inspiraci, stejně jako užitek. Dokázala si prosadit svou a téměř u toho nezvýšit hlas. Díky své laskavosti, vstřícnosti byla vždy ve společnosti dobrých lidí, naopak ty špatné si dokázala držet od sebe dál.   Hrníčky se vzorem květin našel čtyřiceti letý pán na půdě svých... více »

Čeština kreativní 2021 (3)

hrnicek3.jpg 21. 03. 2021
Majitelka tohoto hrníčku si dost zakládala na přírodě a čistotě mysli. Do jejího domu nesmělo přijít nic, co nepocházelo z přírody. Žila sama a živila se přírodní medicínou. Lidé za ní chodili pro radu v těžkých chvílích. Díky svému vlídnému a milému přístupu dokázala nejedno člověka vyvést z pochmurných myšlenek. Působila uklidňujícím a vyrovnaným dojmem, ve skrytu duše jí však vlál nespoutaný vítr. Snažila se s každým vyjít dobře, ale díky jejímu řemeslu ji stále spoustu lidí odsuzovalo. Vždycky se uklidňovala, že se holt nemůže zalíbit každému.              ... více »

Čeština kreativní 2021 (4)

hrnicek4.jpg 21. 03. 2021
Tenhle poslední hrníček mi připomíná našeho pana učitele Káju. Nevím proč, ale ty ornamenty na hrnku mu jsou tak moc podobné. Trojúhelníčky, které tvoří horní a dolní lem, vypadají právě jako pyramidy, o kterých nám pan učitel několikrát vyprávěl. Přesně taková síla, o které i často mluví a která z něj jde, vyzařuje i z tohohle hrníčku. Celkový hrníček vypadá díky jeho barvě jako magnet. A jelikož nás o magnetu ve fyzice učil právě pan učitel, připomíná mi jej ještě víc. Málem bych zapomněla na kapku uprostřed hrníčku. Je to kapka naděje. Pan učitel nám tak... více »

Přijímací zkoušky - nové informace 2021

skola.jpg 12. 03. 2021
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že: Termín konání jednotné přijímací zkoušky (CERMAT) ve školním roce 2020/2021 se mění takto: Pro obory vzdělání s maturitní zkouškou: 1. řádný termín jednotné přijímací zkoušky (CERMAT) 3. května 2021 2. řádný termín jednotné přijímací zkoušky (CERMAT) 4. května 2021 Pro nižší stupeň šestiletého a osmiletého gymnázia: 1. řádný termín jednotné přijímací zkoušky (CERMAT) 5. května 2021 2. řádný termí... více »

Zima objektivem 7. B

uvod.jpg 04. 03. 2021
Po několika mírných zimách jsme letos zažili tuhé mrazy a větve stromů ohýbající se pod námrazou. Když se k tomu povedlo, že zasvítilo slunce, vypadal celý svět jako ledové království, krása střídala nádheru a tak trošku méně nám vadilo, že máme mrazem ztuhlé prsty na rukou i na nohou. My v 7. B jsme vyhlásili fotovýzvu - Jdi ven a vyfoť zimu. A potom jsme se vždy navečer kochali krásnými fotografiemi bílé krajiny s modrým nebem, stříbrnými stromy či blýskajícími se rampouchy. Cílem bylo se na chvíli donutit jít ven, zvednout oči od monitorů a displejů a objevovat krásy přírody a svého nejbližšího okolí. Všem, kteří fotili, moc děkuji za zpříjemnění života na distanc, zase něc... více »

Provoz školní jídelny od 1.3. 2021

p5131770.JPG 01. 03. 2021
Školní jídelna je v provozu. Žáci mají nárok na dotovaný oběd během distanční výuky. Podle Doporučení pro vzdělávání distančním způsobem v MŠ z 1.3.2021 mají nárok na dotovaný oběd i předškolní děti mateřské školy. Zákonní zástupci dětí si ho mohou odebírat jako jídlo s sebou. Výdej probíhá v čase mezi 10:30 a 11:00 hodin. Zájemci o odběr obědů si jej musí přihlásit běžným způsobem nebo u vedoucí školní jídelny na tel.: 604 243 534. ... více »

Uzavření školy - informace k 1.3.2021

img-20210106-110511-569.jpg 28. 02. 2021
Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 26. února 2021 přijala krizové opatření č. 200, které je součástí předchozí zprávy. Na základě tohoto opatření bude uzavřena mateřská škola a žáci 1. a 2. ročníku přecházejí na distanční výuku jako žáci ostatních ročníků. Obědy a svačiny byly všem školkovým dětem i žákům školy odhlášeny. Kdo chce odebírat obědy ze školní jídelny, musí si je znovu přihlásit. Výdej bude probíhat v čase mezi 10:30 a 11:00 hodin do jídlonosičů. V případě dotazů kontaktujte vedení školy na tel.: 530 512 268, 530 512 260 nebo mailem na ... více »

Informace k provozu škol a školských zařízení od 27.února

20210106-110332.jpg 27. 02. 2021
Informace k provozu škol a školských zařízení od 27. února, MŠMT ČR (msmt.cz) INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 27. ÚNORA ... více »

Projekt 7.A - využití páky v praxi

paka.png 24. 02. 2021
V rámci online výuky se žáci 7.A měli zamyslet nad tématem "VYUŽITÍ PÁKY V BĚŽNÉM ŽIVOTĚ". Výsledky jejich snažení můžete vidět v přiloženém souboru. Využití páky Karel Fischer ... více »

Projekt páka 7.B - 2021

paka.png 24. 02. 2021
V rámci online výuky se žáci 7.B měli zamyslet nad tématem "VYUŽITÍ PÁKY V BĚŽNÉM ŽIVOTĚ". Výsledky jejich snažení můžete vidět v přiloženém souboru. Využití páky ... více »

CERMAT- testy na procvičení 2021

csi.png 06. 02. 2021
Česká školní inspekce převedla do elektronické podoby testy, které byly použity při tzv. jednotných přijímacích zkouškách v minulých letech. Testy jsou k dispozici v mobilní testovací aplikaci InspIS SETmobile, která je zdarma ke stažení do chytrých mobilních telefonů a tabletů. Od 1. února 2021 jsou v aplikaci InspIS SETmobile k dispozici testy z českého jazyka a matematiky, které byly použity při tzv. jednotné přijímací zkoušce v letech 2020, 2019, 2018 a 2017, plus ukázkové verze testů pro rok 2021. Aplikace InspIS SETmobile je ke stažení zdarma prostřednictvím App Store, Google play nebo Windows Store (podle toho, jakým operačním systémem je příslušný chytrý telefon nebo t... více »

Projekt 8. třída - využití slunečního záření

sun-smile.jpg 28. 01. 2021
V rámci online výuky se žáci měli v tomto projektu zamyslet nad tématem "VYUŽITÍ SLUNEČNÍHO ZÁŘENÍ V SOUČASNOSTI". Výsledky jejich snažení můžete vidět v přiloženém souboru. Využití slunečního záření v současnosti Karel Fischer ... více »

Distanční výuka - vyhodnocení dotazníků pro rodiče a žáky 2021

teams.jpg 28. 01. 2021
Distanční výuka - vyhodnocení dotazníků pro rodiče a žáky ... více »

Projekt 9. třída - transformátor

transformer.jpg 28. 01. 2021
V rámci online výuky se žáci měli v tomto projektu zamyslet nad tématem "ROZVODNÁ ELEKTRICKÁ SÍŤ". Výsledky jejich snažení můžete vidět v přiloženém souboru. Rozvodná elektrická síť Karel Fischer ... více »

Dotazník pro rodiče - spokojenost s distanční výukou

teams.png 15. 01. 2021
Vážení rodiče, zákonní zástupci, chtěli bychom Vás poprosit o zpětnou vazbu na aktuálně probíhající distanční výuku. Užitečné tipy nás mohou vést ke zlepšení a zkvalitnění výuky. Děkujeme za Váš čas a vyplnění dotazníku do 20.1.2021.   ... více »

Anketa pro žáky - distanční výuka

teams.png 15. 01. 2021
Milí žáci, obracím se na Vás s žádostí o vyplnění krátké ankety týkající se online výuky na naší škole. Naší snahou je poskytovat žákům kvalitní výuku, a proto získání této zpětné vazby je pro nás velmi důležité. Anketu, prosím, vyplňte do 20.1.2021. Děkuji za spolupráci Simona Jakešová   ... více »

Přihlášky na střední školy 2021

skola.jpg 15. 01. 2021
Také v letošním zvláštním roce budou žáci 9. třídy podávat přihlášky na střední školy. Zde je několik informací: Čekáme na pololetní vysvědčení, tedy na známky za 1. pololetí školního roku 2020/21 Po vystavení vysvědčení základní škola vytiskne všem vycházejícím žákům přihlášky, kde budou základní údaje: jméno, datum narození, adresa, údaje o zákonném zástupci. Vše si pečlivě zkontrolujte, případné chyby opravte. Jde o přihlášku „nanečisto“(můžete do ní psát), originál (i s údaji o střední škole) vytiskneme později.   Vyplnění přihlášky: ... více »

Informace pro vycházející žáky 2021

skola.jpg 13. 01. 2021
5. ledna 2021 oznámilo MŠMT opatření o úpravách v rámci přijímacího řízení na střední školy. Odkaz na celý a originální dokument ze stránek ministerstva najdete https://www.msmt.cz/file/54685/ Informace o jednotných testech CERMAT (zadání, řešení, pravidla)najdete zde.   https://cermat.cz Co vyhlášené opatření MŠMT může znamenat  pro vaše deváťáky a čeho konkrétně se změny mohou dotknout (informace jsou zpracované dle  Kam po devítce Newsletter - speciál č. 3).   1. KRITÉRIA PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ NA JEDNOTLIVÉ ŠKOLY V platnosti z... více »

Sběr papíru v roce 2021

p4211352.JPG 12. 01. 2021
Sběr papíru bude v roce 2021 s ohledem na epidemiologickou situaci trochu jinak. Navíc nám v loňském roce firma FCC Znojmo přestala platit za nasbíraný papír. Na základě námětů od rodičů jsme přešli k firmě ZN Metal s.r.o., která nám již odvezla první várku se starým papírem. Finanční částku vždy připočtou na účet Sdružení rodičů. Další výhodou je, že nasbíraný papír můžete kdykoliv odvézt do ZN Metal (bývalý Remat) na Přímětické ulici ve Znojmě vedle Penny. Odeberou od Vás jakékoliv množství a částku připočtou na účet, který tam Sdružení rodičů založilo. Stačí vždy jen uvést jméno,  třídu dítěte a školu. Během měsíce dubna opě... více »

Projekty Obědy dětem a IT pro děti 2021

obedy2.jpg 08. 01. 2021
  Základní škola Kravsko ji třetím rokem spolupracuje s obecně prospěšnou společností WOMEN FOR WOMEN v projektu Obědy pro děti. Projekt Obědy pro děti pomáhá žákům, jejichž rodiče si  nemohou dovolit zaplatit obědy ve školních jídelnách. Peněžitá pomoc na obědy  je poskytována přímo žákům prostřednictvím základních škol. S nástupem distanční výuky ve školách se objevil problém s IT technikou. Na tuto situaci reagovala společnost WOMEN FOR WOMEN. Začala ve spolupráci se školou pomáhat dětem zapojeným do programu Obědy pro děti také s IT technikou pro distanční výuku. A to především proto, aby děti nebyly vyloučeny ze systému vz... více »

UHLÁRKA 2021

ashampoo-snap-patek-8-ledna-2021-10h15m07s-002.png 08. 01. 2021
Na tomto odkazu najdete prezentaci:  STŘEDNÍ ŠKOLA TECHNICKÁ ZNOJMO https://www.youtube.com/watch?v=fth3_J0hyJY&feature=emb_logo                                                                               ... více »

Burza škol online Znojmo 19. 1. 2021

skola.jpg 08. 01. 2021
  Předávám informaci o možnosti pro žáky 9. ročníků se přímo propojit se středními školami a učilišti pomocí on-line schůzek (Teams/Meets…). Portál naleznete na adrese https://burzaskol.online (kde jsou i informace k termínu a času jednotlivých výstav). Znojmo 19. 1. 2021. Portál nyní zobrazuje i poměrně zásadní informace jako inspekční zprávy škol, výsledky u státních maturit apod. Pro letošní deváťáky je to poslední šance, kdy se mohou alespoň virtuálně potkat s více školami v jeden čas na jednom místě a mezi nimi si vybrat. Termíny ... více »

GPOA pozvánka na Den otevřených dveří ONLINE 2021

pozvanka-gpoa-mala.jpg 07. 01. 2021
Střední škola GPOA Znojmo pořádá 13. 1. 2021 Den otevřených dveří ONLINE. Zde budou podány informace pro žáky 5. tříd ZŠ a 9. tříd ZŠ o otevíraných studijních oborech ve školním roce 2021/2022. Odkaz na připojení na schůzku je na stránkách GPOA   https://www.gpoa.cz/ ... více »

Třídní schůzky formou individuálních konzultací přes MS Teams

20210106-110232.jpg 07. 01. 2021
Vážení rodiče, tradiční schůzky s rodiči musíme vzhledem k situaci přesunout do online prostředí v podobě individuálních konzultací. Konzultace se budou konat 12. a 13. ledna 2021. Pokud mají rodiče zájem, domluví si se svou třídní učitelkou nebo vyučujícím předmětu setkání prostřednictvím účtů dětí na MS Teams. Zde bude vytvořen nový tým s názvem Sdružení rodičů. Rodiče si z nabídky třídy svého dítěte vyberou čas a vyučujícího předmětu. Ve zvolenou dobu bude učitel rodičům žáka volat přes MS Teams. Hodnocení na vysvědčení vychází z Doporučení pro hodnocení na vysvědčení za 1.pololetí 2020/2021 vydané MŠMT a ČŠI 4.1.2021. Pravidla pro ho... více »

Hodnocení na vysvědčení za 1.pololetí 2020/2021

20210106-110332.jpg 06. 01. 2021
Hodnocení na vysvědčení vychází z Doporučení pro hodnocení na vysvědčení za 1.pololetí 2020/2021 vydané MŠMT a ČŠI 4.1.2021: Hodnocení žáků bude na konci 1. pololetí školního roku 2020/2021 probíhat dle běžných pravidel jako v předchozích letech v souladu s platnou legislativou. Zároveň je však třeba při hodnocení zásadním způsobem zohlednit specifickou situaci a vysoký podíl distanční výuky v tomto pololetí. Hodnocení tohoto velmi nestandardního pololetí bude vycházet jednak ze zjištěné míry dosažení školních výstupů, ale bude přihlíženo i k dalším skutečnostem ovlivňujícím výsledky vzdělávání, kterých žák v hodnoceném období dosáhl. Takov... více »

Provoz základní školy od 4.1.2021

20201204-080214.jpg 30. 12. 2020
Vzhledem k epidemiologické situaci se  Vláda ČR na svém zasedání dne 23.prosince 2020 usnesla na vydání krizového opatření, kterým se opět omezuje osobní přítomnost žáků ve škole.  MŠMT poskytlo školám Informace k provozu škol a školských zařízení od 27.prosince 2020 do 10.ledna 2021, ze kterých vyplývá, že do školy 4.ledna nastoupí pouze žáci 1. a 2.třídy naší školy. Pro ostatní žáky je povinné vzdělávání distančním způsobem. Školní jídelna je v provozu. Žáci 1. a 2.třídy budou obědvat ve školní jídelně za dodržení všech opatření. Ostatní žáci mají v době povinné distanční výuky nárok na odběr dotovaného ob... více »

Provoz mateřské školy od 4.1.2021

20201204-080151.jpg 30. 12. 2020
Provoz mateřské školy bude obnoven od 4.1.2021 pro obě oddělení. ... více »

Informace k provozu školy do konce roku 2020

20201204-080214.jpg 16. 12. 2020
Vláda České republiky dne 14. prosince 2020 usnesením č. 1335 o přijetí krizového opatření zakázala od 21. prosince 2020 do 23. prosince 2020 osobní přítomnost žáků: základních škol, školních družin, školního klubu a střediska volného času. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zároveň pro základní školy stanovilo 21. a 22. prosinec 2020 jako volné dny podle § 24 odst. 3 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon). To znamená, že pro tyto druhy škol není v tyto dny povinné vzdělávání distančním způsobem podle ustanovení § 184a školského zákona... více »

V oddělení Berušek přerušen provoz od 11.12.2020 - aktualizace

20201006-091630.jpg 14. 12. 2020
Dle rozhodnutí Krajské hygienické stanice je oddělení Berušek mateřské školy od pátku 11.12..2020 do odvolání uzavřeno.  Pokud nedojde ke zhoršení situace během uvedeného protiepidemického opatření, oddělení Berušek bude moci být otevřeno od 4.1.2021.  ... více »

Sběr pomerančové kůry 2020

pomkura2.png 14. 12. 2020
... více »

Burza škol on-line ve Znojmě v pátek 11. 12. 2020

fotopredek.jpg 06. 12. 2020
Klasické výstavy středních škol nebylo možné letos uspořádat, proto chceme upozornit na náhradní řešení. Žáci devátých ročníků budou mít možnosti se přímo propojit se středními školami a učilišti pomocí on-line videokonferencí (Microsoft Teams/Google Meet/…). Střední školy a učiliště v jednotlivých regionech se zapojily do portálu BurzaŠkol.Online, který umožňuje deváťákům v jeden čas postupně komunikovat s vybranými středními školami a učilišti obdobně, jako na klasických výstavách. Portál naleznete na adrese https://burzaskol.online. 8. ... více »

Školu opět dezinfikovali hasiči z Vranovské Vsi

img-20201205-wa0000.jpg 05. 12. 2020
V sobotu 5.12. 2020 nám opět pomohli hasiči z Vranovské Vsi a vydezinfikovali školu generátorem ozonu. Moc děkujeme ... více »

Volejbal od pátku

ashampoo-snap-pondeli-25-kvetna-2020-10h38m00s-001.png 02. 12. 2020
Milí volejbalisté, milé volejbalistky. Vracíme se do tréninku! Abychom dohnali ztrátu fyzičky, tréninky budou v pondělí, středu a pátek . Bude se trénovat po skupinách po 10, stejně jako na podzim, vždy od 14-15hod. a 15-16 hod. Starší děti první hodina, mladší druhá hodina. Začínáme již tento pátek. ... více »

Neobyčejný rok v obyčejné škole

uvodskolazima.jpg 01. 12. 2020
Rok 2020 byl pro společnost i každého jednotlivce opravdu jiný než všechny předchozí, byl dosti zvláštní. Jiné, zvláštní a doslova netradiční bylo tím pádem pro všechny zúčastněné i vzdělávání na všech stupních škol. Svým jsme si prošli také v ZŠ a MŠ Kravsko. Přibližně v polovině března vláda ze známých důvodů vyhlásila nouzový stav, následoval zákaz osobní přítomnosti žáků ve školách  a pak to začalo. A bylo to v prvních dnech dosti hektické. Zejména proto, že v podobné situaci nikdo z nás ještě nikdy nebyl. Doslova přes noc se rodila výuka na dálku. Komunikaci s rodiči i žáky zajišťoval na naší šk... více »

Volby do školské rady

20200921-182215.jpg 24. 11. 2020
Školská rada Vážení rodiče, v průběhu listopadu končí tříleté funkční období stávajících členů naší školské rady. Vzhledem k současné situaci není možné uskutečnit volby nových členů, proto MŠMT vydalo opatření, kterým se prodlužuje funkční období členů školských rad, a to tímto způsobem: Funkční období členů školské rady zřízené při základní, střední nebo vyšší odborné škole podle § 167 školského zákona, které skončí v době ode dne účinnosti tohoto opatření do 3 měsíců ode dne skončení nouzového stavu, se prodlužuje tak, že skončí 3 měsíce ode dne skončení nou... více »

Návrat žáků do školy

20200921-182042.jpg 20. 11. 2020
Od pondělí 30.listopadu 2020 je obnovena prezenční výuka pro všechny žáky 1.stupně ( 1. – 5.třída) a pro všechny žáky 9.třídy. Žáci 6. – 8.třídy se budou v prezenční výuce střídat po týdnu. V týdnu od 30.11. – 4.12.2020 se budou prezenčně ve škole vzdělávat žáci 6. a 7.A třídy. Žáci třídy 7.B a 8. se budou vzdělávat distančně z domova. Výuka bude probíhat v obou případech podle běžného rozvrhu hodin. Během distanční výuky bude synchronní výuka ( kdy je učitel s žáky propojen ve stejném čase on-line) probíhat max 3 hodiny. Další hodiny dle rozvrhu budou formou výuky asynchronní – žáci budou pracovat sami v jimi zvoleném čase a vla... více »

Pozvánka na DOD ve Střední průmyslové škole Třebíč 2020

logo.png 16. 11. 2020
Pozvánka na DOD ve Střední průmyslové škole Třebíč, sobota 28. 11. 2020 od 8:30 do 13:30 hod.   Vážení rodiče, milí žáci, dovolujeme si Vás pozvat na den otevřených dveří, který se z důvodu covidové situace bude konat ON-LINE. Informace a možnost přihlášení na tento den otevřených dveří je na www.spst.cz a na našem facebookovém profilu Střední průmyslová škola Třebíč. V případě Vašeho zájmu je po předchozí dohodě možná také individuální prohlídka naší školy. Kontakt pro případné dotazy: Marie Cejpková, 568 832 201; mcejpkova@spst.... více »

Mateřská škola bez omezení od středy 18.11.2020

20201006-091606.jpg 12. 11. 2020
Od středy 18.11.2020 bude provoz mateřské školy bez omezení v obou odděleních. Dětem, které se neúčastnily vzdělávání v době omezení provozu od 2. – 16.listopadu, bude vrácena poměrná část úplaty za vzdělávání. Pokud se nadále nebudou děti účastnit vzdělávání v mateřské škole, platí již plnou částku. Doporučujeme rodičům, aby si hlídali odhlašování stravy, pokud dítě nebude přítomno ve školce. ... více »

Veletrh vzdělávání „Burza středních škol “ formou on-line prezentace škol 2020

fotopredek.jpg 09. 11. 2020
V listopadu vždy na střední odborné škole Dvořákova probíhá Veletrh vzdělávání „Burza středních škol “. Se žáky 9. tříd tuto akci vždy navštěvujeme. Letos je vše jinak. Představení škol a předání informací o studiu probíhá formou on-line prezentace škol. Předávám tedy informaci a odkazy. Záznamy přehlídek škol naleznete níže v tabulce, stejně tak i připojení k dalším prezentací, které probíhají v reálném čase. Nabídku dalších prezentací škol, sledujte prosím na webových stránkách  https://1url.cz/@veletrh_vzdelavani ... více »

Dezinfekce mateřské školy ozonem

dezinfekce.png 04. 11. 2020
Obě oddělení mateřské školy byly v úterý 3.11.2020 vydezinfikovány ozonem. Dezinfekci pomocí generátoru ozonu provedl sbor dobrovolných hasičů z Vranovské Vsi. Hasičům děkujeme za jejich obětavou práci ... více »

Pozvánka na představení projektu ,,Mladí ladí D-DUR

lavicka.jpg 03. 11. 2020
Pozvánka na představení projektu ,,Mladí ladí D-DUR (demokratický dialog o udržitelném rozvoji)“, podpořeném z programu ERASMUS, zastupitelstvu a občanům Kravska. Hlavním cílem projektu je umožnit skupinám mladých lidí navázání demokratického dialogu s osobami s rozhodovací pravomocí na komunální úrovni, dalšími odborníky a komunitou tak, aby spolupracovali při řešení otázek udržitelného rozvoje obce – vytvořili svou vizi obce a dosáhli uskutečnění praktického místního projektu jako prvního kroku k naplnění této vize. S dosavadní prací na projektu vás seznámí žáci ZŠ v Kravsku ve středu 4. 11. 2020 v 11.30 hodin prostřednic... více »

OBRÁZKY PRO RADOST – PODZIM 2020

uvod.jpg 03. 11. 2020
 Podzim je v plném proudu, počasí, a nejen to, nás nutí zůstat doma, pojďme si zpříjemnit toto období pěknými obrázky, které vytvořili žáci naší školy J .    Jako první jsou to obrázky žáků 4. třídy, kteří v posledních teplých dnech měsíce září malovali zátiší s dýněmi a podzimními plody. Další obrázky jsou určeny pro DpS v Plavči, kde již tradičně ozdobí vstupní prostory hlavní budovy, aby potěšily místní obyvatele z řad seniorů  a taky personál domova. Poslední obrázky jsou vítězné práce z výtvarné soutěže „Zážitky z prázdnin“, které děti ještě stihly nejen namalovat, ale spolu se zaměstnanci ... více »

Provoz mateřské školy od úterý 3.11.2020 do odvolání

p1015443.jpg 02. 11. 2020
Provoz mateřské školy bude od úterý 3.11.2020 pouze v oddělení Berušek pro obě oddělení. Školka bude otevřena od 6:15 – 16:15 hodin. Prosíme rodiče, aby zvážili, zda je pobyt dětí ve školce v době nouzového stavu nezbytně nutný. Děkujeme za pochopení ... více »

Znovuotevření mateřské školy od 2.11.2020

img-9219.jpg 30. 10. 2020
Mateřská škola ( obě oddělení ) bude se souhlasem Krajské hygienické stanice otevřena od pondělí 2.11.2020. Vzhledem k systému přihlašování stravy a tedy i možného pobytu dítěte v mateřské škole, prosíme rodiče, jejichž dítě přijde v pondělí do mš, aby stravu přihlásili do 11:00 hodin běžným způsobem on-line. Pokud budete chtít stravu přihlásit později a systém bude již uzamčen, volejte paní Binderové na telefonní číslo 604 24 35 34, nebo pošlete sms ( i během víkendu ). Od úterý 3.11. 2020 jsou již všechny děti přihlášeny k pobytu i odběru stravy jako za běžné situace. Pokud dítě nepřijde, je potřeba stravu odhlásit. Děkujeme z... více »

Oznámení o uzavření mateřské školy od 26.10.2020 do odvolání

skolka-panorama.jpg 23. 10. 2020
Dle rozhodnutí Krajské hygienické stanice bude mateřská škola od pondělí 26.10.2020 do odvolání uzavřena.  Bližší informace sdělíme na základě dalších zpráv od KHS. Během pátku Vás budu informovat, zda budeme moci školku otevřít od pondělí 2.11. 2020. Děkuji za pochopení Simona Jakešová   Dopis pro ředitele škol od Krajské hygienické stanice, který škola obdržela v pondělí 26.10.2020 odpoledne: Dobrý den, paní ředitelko, ... více »

Krizové ošetřovné - aktualizace dne 17.10.

20200921-182224.jpg 17. 10. 2020
Aktuální informace pro rodiče: Postup při žádosti o ošetřovné z důvodu uzavření škol od 14. 10. 2020 https://www.mpsv.cz/osetrovne  Jak na ošetřovné z důvodu uzavření škol od 14. 10. 2020 - z tiskové zprávy MPSV  S ohledem na plánované uzavření prvních stupňů základních škol v ČR dne 14. 10. 2020, budou moci rodiče dětí do 10 let žádat o ošetřovné z důvodu uzavření školy. Zákon, který by umožnil zaměstnancům čerpat ošetřovné za dny péče v jednotlivých kalendářní... více »

Výpadky elektřiny v některých obcích

20200921-182051.jpg 14. 10. 2020
Milí žáci, máme informace, že ve středu 14.10.2020 nejde elektřina a internet v mnoha obcích našeho obvodu. Všichni jsou z těchto důvodů omluveni z distanční výuky. Ze stejného důvodu nemohou dnes vysílat ani někteří učitelé.   ... více »

Krizová opatření od 14.10.2020

20200921-182055.jpg 13. 10. 2020
V pondělí 12.10.2020 vláda vyhlásila nová opatření v souvislosti s koronavirovou epidemií: Od středy 14.10. 2020 přechází základní školy na distanční výuku ( včetně 1.stupně ) Mateřské školy zůstávají otevřené   Všem žákům školy byly odhlášeny obědy od středy 14.10.2020. Provoz školní jídelny nebude přerušen, školní jídelna umožní odběr obědů v rámci školního stravování (za dotovanou cenu) i žákům, kteří se povinně vzdělávají distančním způsobem. Žáci pak mají možnost podle svých aktuálních podmínek oběd odebrat. Při vyzvedávání obědů do jídlonosičů je jídlo m... více »

Sběr žaludů - soutěž

zaludy.jpg 12. 10. 2020
Lesy ČR vyhlašují soutěž ve sběru žaludů Soutěžíme o nejaktivnější třídu  ( kilogramy budou přepočteny na žáka ) Odměněno bude 10 nejlepších sběračů – jednotlivců   Žaludy by měly být nepoškozené - jsou určeny pro lesní školky   Sbírat můžete zvlášť i žaludy mírně poškozené a kaštany, které si Lesy ČR odeberou pro krmení zvěře.   Žaludy i kaštany odevzdávejte u pana školníka Děkujeme ... více »

Krizová opatření od 12.10.2020

20200921-182224.jpg 09. 10. 2020
V návaznosti na usnesení vlády č. 1 s účinností od 12. října 2020 do 25. října 2020 (včetně) platí na celém území České republiky následující: • Pro mateřské školy se stávající režim nemění. • U 1. stupně základních škol se stávající režim nemění (v rámci vzdělávání se zakazuje zpěv — výuka hudební výchovy dále pokračuje, ovšem bez zpěvu; režim pro sportovní činnosti se nemění). • U 2. stupně základních škol se zavádí střídavá výuka. • U středisek volného času (dům dětí a mládeže a stanice zájmových činností) a školních klubů... více »

Distanční výuka - způsob komunikace, omlouvání neúčasti

20200921-182215.jpg 29. 09. 2020
Informace pro případ, kdy vláda nařídí uzavření škol nebo distanční výuku - výuku na dálku:   Novela č. 349/2020Sb. školského zákona s účinností ode dne 25.8.2020 stanovuje pravidla pro vzdělávání distančním způsobem a stanovuje povinnost dětí a žáků se tímto způsobem vzdělávat.   Pro žáky vzdělávané na dálku bude prioritou zařazování českého a cizího jazyka, matematiky, přírodovědných a společensko-vědních témat. Výchovy budou řešeny formou tipů a inspirace pro volnočasové aktivity.   Způsob komunikace během distanční výuky Pomocí OFFICE... více »

Zájmové kroužky 2020/2021

th-fotopredek4.jpg 28. 09. 2020
Zájmové kroužky 2020/21 Od října měly začít na naší škole kroužky pod hlavičkou Střediska volného času Znojmo. Krajská hygienická stanice Jihomoravského kraje vydala opatření, které zakazuje účast dětí v zájmových kroužcích Střediska volného času na 14 dní. Jde o tyto kroužky:   Flétna – p. uč. Hasprová Sportovní hry – p. uč. Podsedník Kytara – p. uč. Valihrachová Keramika 2 – p. uč. Pešková Keramika 1 – p. uč. Hellmanová Florbal 1. stupeň - p. uč. Procházka Florbal 2. stupeň - p. uč. Procházka Mgr. Blanka Vocílk... více »

Páťáci vyráběli obrázky z přírodnin 2020

pataci20-1.jpg 28. 09. 2020
  V hodině literární výchovy jsme s dětmi narazily na článek, ve kterém byl podrobně popsán postup výroby obrazu z přírodnin.  Popis vypadal jednoduše, žádné nákladné pomůcky. A proto jsme se rozhodli, že si takové obrázky, vyrobíme také. K výrobě si každý donesl čtyři dřívka dlouhá asi 30 cm, provázek a přírodniny např. šípky, listy, žaludy…  Propojili jsme český jazyk s pracovními činnostmi a s našimi díly se nestydíme pochlubit.  Nádherné obrázky zdobí stěny na chodbě a jedničky za skvělý výkon zase žákovské knížky.  Podívejte se na fotografie a posuďte sami.   ... více »

Ředitelské volno v pátek 25.9.2020 pro základní školu

20200825-071333.jpg 22. 09. 2020
Na doporučení ministra zdravotnictví vyhlašuje ředitelka školy na pátek 25.9.2020 volno. Obědy budou školním dětem automaticky odhlášeny. Provoz mateřské školy je beze změny. Pokud se rodiče rozhodnou, že nechají dítě doma, oběd si musí individuálně odhlásit.   ... více »

Hurá, půjdeme na zahrádku

hura-na-zahradku-5.jpg 21. 09. 2020
  Ve středu 16. 9. 2020 to bylo super, děti se od rána těšily na překvapení. Jaké? Společně si hrát na zahrádce se spoustou nových herních prvků. Po symbolickém přestřižení pásky za účasti p. starostky vyzkoušely nové houpačky, pirátskou loď, houpací „hnízdo“ a pískové staveniště. Příjemně bylo i na novém zastíněném pískovišti. Prostě to byla paráda…. Děkujeme všem, kteří se na tomto projektu podíleli.         Fotky z akce můžete vidět zde.                    ... více »

Hasiči provedli dezinfekci vnitřních prostor školy

img-20200911-wa0002.jpg 12. 09. 2020
Sbor dobrovolných hasičů Vranovská Ves nabídl bezplatnou pomoc při dezinfekci vnitřních prostor školy průmyslovým generátorem ozonu. Dezinfekce školy byla provedena v pátek odpoledne a školky v sobotu. Stejní hasiči nám již v první vlně poskytli zdarma obličejové štíty. SDH Vranovská Ves děkujeme za jejich ochotu, čas a profesionální přístup. ... více »

Šipkovaná 2020

sipkovana-5.jpg 11. 09. 2020
Stalo se již tradicí, že žáci 4. a 5. třídy začátkem školního roku hrají  „šipkovanou“. Společnými silami každá třída připravila úkoly, které uložila na fáborkami označené trase. Letos nejdříve vyrazili páťáci. Na cestě ukryli 10 úkolů s opakováním znalostí za tři roky. Poslední úkol je vždy nejlepší, protože uděluje pokyn k hledání pokladu. Sladká odměna je tečkou za netradiční výukou, jelikož opakování je matka moudrosti.  Vše proběhlo hladce, sluníčko se nemračilo a děti byly opravdu spokojené. Fotky z akce můžete vidět zde. zde.   ... více »

Roušky jsou od 10.9.2020 ve škole povinné

rou.jpg 09. 09. 2020
Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci vydal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch nové nařízení. Od 10.9.2020 budou roušky povinné uvnitř budov v celé České republice. Tedy pro nás platí, že roušky musí mít žáci povinně ve škole všude mimo třídy během výuky. ... více »

Výuka od středy 2.9. – do pátku 4.9.2020

20200825-071143.jpg 01. 09. 2020
První stupeň  ( 1. – 5.třída ) má výuku do 11:10 hod. se svými třídními učiteli Druhý stupeň ( 6. – 9.třída ) má výuku do 12:05 hod. se svými třídními učiteli   Od pondělí 7.9. bude probíhat výuka podle rozvrhu hodin ... více »

Microsoft TEAMS nahradil EDUBASE

teams.jpg 31. 08. 2020
Vážení rodiče a žáci, od 1.9.2020 budeme vzájemně komunikovat přes aplikaci Microsoft Teams. Žáci budou postupně seznamováni s užíváním tohoto softwaru. Každý žák buď již obdržel nebo obdrží uživatelské jméno a heslo s přístupem do TEAMS. Tato přístupová data slouží kromě vstupu do TEAMS také jako vstupní přihlašovací údaje do kancelářského balíku OFFICE 365. Každý uživatel má právo užívat naši školní licenci doma a to celkem na pěti zařízeních (např. na dvou počítačích a třech chytrých mobilech). Tato licence je platná po celou dobu docházky dítěte do školy. Návod na registraci kancelářského balíku OFFICE 365 a instalace TEAMS můžete... více »

Nový rozvrh

web-skolauvod.jpg 28. 08. 2020
Vážení rodiče a žáci, byl vložen rozvrh hodin na školní rok 2020 - 2021. Jedná se zatím o pracovní verzi. Podívat se můžete kliknutím zde.   Karel Fischer ... více »

Volejbal

volejbal-telocvicna.jpg 28. 08. 2020
Zpráva pro všechny volejbalové příznivce: Od 2.9.2020 budou v tělocvičně školy opět probíhat pravidelné tréninky volejbalu a to každé pondělí a středu v čase od 14:30 - 16:00 hod.   ... více »

Informace k zahájení školního roku

20200825-071116.jpg 26. 08. 2020
1.třída: Prvňáčci budou slavnostně přivítáni v 7:30 hod. v tělocvičně školy. Vstup pro žáky a jejich doprovod bude bočním vchodem od tělocvičny od 7:15 hod. Do tělocvičny přes hlavní vchod nebude možné projít. Prosíme o dodržení hygienických opatření – dezinfekce rukou u vchodu, přezůvky do tělocvičny.   2. – 9.třída: Zahájení školního roku proběhne ve třídách se svými třídními učiteli. Žáci budou vcházet hlavním vchodem, kde použijí dezinfekci. Poté se přezují v šatnách a ihned budou odcházet do svých tříd. Třídy budou otevřeny od 7:00 hodin. No... více »

Informace ze školní jídelny

pa210329.JPG 24. 08. 2020
Zprávy ze školní jídelny: Pro žáky školy vaříme od 2.9.2020 – obědy a svačiny tak mají nahlášeni všichni strávníci dle loňského roku Všichni žáci jsou na 1.9.2020 automaticky odhlášeni Pokud máte zájem o stravování i 1.9.2020, je nutné stravu objednat telefonicky ve školní jídelně do 26.8.2020 – tel.: 530 512 267, 604 243 534 Osobně nahlášený oběd na 1.9.2020 bude vydán dítěti ve školní jídelně mezi 10:30 – 11:30 hod. – oběd nelze odebrat do jídlonosiče Přihlášku ke stravování je možné stáhnout na webových stránkách školy: ... více »

Obnovení provozu mateřské školy

p1015443.jpg 30. 07. 2020
Po dohodě se zřizovatelem posunujeme termín otevření mateřské školky z důvodu výskytu covidu v blízkém okolí a malého množství nahlášených dětí na 17.8.2020. O změnách Vás budeme informovat na webových stránkách školy. Pro nahlášení stravy volejte na telefonní číslo 604 24 35 34. ... více »

Informace pro rodiče budoucích prvňáčků

p1240200.JPG 15. 07. 2020
Vážení rodiče,  školní rok 2020/2021 brzy začne a pro vaše dítě  to znamená velký  krok do života. Během školního roku se budeme scházet na třídních schůzkách, ale také na neformálních setkáních. Nástup do školy je pro všechny děti velmi významným obdobím. Znamená počátek nové životní fáze, je důležitým sociálním mezníkem. Ze světa her vstupuje dítě plné očekávání do světa povinností. Dosud děti dělaly většinu činností jen proto, že je bavily, rodiče jim nechávali svobodnou volbu. Nyní se stává důležitý i výkon. Jedná se tedy o období náročné pro celou rodinu. Zároveň však jde i o období velmi krásné, protože již nikdy v průbě... více »

Děti do bruslí

brusle1.jpg 25. 06. 2020
Škola je zaregistrována do projektu Děti do bruslí. Naši žáci se budou učit bruslit na stadionu v Moravských Budějovicích, který projekt realizuje. S výukou začínáme v lednu 2021. Kurz je určen dětem od 4 let a vedou ho profesionální trenéři z řad hokejistů a krasobruslařů. Více informací o výuce najdete na www.detidobrusli.cz, kde jsou i videoukázky z kurzů, popis potřeb pro malé bruslaře a e-shop s potřebami. Od září budou učitelé zjišťovat zájem o kurz mezi dětmi v mateřské škole a žáky 1. a 2.třídy. Podle počtu zaregistrovaných se pak budou moci přihlásit i žáci 3. – 5.třídy. Předběžné informace: Cena kurzu je 900,- Kč ( 500,- proplácí zdravotní pojišťovna ). Žáci hra... více »

Jumping ve škole

jumping-foto.jpg 25. 06. 2020
Ve středu 24. června proběhly v naší tělocvičně dvě ukázkové hodiny jumpingu. Jumping, skákání na trampolíně, je moderní sportovní aktivita spojující prvky fitness a gymnastiky. Všichni zúčastnění se rytmicky odráželi za doprovodu hudby. Neobvyklá pohybová činnost se dočkala maximálního nasazení, které vyústilo v pochvalu paní instruktorky. Jumping si okamžitě získal oblibu u dospělých i dětí. Nyní hledáme cestu, jak by se dal jumping provozovat ve škole….   Mgr.Tomáš Procházka ... více »

Provoz školy během července - srpna 2020

img-20190611-112904.jpg 24. 06. 2020
Provoz mateřské školy je od 1.7. – 31.7.2020 přerušen. Od 3.8. – 31.8.2020 bude provoz od 7:00 – 15:00 v oddělení Berušek pro obě oddělení. Běžný provoz MŠ bude opět od 1.9.2020. ... více »

Závěr školního roku – vydávání vysvědčení – odevzdávání učebnic

dsc-1487-r-2.jpg 15. 06. 2020
Závěr školního roku v období 22. – 30.června 2020 Pro žáky prvního stupně ( 1. – 5.třída ) bude výuka ve skupinách probíhat beze změn. Učebnice odevzdají žáci dle informací svých třídních učitelů. Vysvědčení bude žákům vydáno v úterý 30.června třídními učiteli, kteří si žáky odvedou na smluvená místa. Žáci se sejdou bez rodičů na školním dvoře jako každý den v 7:30 hodin. Mohou přijít i žáci, kteří se neúčastnili výuky ve skupinách. Tito si s sebou přinesou „Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění“. Formulář čestného prohlášení najdete ke ... více »

Hledáme speciálního pedagoga

img-20190611-112904.jpg 14. 06. 2020
Nabízíme volné místo speciálního pedagoga na poloviční úvazek - zástup za mateřskou dovolenou ( do 31.8.2022 ).  Požadované vzdělání: VŠ pedagogické Kvalifikace: speciální pedagogika Nástup: ihned Profesní životopis zasílejte na adresu: zskravsko@zskravsko.cz   ... více »

Návrat žáků 2.stupně do školy

img-20190611-112916.jpg 28. 05. 2020
Díky příznivému vývoji epidemiologické situace se od 8.června 2020 umožňuje osobní přítomnost žáků všech ročníků 2.stupně základní školy. S ohledem na občasný a krátkodobější charakter aktivit ve škole nemusí být skupiny žáků 2.stupně neměnné, se skupinou žáků mohou pracovat různí pedagogičtí pracovníci podle konkrétních potřeb. Při prvním vstupu do školy předloží žák  „Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění“. Formulář čestného prohlášení najdete ke stažení ... více »

Informace pro rodiče dětí - volejbalistů

ashampoo-snap-pondeli-25-kvetna-2020-10h38m00s-001.png 25. 05. 2020
Prosíme rodiče dětí, které budou chodit na volejbal, aby do formuláře „ODCHOD ZE ŠKOLNÍ SKUPINY“, který dnes děti přinesou domů, napsali do kolonky DOPROVOD odchod v 14:55 a do závorky volejbal. Tréninky startují již dnes a budou probíhat každé pondělí a středu od 15:00 – 16:30hod. Po tréninku si děti vyzvednete u tělocvičny ZŠ. Prosíme nevstupujte do tělocvičny, čekejte, až děti vyjdou ven. Děkujeme!   Ing. Alena Vyskotová Starostka obce   ... více »

Informace k nepovinnému návratu žáků 1.stupně do školy

img-20180504-092319.jpg 19. 05. 2020
Od 25. května 2020 budou moci žáci 1. – 5.ročníku využít možnost účastnit se vzdělávacích aktivit přímo ve škole v době od 7:30 do 15:30 hodin ( 7:30 – 11:10 hod. výuka s učitelem, dále je možnost pokračovat v aktivitách ve skupině s vychovatelem ). Vaše dítě nemusí dopoledne vzdělávat jeho třídní učitel/učitelka. Dopolední část bude v rozsahu cca čtyř vyučovacích hodin. Odpolední výchovnou a vzdělávací činnost zajišťují přednostně vychovatelé. Žák může ve školní skupině pobývat až do 15:30 hod. Což ovšem nevylučuje jeho dřívější odchod. Pro zařazení žáka do sk... více »

Sbíráme staré pečivo

20200421-103023.jpg 12. 05. 2020
Prosíme o staré pečivo pro chov koz kamerunských na školním pozemku. Pečivo je možné nechat po zazvonění u vchodu do školy u pana školníka nebo u kohokoliv ze zaměstnanců školy. Děkujeme   ... více »

Přijímací zkoušky na SŠ 2020

img-20190611-112916.jpg 11. 05. 2020
Přijímací zkoušky na SŠ 2020 V důsledku mimořádných opatření se v letošním roce jednotná přijímací zkouška koná podle speciálního zákona, kterým se upravují podmínky pro přijímání k některým druhům vzdělávání a k jejich ukončování ve školním roce 2019/2020. Pro uchazeče to znamená oproti loňskému roku několik změn. První změnou je počet „pokusů“ na vykonání zkoušky – místo dvou termínů mají uchazeči termín pouze jeden. Další změnou je termín konání zkoušek – ty proběhnou pro čtyřleté obory a obory nástavbového studia v pondělí 8. června... více »

Znovuotevření mateřské školy od 25.5.2020

p1015445.jpg 06. 05. 2020
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo pro školy soubor hygienických a bezpečnostních pokynů, na základě kterého bude probíhat docházka do školy. Informace ke stažení zde.   Základní provozní podmínky mateřské školy po dobu trvání potřeby dodržování epidemiologických opatření a doporučení: Cesta do mateřské školy a z mateřské školy Při cestě do školy a ze školy se na děti a doprovod vztahují obecná pravidla chování stanovená krizovými opatřeními, zejména: ... více »

Vzdělávací aktivity ve škole pro žáky 1.stupně od 25.5.2020

dsc-1487-r-2.jpg 05. 05. 2020
Od 25. května 2020 budou moci žáci 1. – 5.ročníku využít možnost účastnit se vzdělávacích aktivit přímo ve škole v době od 7:30 do 15:30 hodin ( 7:30 – 11:10 hod. výuka s učitelem, dále bude pravděpodobně možnost pokračovat v aktivitách ve skupině s vychovatelem ). Vzdělávací aktivity se realizují pro skupinu maximálně 15 žáků. Složení skupiny je neměnné po celou dobu od opětovného umožnění přítomnosti žáků ve škole do 30.6.2020.  O zařazení žáků do skupiny rozhoduje ředitel školy. Žáka nelze zařadit do školní skupiny později, než k ... více »

9.ročník ve škole - příprava na přijímací zkoušky

received-2361138910662226.peg 04. 05. 2020
Možnost účastnit se vzdělávacích aktivit při přípravě žáků 9.ročníku na přijímací zkoušky Od 11. května 2020 budou moci žáci 9. ročníku využít možnost účastnit se vzdělávacích aktivit zaměřených na přípravu na přijímací zkoušky přímo ve škole v době od 7:30 do 12:05 hodin. Vzdělávací aktivity se realizují pro skupinu žáků, kteří se připravují na přijímací zkoušky. Složení skupiny je neměnné po celou dobu. O zařazení žáků do skupiny rozhoduje ředitel školy. Žáka nelze zařadit do školní skupiny později, než k 11.5.2020. ... více »

Postup při hodnocení výsledků vzdělávání žáků za druhé pololetí

th-fotopredek4.jpg 28. 04. 2020
Výuka ve druhém pololetí školního roku 2019/2020 probíhá zcela nestandardním způsobem, přesto je možné hodnocení výsledků vzdělávání žáků za druhé pololetí školního roku 2019/2020 ze strany školy spravedlivě provést, jak uvádí Vyhláška – metodika 211/2020 Sb. vydaná MŠMT dne 27.4.2020. V §1 ministerstvo stanovuje: Hodnocení žáků V základním vzdělávání, středním vzdělávání a vzdělávání v konzervatoři vychází hodnocení výsledků vzdělávání žáka za druhé pololetí školního roku 2019/2020   a) z podkladů pro hodno... více »

Informace o zápisu do 1.třídy

img-20190409-151223.jpg 27. 04. 2020
Děkujeme zákonným zástupcům, že si vybrali pro základní vzdělávání svých dětí naši školu. Do první třídy bylo přijato všech 22 dětí, jejichž přihlášky jsme přijali. Dalším třem jsme vyhověli v žádosti o odklad povinné školní docházky. Mgr.Simona Jakešová, ředitelka školy   ... více »

Opatření k zápisům do MŠ pro školní rok 2020/2021

obr1.jpg 05. 04. 2020
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 opatření k organizaci zápisů k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021. Zápisy budou probíhat v květnu, a to bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců.   Zápisy k předškolnímu vzdělávání proběhnou v souladu s právními předpisy. Uskuteční se v termínu dle školského zákona, tedy v období od 2. května 2020 do 16. května 2020. Podání žádosti Podle § 37 zákona č. 500/2004 Sb., ... více »

Opatření k zápisům do ZŠ pro školní rok 2020/2021

obr1.jpg 04. 04. 2020
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 opatření k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021. Zápisy budou probíhat v dubnu a bez osobní přítomnosti dětí ve škole. Zápis k povinné školní docházce proběhne v souladu s právními předpisy, ale s upuštěním od některých tradičních postupů. Uskuteční se v termínu dle školského zákona. Dobu zápisu do prvního ročníku základního vzdělávání stanovuje ředitelka školy, a to v s... více »

Možnost instalace Microsoft Office 365 zdarma

office-365.png 03. 04. 2020
Vážení rodiče a žáci školy, oslovujeme Vás s možností využítí nabídky instalovat si zdarma kancelářský balík Office 365. Nabídku mohou využít všichni, kteří na svých PC nemají instalovaný jakýkoli kancelářský balík Office. Tuto licenci můžete využívat po celou dobu docházky vašeho syna/dcery na ZŠ Kravsko. Součástí licence je možnost instalace na 5 zařízení v rámci jednoho účtu. Pokud máte zájem, vyplňte příslušnou tabulku a pošlete na fischer@zskravsko.cz Jméno a příjmení žák... více »

Volejbal - přihláška

volejbal.png 03. 04. 2020
Prosíme rodiče dětí, které navštěvovaly volejbalový kroužek a mají zájem jej v dalším období navštěvovat, aby vyplnili a zaslali přihlášky na emailovou adresu zskravsko@zskravsko.cz a to nejpozději do 8.4.2020. Stačí i foto vyplněné přihlášky. Přihláška je ke stažení: Přihláška do VK Znojmo - Přímětice Děkujeme ... více »

Odstávka Edubase 2020

fotopredek4.jpg 03. 04. 2020
Dnes okolo 11,00 hod bude odstávka Edubase. Děkujeme za pochopení. Fischer ... více »

Přijímací zkoušky 2020 – změna

th-fotopredek4.jpg 02. 04. 2020
Mimořádné opatření ovlivnilo také přijímací zkoušky na střední školy. Všichni žáci 9. třídy mají podané 2 přihlášky na střední školy, ale nastanou změny: 1. Jednotnou přijímací zkoušku budou uchazeči konat pouze jednou, a to ve škole uvedené napřihlášce v prvním pořadí. Druhé škole na přihlášce budou poskytnuty výsledky zkoušky. 2. Obsah jednotné přijímací zkoušky zůstává stejný, tedy český jazyk a literatura, matematika. 3. Školní přijímací zkoušku koná uchazeč na každé škole uvedené v přihlášce. (například talentové zkoušky  na předškolní a mimoškolní výchovu). 4. Termín jednotné i školní přijímací zkoušky ... více »

Školní družina šije roušky

92129158-550800538890217-2341456001858797568-n.jpg 02. 04. 2020
My jako vychovatelky jsme se v tyto dny přeměnily na role švadlenek. V souvislosti s karanténními opatřeními, spojenými s nutností používat na všech veřejných prostranstvích roušku, jsme se zapojily do výroby těchto ochranných pomůcek. Naše roušky lze po sterilizaci používat opakovaně. Držte se, společně to zvládneme... Eva Langová, Darina Povolná, Marie Kubišová, Michaela Švarcová   ... více »

Možnosti on-line výuky 2020

alfbook.fif 02. 04. 2020
  Možnosti další práce s interaktivními materiály z vašeho domova zcela zdarma Práce s programem ALFBOOK – stovky předpřipravených hotových testů v jednotlivých ročnících a předmětech Nakopíruj tento odkaz do internetového prohlížeče https://programalf.com/alfbook/index.html?lng=cz Do políčka vložte email nebo kód školy napiš heslo ucimesedoma Klikni na START Objeví se základní obrazovka s jednotlivými ročníky – vyberu příslušný ro... více »

Školní jídelna bude vařit

img-20190611-112916.jpg 21. 03. 2020
Školní jídelna nabízí od středy 25.března výdej hotových jídel v jednorázových obalech. Cena za oběd bude jako obvykle 63,- Kč. V ceně je obal, jídlo bude bez polévky. Pokud máte zájem o obědy, volejte prosím na telefon: 604 24 35 34. Způsob výdeje bude upřesněn podle množství nahlášených strávníků a situace během mimořádných opatření. Při výdeji stravy pro cizí strávníky se nyní řídíme sdělením Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje se sídlem v Brně:   ... více »

Přípravné kurzy zdarma na přijímací zkoušky matika a český jazyk

img-20181018-114646.jpg 20. 03. 2020
Milí deváťáci, firma Edufix.cz se vzhledem k aktuální situaci související s uzavřením škol a vzhledem k dalším opatřením, která se každým dnem zpřísňují, rozhodla školám i studentům pomoci s výukou a přípravou na důležité zkoušky: Přípravné online kurzy na Přijímací zkoušky na SŠ ZDARMA. Kurzy jsou dostupné na https://www.edufix.cz/prijimacky-nanecisto/ctyrlete-obory. Technicky to lze provést přes slevový kupón se 100% slevou - PRIJIMACKY2... více »

Stažení instalačního balíčku Smart notebook

fotopredek4.jpg 16. 03. 2020
V těchto dnech budou někteří učitelé vystavovat své úkoly či přípravy v souborech Smart notebook. Škola nabízí si tento SW instalovat do svých počítačů a to klinutím na tento odkaz. Otevřete tento soubor a nainstalujte do vašeho počítače. Postup Otevře se instalační okno - zrušte volbu před instalací .... klikněte na další V druhém okně zvolte volbu souhlasím / další V dalším okně se označí dvě volby - vy aktivujte pouze volbu u pozice Smartnotebook / další V další okně volba další V nasledujícím potvrdím volbu nainstalovat ... více »

Rušení soutěží a olympiád

img-20190822-100229.jpg 15. 03. 2020
1.Na základě usnesení Bezpečnostní rady státu a mimořádného opatření vydaného Ministerstvem zdravotnictví k uzavření všech škol s platností od středy 11. 3. 2020 do odvolání z důvodu omezení šíření koronaviru SARS-CoV-2 (COVID-19) bylo konání letošního ročníku soutěže Matematický klokan v termínu 20. března 2020 zrušeno. 2.Na základě mimořádné situace v souvislosti s koronavirovou infekcí a s přihlédnutím k doporučení MŠMT zrušit všechny soutěže v ČR, Ministerstvo dopravy ruší „Dopravní soutěž mladých cyklistů“ 2020   3.Vzhledem k aktuální situaci ru... více »

Výuka na české televizi 2020

img-20181018-115116.jpg 14. 03. 2020
Česká televize spouští od pondělí 16. března unikátní vysílání UčíTelka. Každý den čeká na programu ČT2 na žáky prvního stupně základních škol vyučování prostřednictvím televizní obrazovky. V úterý a ve čtvrtek pak pomůže v pořadu Škola doma s přípravou na přijímací zkoušky. „V době mimořádných opatření a uzavření škol v celé České republice ČT takřka okamžitě nabízí službu, která pomůže žákům i školám. A uleví také rodičům. Připravili jsme živě vysílané výukové bloky vedené vystudovanými pedagogy. Nový pořad UčíTelka je primárně určen pro žáky prvního stupně základní... více »

Oznámení o uzavření mateřské školy od pondělí 16.3.2020 do odvolání

img-20190610-112411.jpg 13. 03. 2020
Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu v České republice bude provoz mateřské školy od pondělí 16.3.2020 do odvolání přerušen.   Mgr.Simona Jakešová, ředitelka školy ... více »

Informace - Edubase

edubase-navod19-1.png 12. 03. 2020
Vážení rodiče, na základě Vašeho požadavku řešíme problém s vypadáváním Edubase s poskytovatelem služby. Příčinou by mohlo být přihlášení více uživatelů v jeden časový okamžik a jejich následné neukončení přihlášení. Prosíme, odhlašujte se po ukončení prohlížení Edubase.         Zde Vám poskytneme návod, jakým způsobem pracovat s "EDUBASE". Pro správné prohlížení našich webových stránek je třeba používat internetové prohlížeče:Mozila Firefox nebo Google chrome (nejlépe nejnovější verzi). Postupujeme tímto způsobem: Otevř... více »

Přerušení výuky ve škole do odvolání

fotopredek4.jpg 10. 03. 2020
Česko kvůli koronaviru zakazuje akce nad 100 lidí a zavírá školy Ministerstvo zdravotnictví vydalo kvůli koronaviru zákaz pořádání kulturních, sportovních i společenských akcí s počtem nad 100 osob. Zákaz začne platit v úterý od 18:00. Opatření bude platit do odvolání. Zákaz se nevztahuje na schůze, zasedání a podobné akce ústavních orgánů, orgánů veřejné moci či soudů, řekl Babiš. Současně od středy zavírá základní, střední a vyšší odborné školy. Vysoké školy si v této věci rozhodnou každá samostatně. Otevřeny nadále zůstávají i mateřské školy a jesle. Vzhledem k nařízení vlády přerušuje ředitelka školy výuku ... více »

Žádost o ošetřovné

img-20190611-112904.jpg 10. 03. 2020
Žádosti o ošetřovné škola vydává denně od 8:00 - 11:00 hod. Pro elektronickou žádost nebo zaslání emailem pište na adresu zskravsko@zskravsko.cz nebo volejte na 530 512 268, 530 512 260, 604 24 35 34   ... více »

Zápis do mateřské školy 2020-2021

img-20190610-112319.jpg 09. 03. 2020
Zápis dětí do mateřské školy na školní rok 2020 / 2021 proběhne v úterý 5.května 2020 od 15:00 – 17:00 hod. ve třídě Berušek ( dolní školka ). K zápisu si zákonní zástupci dítěte přinesou vyplněnou přihlášku, lékařské potvrzení, rodný list dítěte a občanský průkaz. Náhradní termín zápisu je možné domluvit na tel.čísle 530 512 266, 530 512 268.                                                ... více »

Dětská scéna 2020

recitace20-1.jpg 06. 03. 2020
Rok s rokem se sešel a žáci opět měřili své síly v recitaci básní a přednesu prózy. Skoro v každé třídě proběhlo třídní kolo, kde byli vybráni ti nejlepší a utkali se v kole školním. To proběhlo 4. března 2020 v tělocvičně školy, za přítomnosti dětí z celého prvního stupně a účastníků soutěže ze stupně druhého. Ve čtyřech kategoriích soutěžilo celkem 22 žáků a porota složená z pedagogů 1. stupně a vyučujících českého jazyka, to vůbec neměla jednoduché.    Výsledky:  1. kat. (2., 3. třída) 1. místo:  Julie Hálová ... více »

Karneval v Beruškách 2020

karnevalbems20-30.JPG 03. 03. 2020
  Ve čtvrtek 27.2.2020 jsme měli v Beruškách „Pohádkový karneval“. Od rána se začaly děti scházet v krásných kostýmech. Velkým zážitkem pro všechny bylo malování na obličej od paní Cejpkové.Každý si mohl vybrat motiv podle obrázku. Hned po svačině všechno začalo. Soutěžení, tancování, hry a nechybělo i malé občerstvení. Pro děti jsme připravili za odměnu papírového klauna se sladkým překvapením. Rodičům děkujeme za přípravu krásných kostýmů.                                &... více »

PŘEDŠKOLÁCI v 1. třídě 2020

lesnikms20-3.jpg 03. 03. 2020
  Ve středu 5. 2.2020 se již tradičně měli možnost naši předškoláci podívat do vyučování v první třídě. Děti přivítal p. učitel R. Podsedník. Na uvítanou pustil dětem ukázku z ČERVENÉ KARKULKY a seznámil děti s prostředím třídy. Potom nám prvňáčci ukázali, jak čtou nejen slova na tabuli, ale i texty ze slabikáře. Předškoláci si vybrali kamaráda a u lavice sledovali, jak píší do písanky. Všem dětem se ve škole moc líbilo. Poděkování patří p. učiteli a jeho žáčkům.                            &nb... více »

Zimní vycházka s lesníkem 2020

lesnikms20-18.jpg 01. 03. 2020
  Ve čtvrtek 13. 2. 2020 se děti ze třídy Motýlků a Berušek těšily na zimní vycházku s lesníkem p. Benešovským z Městských lesů Znojmo. Vycházku jsme z důvodu špatného počasí odložili a stálo to za to. Tento den bylo nádherně. V zámeckém parku nás přivítal pan lesník a jeho dvě spolupracovnice. S dětmi se přivítali a seznámili s hrou „Na jestřába“, která nás provázela celou vycházkou. Nejdřív jsme pozorovali stromy v parku. Děti se dozvěděly, jaký je rozdíl mezi listnatým a jehličnatým stromem, pozorovaly pupeny, větve a také si přivoněly k větvičce douglasky a hádaly, po čem voní. Zajímavá byla i další hra „Na datla“,... více »

Zrušení jarního sběru starého papíru

img-20181213-103145.jpg 26. 02. 2020
Vážení rodiče a přátelé školy, v týdnu 20. – 24.dubna jsme měli naplánovaný tradiční jarní sběr papíru. S ohledem na skutečnost, že nám společnost FCC Znojmo, s.r.o. sdělila, že nám za papír nemohou zaplatit, jsme se rozhodli soutěž zrušit. Pokud do školy přivezete starý papír, zajistíme jeho odvoz. Děkujeme za pochopení   ... více »

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ „KAŽDÝ VEČER VEČERNÍČEK“ 2020

pc201790.JPG 25. 02. 2020
   Žáci naší školy se v průběhu školního roku zúčastňují mimo jiné i spousty různých výtvarných soutěží. Ty bývají vyhlašovány různými organizacemi. Jednou z nich je i SVČ Lužánky v Brně, které každoročně vyhlašuje výtvarnou soutěž v rámci projektu Děti malují pro Konto bariéry. Letošní ročník je již třicátý a všechna témata spojuje téma ČTVEREC.    Jako první zadání bylo vyhlášeno téma „Každý večer večerníček“, do jehož zpracování se s chutí pustili nejen žáci první až deváté třídy, ale i děti z naší MŠ. Zapojilo se celkem 101 malých i velkých malířů. Výsledná výtvarná díla ozdobila školn... více »

Olympiáda z anglického jazyka 2020

anglictina.png 25. 02. 2020
   V letošním roce se žáci naší školy zúčastnili Olympiády v anglickém jazyce. Školní kola se konala v lednu a přihlásilo se celkem 13 žáků. V kategorii 1A (žáci 6. a 7. třídy) soutěžilo 7 žáků. 1. místo Tomáš Jírovec       2. místo Jakub Zvonar           3. místo Jan Svoboda   V kategorii 2A  (žáci 8. a 9. třídy) soutěžilo 6 žáků. 1. místo Jakub Šalamon       2. místo Lukáš Rossiwal        3. místo Natálie Tondlová  Nejúspěšnější žáci z ka... více »

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA 2020

matika.jpg 21. 02. 2020
   I v letošním školním roce se žáci naší školy zúčastnili soutěže Matematická olympiáda, která je určena pro žáky 5. – 9. třídy a také pro žáky středních škol. Školní kola pro žáky 5. a 9. třídy probíhala v termínu listopad  až prosinec 2019 a zúčastnili se jich vybraní žáci jednotlivých tříd. Poslední lednový týden se konalo okresní kolo pro kategorii Z5 a Z9. A právě v kategorii Z5, což jsou žáci 5. třídy, se nám opravdu zadařilo. Na vynikajícím prvním místě se umístil žák Nathan Mehović, a na krásném  třetím místě žák Jakub Votava.    Oběma soutěžícím děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a gratulujeme ... více »

Robotika v ZŠ Kravsko 2019

20200206-172215.jpg 09. 02. 2020
Školní rok se překlopil do druhého pololetí a kroužek Robotika pokračuje ve své práci. Tuto aktivitu nabízíme ve spolupráci se Střediskem volného času ve Znojmě. Setkání vedou  tatínci našich žáků pan Podsklan František a pan Kubiš Michal. Žáci 5. – 7. třídy se učí pracovat s robotickými stavebnicemi VEX IQ a LEGO MINDSTORMS.   Videa z kroužku a informace zde:                         https://lego-kravsko.webnode.cz ... více »

Předškoláci v 1. třídě

20200204-162813.jpg 07. 02. 2020
  Dne 4. 2. 2020  jsme se setkali s rodiči a dětmi z mateřské školy třídy ,,Berušek“ na informační schůzce nazvané: ,,Škola před školou“. V příjemném prostředí školky jsme si pověděli, co je pro děti před vstupem do 1. třídy důležité. Jaké znalosti by měly mít a jaké dovednosti umět. Popřípadě na jaké oblasti se zaměřit a docvičit před zápisem do ZŠ. Potom jsme se odebrali do opravdové 1. třídy. Tam si děti zkusily usednout do školních lavic a plnily úkoly. Všechny děti byly moc šikovné a pozorné. Druhé setkání proběhne 11. 2. 2020 v MŠ ,, Berušky“ a zaměříme se na oblast poznávání, myšlení a matemati... více »

PLES 2020

ples1.jpg 27. 01. 2020
Rok po roce střídá se to… Odezní Vánoce a začneme chystat ples. Ten letošní byl již osmnáctým ročníkem. Konal se 25.1.2020 v kulturním domě v Kravsku. Podpořit ho přišlo kolem 250 návštěvníků, k tanci i poslechu hrála kapela Rookies. O kulturní program se postarali tradičně naši deváťáci. Nejdříve tančili se stuhami, poté byli publiku jednotlivě představeni a převzali od paní ředitelky, paní zástupkyně a paní učitelky třídní šerpu – ABSOLVENT 2020. K dalším tradicím patří losování o ceny, a to bylo letos opravdu bohaté. Mezi prvními cenami byl televizor, 2x víkendový pobyt, sušička na ovoce… Děkujeme Vám všem, kteří nás podporujete... více »

Nábor volejbal 2020

naborvolejbal1.jpg 21. 01. 2020
... více »

Přihlášky na střední školy 2020

prijimacky.jpg 21. 01. 2020
Spolu s vysvědčením 30. ledna žáci 9. třídy dostanou přihlášku na střední školu a leták Základní informace o přijímacím řízení. Je to přihláška „nanečisto“. Žáci spolu se zákonnými zástupci zkontrolují vyplněné údaje, doplní 2 střední školy, připojí podpisy a přihlášku 3. února (v pondělí) přinesou zpět. Do pátku 14. února (před jarními prázdninami) žáci obdrží originální přihlášky, které s podpisem (žák a zákonný zástupce) a razítkem od lékaře (kdo potřebuje) odnesou na střední školu. Termín odevzdání přihlášek na střední školy je do 1. března 2020. Informace k přihláškám a k přijímacímu řízení si můžete přečís... více »

Hory II. stupeň Kunčice 2020

uvod.jpg 16. 01. 2020
Na lyžařský výcvik jsme odjížděli v neděli 14.1. od školy. Vyrazili jsme okolo půl jedné a na místo jsme dorazili před čtvrtou hodinou. Ubytovali jsme na chatě Stará škola, na šestou jsme měli připravenou večeři a zbytek večera byl vyplněn společnými hrami. Pondělí a úterý probíhal lyžařský výcvik v družstvech. Oba dva dny panovalo mlhavé a mrazivé počasí. Sjezdovky byly perfektně upraveny - to napomohlo všem žákům ke zlepšování svých lyžařských dovedností. Ve středu bylo opět mrazivé počasí s mlhou. Lyžovali jsme dopoledne a odpoledne jsme navštívili Staré Město. Zde si všichni mohli nakoupit pár drobností. Cestu zpět jsme absolvovali pěšky a vychutnávali si... více »

Pozvánka na ples 2020

ples20.png 08. 01. 2020
... více »

PF 2020

pf2020.jpg 22. 12. 2019
... více »

Rodičovské schůzky 7.1.2020

img-20191211-154720.jpg 21. 12. 2019
Rodičovské schůzky se konají v úterý 7.1.2020 v 16:30 hod. v kmenových třídách. Po ukončení schůzek následují konzultace s jednotlivými vyučujícími. Schůze výboru Sdružení rodičů a přátel školy při ZŠ Kravsko, z.s. se koná v 17:00 hod. ve sborovně školy. ... více »

Výukový program mimo ŠD – Chaloupky Krátká 2019

sd-chaloupky-30.jpg 21. 12. 2019
              Jelikož i ŠD je zapojena do projektu Využití ICT ve vzdělávání, který je podpořen z operačního systému Výzkum, vývoj a vzdělávání financovaného Evropským strukturální investičním fondem a MŠMT, vypravilo se 40 dětí ŠD I. a II. oddělení v doprovodu svých vychovatelek a paní učitelky Hellmanové na starou rychtu do obce Krátká u Sněžného. Jde o vesnickou památkovou rezervaci v oblasti Žďárských vrchů na Vysočině, kde pro nás byl připraven edukační program s tematickým názvem Ten vánoční čas.             Po cca 2hodinové cestě... více »

Malujeme Vánoce s Adolfem Dudkem 2019

malovani-ms-uvod.jpg 20. 12. 2019
  Na úterý 10.112.2019 jsme se opravdu všichni těšili. Věděli jsme, že strávíme prima den s dětským ilustrátorem A. Dudkem. Jeho program je plný legrace, zábavy a nápadů-prostě je super. Děti si užily vánoční atmosféru tentokrát v jiné podobě. Na památku dostaly obrázek s věnováním. Podařilo se zrealizovat i nápad, namalovat obraz pana Dudka na stěnu ve třídě. Medvídek a sluníčko budou dětem v Beruškách dělat radost každý den. Děkujeme rodičům za příspěvek na realizaci malby. Těšíme se na další setkání.              Fotky z akce můžete vidět ... více »

Vánoční vystoupení předškoláků 2019

pc081758.JPG 20. 12. 2019
V neděli 8. 12. 2019 jsme již tradičně s našimi předškoláky vystoupili na vánočním setkání seniorů. Děti s velkým nadšením ukázaly co se naučily od Martina až po Vánoce. Nejvíce se líbil čertí tanec. Vystoupení bylo oživeno nalíčením obličejů dětí. Potěšilo nás velmi pěkné uvítání ve všech vesnicích/Kravsko, Plenkovice, Žerůtky/.Děti byly odměněny nejen sladkostmi, ale hlavně velkým potleskem publika. Poděkování patří také všem rodičům, kteří své děti na tuto akci dovezli.                             ... více »

Sedmáci ve Znojmě 2019

dsc-1091.JPG 20. 12. 2019
Ve čtvrtek 19. prosince 2019 podnikli žáci 7. třídy dějepisnou exkurzi do Znojma. Nejprve nás čekala návštěva Státního okresního archivu Znojmo, kde jsme se seznámili s prací archivářů. Měli jsme možnost nahlédnout do několika kronik, např. z Kravska, Plenkovic či Vranovské Vsi, gruntovní knihy ze Žerůtek a rychtářské knihy ze Znojma. Nejvzácnějším exponátem pak byla nádherná listina z konce 15. století. Z archivu vedly naše kroky do znojemského podzemí, které patří k unikátním historickým památkám nejen v České republice, ale i v rámci střední Evropy. Po návštěvě vánočních trhů na Masarykově náměstí následoval přesun ke znojemsk... více »

Exkurze do Planetária Brno 2019

img-20191216-113050.jpg 17. 12. 2019
V pondělí 16. prosince se vydali žáci 1. stupně do brněnského planetária. Ve zdejším sále digitária pro nás byl připraven zajímavý, zábavný a také naučný program. Nejdříve jsme se zorientovali na obloze, zblízka si prohlédli Zeměkouli a Měsíc s jeho fázemi, představili si naši galaxii a také jsme si ukázali několik souhvězdí, která můžeme u nás na noční obloze vidět. Potom jsme se vypravili společně s ledním medvědem Vladimírem a tučňákem Jamesem na dobrodružnou výpravu vesmírem. Vladimír a James nejdříve podnikli vesmírnou cestu na palubě rakety Polaris, aby přišli na zoubek polární záři. Jako na potvoru je ale zasáhl meteorit, takže zcela neplánovaně havarov... více »

Vánoční výstava na Dvořce 2019

1.jpg 16. 12. 2019
V pátek 13. 12. se obě šesté třídy vypravily na návštěvu na SOŠ a SOU Dvořákova. Konala se tam tradiční vánoční výstava a my jsme navíc měli domluvené takové vánoční dílničky, které pro děti připravili mistři odborného výcviku. Přivítala nás paní zástupkyně Ing. Helena Rokoská, které také vděčíme za pozvání na tohle velmi příjemné dopoledne. Děti byly rozděleny na skupinky, z nichž každá si asi hodinu vyzkoušela stavebnice, na kterých se studenti seznamují se základy mechaniky, a všechny děti si také měly možnost vyrobit vánoční svícen v dílnách zahradníků a aranžérů. Každého víc bavilo něco jiného, ale ze svícnu měly radost všechny děti, s... více »

Vánoční výstava SOU Dvořákova MŠ 2019

ms-soudvorakova-8.JPG 15. 12. 2019
Ve čtvrtek 12. 12. 2019 to bylo ve školce jiné. Ještě byla skoro tma a my jsme se s předškoláky vydali na zastávku a společně vyhlíželi autobus, který nás dovezl do Znojma. Naším cílem byla tradiční návštěva vánoční výstavy na SOU Dvořákova. Čekalo nás milé přivítání a občerstvení ve školní jídelně. Výstavou jsme byli okouzleni, škola byla plná překrásných dekorací, cukroví a ukázek práce jednotlivých profesí. Součástí výstavy byli i dětmi vyrobení andělé, své místo našli v přízemí budovy školy. Vánoční atmosféru umocnilo vystoupení se zpěvem vánočních písní pěveckého sboru. Shlédli jsme také výstavu modelů zemědělské techniky s odborným výkla... více »

Vánoce pro seniory 2019

darkyseniory19-22.jpg 13. 12. 2019
V letošním školním roce jsme se u nás ve škole nechali inspirovat charitativní akcí brněnské diecéze. Tato akce vznikla v loňském roce pod názvem Krabice pro seniory jako obdoba již několik let zaběhlých Vánoc v krabici, které se soustředí na děti z rozvojových zemí, zatímco diecéze se zaměřila na naše české seniory, s nimiž se lze setkat a udělat tak radost konkrétnímu člověku v době tradičních svátků. Mnozí žijí osaměle a právě v době vánoční na člověka samota doléhá tíživěji. Již mnoho let naše děti jezdí v době adventu do Plavče za seniory s pásmem koled a dalších vánočních písní a s nějakou tou maličkostí pr... více »

Vánoční tvoření - MŠ Motýlci 19

vantvoreni-msm19-19.jpg 13. 12. 2019
3.12.jsme do naší školky pozvali na tvoření rodiče dětí. Po krátkém vystoupení našich malých dětí jsme se pustili s rodiči do tvoření. Čekal nás nelehký úkol. Z obyčejných vařeček vykouzlit andílka. Musíme uznat, že se všem moc povedli. Děkujeme za krásné odpoledne. Fotky můžete vidět zde. Žaneta Procházková a Lucie Minařiková ... více »

Mikuláš u MOTÝLKŮ 19

img-20191205-102231.jpg 13. 12. 2019
Dne 5.12. jsme již od rána vyčkávali příchod Mikuláše. Od rána byly děti moc  hodné.Když přišla ta pravá chvíle, netrpělivě  seděly u stolečků. Do třídy přišli nejen 2 Mikuláši, ale i čerti a andílci, kteří nám donesli plný koš dobrot. Děti zazpívaly a řekly básničku a andílci jim předali balíčky. Nakonec jsme si udělali společné  foto.     VESELÉ  VÁNOCE A HODNĚ ZDRAVÍ  V NOVÉM ROCE  PŘEJÍ  MOTÝLCI ... více »

Zpívání u stromečku v Plavči 2019

pc101765.JPG 13. 12. 2019
  ZPÍVÁNÍ PRO SENIORY        Stejně jako loni touto dobou i letos se žáci naší školy vydali do Domova pro seniory v Plavči, aby svým vánočním vystoupením udělali radost místním obyvatelům i personálu. V úterý 10. prosince dopoledne se děvčata ze školního pěveckého sboru Sluníčko pod vedením Mgr. Jany Valihrachové rozjela do Plavče se svým tradičním vánočním pásmem složeným z vánočních písní a melodií. Hrou na flétnu a na klavír, recitací a zpěvem připomněla všem přihlížejícím, že se blíží nejhezčí svátky v roce – Vánoce.    Ovšem toto vánoční vystoupení n... více »

Vánoční zpívání + Vánoční jarmark 19

p1018199.JPG 13. 12. 2019
ZPÍVÁNÍ U STROMEČKU           Je to tak, Vánoce jsou za dveřmi! Děti se nemohou dočkat, dospělí shánějí dárky a zdobí své příbytky, všichni se moc těší, až nastane dlouho očekávaný Štědrý večer. Abychom toto čekání co nejvíce zpříjemnili, připravili jsme společně se Sdružením rodičů a přátel školy při ZŠ Kravsko, obcí Kravsko, TJ a ČČK Kravsko tradiční ZPÍVÁNÍ U STROMEČKU spojené s oblíbeným jarmarkem, na kterém si všichni mohli zakoupit drobné vánoční dekorace vyrobené dětmi, pochutnat si na perníčcích a cukroví a zahřát se horkým čajem.   &nbs... více »

Obrázky pro seniory v Plavči 2019

vanobr19-9.JPG 12. 12. 2019
   Je to sotva pár týdnů, kdy naši žáci posílali své obrázky s podzimní tématikou do DpS v Plavči. V kalendáři je stále podzim, ale všichni se už těší na Vánoce. A tak došlo i na výměnu obrázků za ty s tématikou zima, zimní radovánky a tradice. A nejen to. Pro klienty, jejich rodiny i personál domova pro seniory naši žáci vyrobili velké množství dekorací v podobě vánočních stromečků různých velikostí a podob. Než tyto stromečky ozdobily chodby domova pro seniory, soutěžili s nimi naši žáci v soutěži „o nejhezčí vánoční stromeček“.    K vidění byly stromečky z perníku, z papíru, z textilu... více »

VÁNOČNÍ BESÍDKY PRO SENIORY 2019

van-bes19.jpg 11. 12. 2019
   Tak jako každý rok, i letos žáci naší školy vystoupili se svým vánočním programem na besedách se seniory v okolních obcích. Školní pěvecký sbor Sluníčko spojil své síly s kroužkem hry na flétnu a pod vedením svých učitelek připravil tradiční pásmo plné vánočních písní, recitace a hry na flétnu. Společně s dětmi z místní MŠ přispěli hudbou a zpěvem k vytvoření té pravé předvánoční atmosféry. Žáci svůj program předvedli v neděli 8. prosince postupně v obcích Plenkovice, Kravsko a na závěr v Žerůtkách.    Děti za své vystoupení sklidily zasloužený potlesk a pochvalu nejen od svých rodičů, kteří je... více »

Výsledky sběru podzim 2019

uvod.jpg 10. 12. 2019
Sběr starého papíru listopad 2019 Třída Celkem kg Množství na žáka v kg Nejlepší sběrač Umístění 1.tř 449... více »

Mikulášská nadílka v Beruškách 2019

msberusky-mikulas.jpg 10. 12. 2019
  V úterý 3. 12. 2019 jsme se sešli jako čertíci v naší třídě a to díky p. Cejpkové, která všechny děti krásně nalíčila. Nejdříve děti ukázaly co všechno se naučily od Martina k Vánocům ve svém krátkém vystoupení. Následoval čertí tanec s padákem a mikulášská písnička, po které jsme společně přivítali MIKULÁŠE. Andělé rozdali dětem balíčky a všichni spokojeni odcházeli domů. Děkujeme všem za pomoc při přípravě této společné akce.                                &nb... více »

Pozvánka na zpívání u stromečku 19

pozvanka2.jpg 29. 11. 2019
... více »

Pozvánka na vánoční setkání 19

pozvankaobec19-1.jpg 29. 11. 2019
... více »

Mladí ladí D-DUR - Horní Maršov

received-993641444302750.peg 28. 11. 2019
Od září letošního školního roku pracují naši deváťáci na projektu Mladí ladí D-DUR. A co tato zkratka znamená? Je to demokratický dialog o udržitelném rozvoji.      Ve středu 20. listopadu jsme odjeli do Horního Maršova v Krkonoších na motivační pobyt. S sebou jsme vezli prezentaci o tom, jak jsme plnili první dvě aktivity projektu – Vytváříme bezpečné prostředí ve třídě a Vnímáme místo a sebe, pocitovou mapu a pravidla spolupráce a komunikace.      Po obědě na místní zrekonstruované faře nás lektorky odvedly do místní školy, která je opravdu veliká, a v horním patře má svoje zázemí Středisko ekologické a eti... více »

Řemeslo má budoucnost 2019

logo-primeticka.png 26. 11. 2019
Také v letošním roce se žáci 9. třídy zúčastnili akce střední odborné školy na Přímětické ulici Řemeslo má budoucnost. Tato střední škola představuje otevírané obory pro školní rok 2020/2021 zajímavou formou. Zájemci o studium měli možnost prohlédnout si školu a vyzkoušet obor dle svého zájmu. Budoucí studenti oboru Cestovní ruch se podívali do historického centra města a podzemí. Kosmetičky zdobily nehty a malovaly na obličej. Prodavači balili dárky, truhláři poznávali dřeviny a pracovali se dřevem, automechanici vytvářeli nákresy. Budoucí kuchaři flambovali palačinky. Každý žák dostal svačinu a na konci účastnický list.   ... více »

Plavání 2019

pla.jpg 21. 11. 2019
Druháci a třeťáci tento týden úspěšně ukončili plavecký výcvik v městských lázních ve Znojmě. Už od první hodiny plavali, skákali, trénovali plavecké styly i výdrž, hráli různé hry a měli dokonce i diskotéku. Dozvěděli se také, jaká nebezpečí na nás mohou číhat ve vodě a jak se zachovat, když někdo potřebuje pomoc nebo se dokonce topí. Na závěr kurzu si mohli naši plavci poměřit své síly v závodu jednotlivců a v plaveckých štafetách. Veliký pokrok udělali úplně všichni a vysloužili si tak mokré vysvědčení s velikou jedničkou.   Mgr. Lucie Hellmanová; Mgr. Miroslava Pešková ... více »

OBRÁZKY PRO SENIORY – PODZIM 2019

seniori19-14.JPG 14. 11. 2019
   I tento školní rok se naši žáci zapojují do různých projektů, zaměřených na spolupráci se seniory. Už nyní se připravují vánoční vystoupení, přáníčka a drobné dárkové předměty. Děti také malují obrázky, které zdobí domovy seniorů nebo školní prostory. Spolu se svými vyučujícími výtvarné výchovy a s vychovatelkami školní družiny a školního klubu už v září namalovaly spoustu obrázků na téma „Zážitky z prázdnin“, které zpestřily vstupní prostory Domova pro seniory v Plavči. V těchto dnech tato výtvarná dílka vystřídaly výkresy a koláže s motivy podzimu. Za pár týdnů je nahradí obrázky na téma „Zima a zimní radovánk... více »

Povídání o chování MŠ 2019

uvod.jpg 13. 11. 2019
Na základě preventivního programu „ Povídání o chování“, měly děti možnost si uvědomit a poznat, do jakých situací se v životě mohou dostat. Hravou formou si vyzkoušely, jak reagovat na setkání s cizím člověkem, jak si hezky s kamarády hrát, neposmívat se a nikomu neubližovat. Doufáme, že si děti z těchto příkladů odnesou ponaučení a budou na sebe opatrní. JIndřiška Kubáková ... více »

Beseda s lesníkem MŠ 2019

ms-lesnik19-6.jpg 13. 11. 2019
V úterý 5. 11. 2019, i když pršelo a měli jsme naplánovanou vycházku s lesníkem do lesa, vše dopadlo nad očekávání dobře. Skvěle naladěný pan Ondřej Benešovský dětem předal zábavnou formou spoustu poznatků o lese, zvířátkách a přírodě na podzim. Vše probíhalo poutavou formou. Nechyběly ukázky kožešin zvířat, rohů, parohů a kančích zubů. Ani by nikdo nevěřil, jak zajímavá je hra Na komáry. Určitě ji zařadíme do našeho repertoáru. Děti si zopakovaly pravidla, jak se správně chovat v lese. Dozvěděly se, jak  stromy rostou a proč opadává listí. Už ví, kdo je lesník a kdo myslivec. Těšíme se na zimní procházku se spoustou zajímavostí o zimní přírodě. ... více »

BESEDA K VÝROČÍ SAMETOVÉ REVOLUCE 2019

pb111709.JPG 13. 11. 2019
   V těchto dnech si připomínáme 30. výročí Sametové revoluce. Při této příležitosti na naší škole v rámci projektu PŘÍBĚHY BEZPRÁVÍ – Měsíc filmu na školách, podporovaném organizací Člověk v tísni, proběhla beseda s žáky 8. třídy na toto aktuální téma. Besedy se zúčastnila předsedkyně Konfederace politických vězňů ve Znojmě paní Marie Achrerová. Žáci se formou vyprávění příběhů její rodiny a rodiny jejího manžela seznámili s událostmi,  které Sametové revoluci předcházely, s událostmi kolem 17. listopadu 1989 a se změnami, které našemu státu a našim občanům revoluce přinesla.    Kromě besedy proběhl... více »

Sběr papíru - podzim 2019

sber-papiruweb19.png 05. 11. 2019
... více »

Rodičovské schůzky

img-20190611-112904.jpg 05. 11. 2019
Rodičovské schůzky se konají v úterý 12.11.2019 v 16:30 hod. v kmenových třídách. Po ukončení schůzek následují konzultace s jednotlivými vyučujícími. Schůze výboru Sdružení rodičů a přátel školy při ZŠ Kravsko, z.s. se koná v 17:00 hod. ve sborovně školy. ... více »

Pracovníci školy se přidávají ke stávce

img-20190611-112904.jpg 04. 11. 2019
Vážení rodiče, zákonní zástupci žáků, na středu 6.11.2019 vyhlásil Českomoravský odborový svaz pracovníků školství stávku. Většina pracovníků naší školy se ke stávce připojuje. Vedení školy tak nemůže zajistit provoz základní školy. Pro žáky základní školy tedy vyhlašuje ředitelské volno. Žáci 2. a 3. třídy mají ve středu výuku plavání, která proběhne jako každou jinou středu. Dohled nad žáky je zajištěn ihned po příjezdu do školy, po celou dobu výuky plavání i po příjezdu do školy až do odjezdů autobusů. Obědy ve školní jídelně mohou žáci odebrat pouze za plnou – nedotovanou cenu, tedy 63,- K... více »

PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN 2019 – kategorie KADET 2019

klokan.png 04. 11. 2019
V říjnu se na naší škole již tradičně uskutečnila soutěž Přírodovědný klokan. Své síly poměřili žáci 8. a 9. třídy v kategorii Kadet. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory.  Soutěž pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Otázky jsou z matematiky, fyziky, přírodopisu a zeměpisu.  Soutěže se zúčastnilo 35 žáků. Další informace o soutěži: http://www.kag.upol.cz/prirodovednyklokan/ Nejúspěšnější byli tito... více »

Exkurze Znojmo 1. 11. 2019

20191101-102841.jpg 04. 11. 2019
V pátek 1. listopadu 2019 se žáci 9. třídy sešli ráno ve Znojmě u nádraží. Jejich cílem byly 3 znojemské střední školy. Nejdříve jsme si prohlédli areál a dílny Střední technické školy na Uhelné ulici. Informace o nabízených oborech můžete najít: http://www.uhlarka.cz/   Poté jsme se pěšky přesunuli na opačný konec města na Dvořákovu ulici, kde sídlí další střední  škola. Zde probíhala tradiční akce Zvolte si své povolání.  Vycházející žáci se v prostorách školy seznámili s nabídkou studijních a učebních oborů na příští školní rok 2020/2021. Účas... více »

Se světýlkem za podzimním skřítkem 2019

lampion19-41.JPG 04. 11. 2019
  Ve čtvrtek 24.10.2019 se sešli děti a rodiče z obou tříd MŠ před OÚ v Kravsku. Po přivítání písničkou si poslechli krátké vyprávění podzimního skřítka, který má moc rád děti, těší se na ně a chtěl by se s nimi před zimou rozloučit. Společně se pak všichni vydali s lampiony vesnicí s jediným cílem-najít skřítka. Cesta tmou byla zajímavá. U brány do zámeckého parku čekal na děti krásný a usměvavý skřítek, předal dětem sladkou odměnu a všichni spokojeni odcházeli domů…. Jindřiška Kubáková Na fotky se můžete podívat zde. ... více »

Vystoupení žongléra v MŠ 2019

zongler19-1.jpg 04. 11. 2019
  V úterý 22. 10. 2019 vystoupil se svým velmi zajímavým programem žonglér M. Ošmera. Děti se zaujetím sledovaly jeho umění s míčky, kužely i talíři. Předvedl dětem i několik kouzel a tvoření zvířátek z nafukovacích balonků. Jeho zábavná show se všem moc líbila. Fotky můžete vidět zde.                                                    ... více »

Mladí ladí D-DUR

logolink-d-dur-suz.jpg 03. 11. 2019
Škola je zapojena do projektu „Mladí ladí D-DUR (demokratický dialog o udržitelném rozvoji)“, podpořeném z programu ERASMUS+, který realizuje Středisko ekologické výchovy SEVER Horní Maršov, o.p.s..   Hlavním cílem projektu je umožnit skupinám mladých lidí navázání demokratického dialogu s osobami s rozhodovací pravomocí na místní (komunální) úrovni, dalšími odborníky a komunitou tak, aby díky tomuto dialogu spolupracovali při řešení zásadních otázek udržitelného rozvoje obce - vytvořili svou vizi obce a dosáhli uskutečnění praktického místního projektu jako prvního kroku k naplnění této vize.   ... více »

Laboratorní práce_6.B - Měření gravitační síly

lab.jpg 31. 10. 2019
Na hodině fyziky žáci 6.B ročníku absolvovali první laboratorní práci s tématem - měření gravitační síly. Jejich úkolem bylo sestavit měřící sestavu se siloměrem. Dle zadaných podmínek v laboratorním listu měli zjistit výslednou gravitační sílu na siloměru ve třech měřeních. Následně toto měření ověřili výpočtem a porovnali obě fáze pokusy. Na závěr bylo jejich úkolem formulovat výsledky svých měření, výpočtů a zapsat je do závěru laboratorní práce. Karel Fischer ... více »

Beseda SOU A SOŠ SČMSD, Znojmo, Přímětická 2019

logo-primeticka.png 27. 10. 2019
Žáci 9. třídy se zúčastnili besedy se studenty ze SOU a SOŠ Přímětická. Představili nám svoji školu a seznámili žáky s otevíranými obory ve školním roce 2020/2021. maturitní obory:  Hotelnictví a turismus Cestovní ruch Kosmetička Podnikání, obchod a služby Sociální činnost   Obory s výučním listem: Automechanik Kuchař-číšník Truhlář Prodavač   Více informací se můžete dozvědět www.sousoszn.cz     &n... více »

Projektová výuka ve 4. třídě 2019

projhodina5tr19-3.jpg 27. 10. 2019
„Na příští hodinu přírodovědy si všichni přinesete obrázek nějaké rostliny. Může být vystřižený z časopisu nebo namalovaný, záleží pouze na vás, co si vyberete.“ Nikdo nezapomněl, opravdu každý čtvrťáček něco přinesl a projektová výuka mohla začít. Děti se rozdělily do pěti skupin podle druhu rostlin a daly dohromady své poznatky a znalosti z probraného učiva. Vznikly nádherné plakáty o houbách, ovoci, zelenině, stromech a kvetoucích rostlinách. Už se těšíme na živočichy!!!                         &... více »

PÁŤÁCI NA EXKURZI

5-trida19-5.jpg 24. 10. 2019
   Ve čtvrtek 17. října se žáci 4. a 5. třídy vypravili na exkurzi do Znojma. Autobus je nejdříve zavezl k Muzeu motorismu v ulici U Obří hlavy, kde si všichni prohlédli exponáty předválečných automobilů, motocyklů, bicyklů, různých motorů a dalších zajímavých předmětů týkajících se motorismu. Poté se vydali do centra Znojma.    Zatímco čtvrťáci zamířili do Jihomoravského muzea, na páťáky čekal program v Domě umění. Zde byla pro ně nachystána edukace k právě probíhající podzimní výstavě hub. Žáci se seznámili s našimi nejznámějšími houbami, prohlédli si pod mikroskopem plíseň hlavičkovou, naučili se pojmenovat jednotlivé ... více »

Čtvrťáci v muzeu 2019

exkurze4tr19-37.jpg 22. 10. 2019
Ve čtvrtek 17.10.2019 se žáci 4. a 5. třídy vydali na poznávací exkurzi do Znojma. Nejdříve společně navštívili Muzeum motorismu, kde si mohli prohlédnout předválečné automobily, desítky motocyklů a bicyklů. Dále traktory, parní stroje, benzínové pumpy, smaltované reklamní tabule, kočárky, šlapací autíčka, dětské hračky a další stovky exponátů tykajících se motorismu. Po této návštěvě se třídy rozdělily. Čtvrťáci měli domluvenou prohlídku v Jihomoravském muzeu, kde na ně již čekal průvodce a seznamoval je s veškerou expozicí muzea - živou a neživou přírodou, archeologickými nálezy, dobou pravěku, staré mince, vzácné horniny, orientální zbraně…... více »

72 HODIN 2019

72hod19-1.jpg 14. 10. 2019
V letošním roce se naše škola už po osmé zapojila do projektu 72 HODIN.  Mottem tohoto projektu je „Pomáhám, protože chci.“ Je to akce pro všechny, kteří se nebojí přiložit ruku k dílu a pomoci svému okolí, přírodě nebo lidem. My jsme se letos pustili do úklidu v okolí školy a zbavili jsme část naší obce odpadků. Chceme tím dokázat všem obyvatelům i sami sobě, že nám na příjemném, upraveném a čistém prostředí záleží. Všem účastníkům moc děkuji za dobře odvedenou práci! Lucie Hellmanová     ... více »

Drakiáda v ŠD 2019

img-20191011-133715.jpg 14. 10. 2019
Na podzim nemůže chybět pouštění draků. Už od rána jsme napjatě čekali, jaké bude počasí. A to nakonec nezklamalo.  Někteří draci nás dost potrápili, ale po chvilce si dali říct a vzlétli k oblakům. Za snahu byly oceněny všechny děti. Akce se vydařila a velice se nám líbila. Darina Povolná ... více »

Vlastivědná vycházka 2019

sipkovana19-1.jpg 02. 10. 2019
V pátek 27.9.2019 se žáci 4. a 5. třídy vydali prozkoumat blízké okolí školy. Cílem byl rybník Vlašňov u Olbramkostela. Aby se cestou nenudili, hráli šipkovanou. Páťáci nachystali trasu s úkoly tam a zpět zase naopak čtvrťáci. Úkoly u obou tříd prověřily znalosti z přírodovědy, vlastivědy, českého jazyka, matematiky a nezapomněly ani na tělesnou zdatnost a pěvecké schopnosti. Odměnou v cíli byl nejenom nalezený poklad, ale i dobrá nálada a úsměv na tváři, které děti provázely po celou cestu.                          ... více »

Zájmová činnost 2019/2020 v ZŠ Kravsko

uvod.jpg 02. 10. 2019
V prvním říjnovém týdnu nového školního roku začaly na škole zájmové kroužky. Škola spolupracuje se Střediskem volného času ve Znojmě. Nově je letos otevřen  Klub zábavné logiky, který vedou  tatínci našich žáků pan Podsklan František a pan Kubiš Michal. Klub je zaměřen na rozvoj logického myšlení, podporu kreativity a základů programování. Žáci 6. – 9. třídy se učí pracovat s robotickými stavebnicemi VEX IQ a LEGO MINDSTORMS . LEGO MINDSTORMS  dává možnost vytvořit a ovládat své vlastní robotické LEGO tvory, vozidla, stroje a nejrůznější vynálezy. Kombinací prvků LEGO s programovatelnými kostkami, motory a senzory, mohou žáci svým v... více »

Ozdravný pobyt pro žáky 1. stupně 2020

1.jpg 02. 10. 2019
  Místo: Zlaté Hory   www.hotylekupekina.cz  Termín: 12. 1. - 17. 1. 2020 Odjezd: neděle 12. 1. 2020  v 7.30 od školy (sraz v 7.15) Návrat: pátek  17. 1. 2019    14.00-15.00 hod. Každý den lyžařský výcvik v blízkosti chaty. 1x návštěva wellness v hotelu. Večer zajištěn program pro děti. Hlavní jídlo 3 x denně  +  svačinka. Pitný režim zajištěn po celý den. Cena ozdravného pobytu  je 3700,- Kč. Zálohu ve výši 500,-Kč je potřeba uhradit s odevzdáním závazné p... více »

Soutěž v orbě 2019

orba19-7.jpg 01. 10. 2019
  Žáci 8. a 9 třídy se v rámci předmětu Pracovní činnosti – Volba povolání zúčastnili akce SŠ Dvořákova Soutěž v orbě. Po velké přestávce pro nás přijel autobus a přivezl nás na pole u obce Mašovice. Mohli jsme vidět moderní zemědělskou techniku, ale také ukázku orby pomocí koňů. Vyslechli jsme přednášku o používaných strojích a způsobech obdělávání půdy. Fotky z exkurze můžete vidět zde.                                ... více »

Závody dračích lodí 2019

drac-zavody19-37.JPG 29. 09. 2019
Tato tradiční akce se tentokrát uskutečnila v pátek 27. 9. 2019. Naši školu reprezentovali tři sedmáci, osmý a devátý ročník. Celý druhý stupeň absolvoval tři dny před závodem samotným vydatný trénink, který jak se nakonec ukázalo, byl velmi přínosný. V soutěži druhého stupně základních škol se sešla tvrdá konkurence 20 posádek. Obě naše lodě se však v žádném případě v tomto množství neztratily. Nyní si vysvětlíme systém, jakým byl závod uskutečněn. Každá posádka absolvovala dvě kola, ve kterých měli zajet co nejlepší časy. Tyto z obou kol se sečetly a devět nejlepších posádek postoupilo do semifinále. Posádky, které nepostoupily do semifinále... více »

Online přenos ze závodu "DRAČÍCH LODÍ"

ashampoo-snap-2019-09-26-10h18m48s-002.jpg 26. 09. 2019
Dnes jsme se dozvěděli novinku, kterou nám poslali pořadatelé závodu dračích lodí. Dle jejich vyjádření, můžete na této adrese sledovat zitřejší závod (27.9.2019) školních posádek v online režimu. https://www.youtube.com/watch?v=v2LmtouYAig Karel Fischer ... více »

Vítání občánků

dsc-3612.JPG 26. 09. 2019
 V sobotu 21. září 2019 se Kulturní dům v Kravsku proměnil ve slavnostní sál pro nejmenší občánky narozené v posledních třech letech. Děti vítala paní starostka, pan místostarosta, ale také naše šikovné žákyně ze 4. třídy – Romana Brindová, Eva Langová, Natálie Škrabalová, Elen Závěrková. Ukázaly, že umí zpívat, recitovat a hrát na flétnu. Na závěr popřály rodičům. „Přejeme Vám, aby Vaše děťátko bylo zdravé, plné síly a dělalo Vám po celý život jenom radost.“                              ... více »

Informace o sběrových aktivitách v 1. pololetí školního roku 2019-2020

bez-nazvu.png 25. 09. 2019
      Soutěž s panem Popelou Sběr starého papíru pátek 8. - pátek 15. listopadu 2019   Recyklohraní aneb Ukliďme si svět   Vysloužilé elektrospotřebiče (pouze malé) po celý školní rok Vybité baterie po celý školní rok Použitý olej po celý školní rok Pomerančová kůra po celý školní rok Tvrdé pečivo po celý školní rok   ... více »

II. STUPEŇ NA TRÉNINKU DRAČÍCH LODÍ

draci19-35.JPG 24. 09. 2019
V úterý 24. září se žáci druhého stupně naší školy (6. - 9. ročníku) za krásného slunečného počasí přesunuli do areálu pod Sedlešovickým mostem. Zde proběhl trénink jednotlivých tříd na dračích lodích. Šesťáci a sedmáci se do dračích lodí posadili poprvé a za velmi krátkou chvíli si jednotlivé jízdy na vodě užili. Úkolem tréninku osmé a deváté třídy bylo především sladit celou posádku do jednolitého celku a připravit se tak na páteční závody, ve kterých by chtěli co nejlépe uspět. Fotky z tréninku můžete vidět zde. Karel Fischer ... více »

Logická olympiáda 2019 – informace pro žáky a rodiče

logika.png 05. 09. 2019
              Také v letošním roce vyhlašuje Menza ČR soutěž Logická olympiáda. Jde o soutěž zaměřenou na logiku, která nevychází jen ze znalostí nabytých při školní docházce, ale podporuje samostatné myšlení účastníků. Je určena dětem a mládeži z celé České republiky. Kategorie soutěžících: Kategorie MŠ: mateřské školy Kategorie A1: žáci 1. třídy Kategorie A2: žáci 2. třídy Kategorie A: žáci 1. stupně základních škol (3. – 5. třída) ... více »

Zahájení školního roku 2019-2020

zahajeni-skr-2019-20-29.JPG 02. 09. 2019
V pondělí 2.září se v tělocvičně školy uskutečnilo slavnostní záhájení školního roku. Paní ředitelka přivítala všechny žáky, rodiče a především prvňáčky. Seznámila všechny zúčastněné s provedenými úpravami ve škole během prázdnin (nové topení, podlahy ve třídách, vymalování tříd, nákup konvektomatu do školní kuchyně). Zahájení se zúčastnili zastupitelé obcí Kravska, Plenkovic, Olbramkostela a Hlubokých Mašůvek. Paní zástupkyně představila přítomným pedagogické pracovníky a ostatní zaměstnance školy. Všem žákům přejeme spoustu krásných zážitků, úspěchů v tomto školním roce. Fotky ze zahájení můžete vidět ... více »

Třídní schůzky pro 1. a 6.třídy

img-20190715-094745.jpg 02. 09. 2019
Třídní schůzky pro rodiče žáků 1. a 6.tříd se konají 10.září v 16:30 hodin ve třídách. Srdečně zveme všechny rodiče ... více »