Dětská scéna 2022

6c6183be-37cc-4393-9bb0-9403bc646693.jpg

04. 04. 2022

Po dvou letech se ve Znojemské Besedě uskutečnila ve dnech 22.3. a 23.3. soutěž mladých recitátorů Dětská scéna. V úterý reprezentovala naši školu děvčata z páté třídy, Julie Hálová a Anna Paulová, která se teprve v pondělí dozvěděla, že pojede jako náhradnice za nemocnou Karolínu Červinkovou. Nervozita na ní byla trochu znát, ale své vystoupení zvládla bravurně. Soutěžící hodnotila šestičlenná porota. Všichni účastníci obdrželi pamětní list a naše Julča ještě diplom za 2. místo ve 2. kategorii. Do sálu ji přišla podpořit maminka. Pozvala nás po skončení soutěže do Městské knihovny ve Znojmě, kde pracuje a kde probíhala beseda s Jankem Ledeckým a Jonášem Ledeckým. Syn slavného táty se snažil přítomné zasvětit do tajů komiksové tvorby. Mohli jsme si vyzkoušet, jak nakreslit komiksového hrdinu. Naše dopoledne tak bylo obohaceno ještě o jeden kulturní zážitek navíc. Po cestě na autobus jsme si daly pořádný kus pizzy a výbornou zmrzlinu. Zasloužily jsme si to!

Ve středu jsem odjela do Znojma s žákyní 6. třídy Elen Závěrkovou a s o rok starší Kristýnou Fabiánovou. Obě dvě soutěžily ve 3. kategorii. Udělaly mi obrovskou radost – Elenka se umístila na 3. místě a Kristýnka ji o jednu příčku přeskočila, skončila druhá.

Této soutěže se se svými žáky účastním už mnoho let. Ještě nikdy se mi nepodařilo ve dvou dnech se čtyřmi recitátory získat tři oceněná místa. Krásný pocit!

Všem děvčatům děkuji za vzornou reprezentaci školy. Přeji jim, aby byly stejně úspěšné i v dalších letech.

Mgr. Břetislava Melušová