Přihlášky na střední školy 2021

skola.jpg

15. 01. 2021

Také v letošním zvláštním roce budou žáci 9. třídy podávat přihlášky na střední školy. Zde je několik informací:

• Čekáme na pololetní vysvědčení, tedy na známky za 1. pololetí školního roku 2020/21
  • Po vystavení vysvědčení základní škola vytiskne všem vycházejícím žákům přihlášky, kde budou základní údaje: jméno, datum narození, adresa, údaje o zákonném zástupci. Vše si pečlivě zkontrolujte, případné chyby opravte. Jde o přihlášku „nanečisto“(můžete do ní psát), originál (i s údaji o střední škole) vytiskneme později.

• Vyplnění přihlášky:

Do části Název a adresa střední školy doplňte údaje o škole a oboru, které jste si vybrali. Přesné názvy a kódy najdete na stránkách střední školy, popřípadě v zelené publikaci Atlas školství.

Příklad:

SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s. r. o.

•  Přímětická 1812/50, 669 41 Znojmo
  • 75 - 41 – M/01Sociální činnost

Vyplňte datum narození zákonného zástupce a podepište (žák i zákonný zástupce).

Potvrzení od lékaře doplníte až na originálu přihlášky.

• Vyplněnou přihlášku „nanečisto“ doručte do 8. února zpět do ZŠ Kravsko (osobně, poštou, oskenované na email zskravsko@zskravsko.cz).
  • Škola údaje doplní do systému a vytiskne dva originály přihlášky s vyplněnými středními školami.
  • Originál přihlášky si vyzvednete, opět zkontrolujete, podepíšete a doplníte razítko od lékaře (obory, to střední škola požaduje).
  • Do 1. března 2021 odevzdáte na zvolených středních školách.

Informace k přihláškám a k přijímacímu řízení si můžete přečíst na stránkách ministerstva školství:

Přijímání na střední školy a konzervatoře, MŠMT ČR (msmt.cz)

výchovná poradkyně Mgr. Blanka Vocílková