Nová přírodovědná učebna

20211130-103303.jpg

03. 12. 2021

Žáci se s velkým očekáváním začali učit v nové přírodovědné učebně. A učitelé nyní očekávají zapálené žáky nadšené pro přírodní vědy :-)

V minulých dnech proběhlo předání nové moderní učebny přírodních věd zaměřené na výuku fyziky, chemie a biologie. Učebna odpovídá požadavkům a parametrům moderní výuky na základní škole. Projekt byl realizován s cílem podpory klíčových kompetencí pro přírodní vědy a práce s digitálními technologiemi. Žáci mají k dispozici nejmodernější edukační systém, který slouží jako kompletní platforma pro realizaci experimentů ve výuce. Třída je vybavená i interaktivním zobrazovačem s vizualizérem. Učebna je vybavená s maximálním důrazem na kvalitu výuky včetně spolupráce učitele a žáků. Navržená technologie má pro předměty specializované sady měřících sond, senzorů a experimentálního příslušenství.

Celou rekonstrukci nejen učebny ale i bezbariérové toalety zajišťoval zřizovatel Obec Kravsko z dotačního programu Ministerstva financí a rozpočtu obce. Z dotací nebylo možné pořídit nábytek, jako jsou skříně a vitriny. S jejich financováním nám pomůže Sdružení rodičů. Na nákup pomůcek nám přispěli obce Olbramkostel, Plenkovice, Žerůtky, Vranovská Ves a Hluboké Mašůvky. Všem podporovatelům tímto děkujeme a budeme doufat, že se již brzy zlepší epidemiologická situace a všem budeme moci novou učebnu ukázat.

Simona Žalmánková