Matematika v přírodě 2022

matematikavenku22-22.jpg

24. 06. 2022

Ve středu 15. 6. se žáci šestých a sedmých ročníků zúčastnili projektového dne Matematika venku.

Pod vedením zkušeného lektora Ing. Martina Kříže (zástupce ředitele Chaloupky o. p. s. a metodika projektu Učíme se venku) si vyzkoušeli programy Kolik uhlíku zadrží strom, Zlomky ve sklenici, Jednotky délky a obsahu. Změřili si obvod a výšku stromu, vypočítali jeho objem a vypočítali, kolik uhlíku zadrží jejich strom během svého růstu. Žáci zažili dělení zlomků na vlastní oči ve vlastní sklenici. Za pomocí vody zjistili, jak se dělí a sčítají zlomky. Změřili si, jak mají dlouhý krok a pomocí krokování odhadli délku tenisového kurtu. Žáci se aktivně zapojili do zkoumání a dle jejich reakcí je výuka venku i bavila.
Fotky můžete vidět zde.

Mgr. Ivana Pospíšilová