Třídní exkurze 8.B - Mikulov

mikulov.fif

28. 06. 2024

S panem učitelem Procházkou a paní učitelkou Červinkovou jsme se dne 25.6.2024 vydali na výlet do Mikulova.  

Ráno jsme se sešli na nádraží ve Znojmě, kde jsme v 8 hodin nastoupili na vlak. Po necelé hodině cesty jsme pak vystoupili na nádraží v Mikulově, kde se nám hned naskytl výhled na Svatý kopeček, který však dnes nebyl cílem naší cesty. Jakmile jsme našli správný směr, začali jsme stoupat k jeskyni Na Turoldu. U jeskyně nás uvítala milá paní, u které jsme si zakoupili suvenýry a občerstvení. Posvačili jsme a nedočkavě se vydali ke vstupu do jeskyně. Už v první místnosti jsme se od průvodkyně dozvěděli historii jeskyně a její objevitele. Nenechali jsme se zastrašit chladem a postupovali jsme dále do hlubin jeskyně. Prohlédli jsme si Balvanitý dóm, Klenotnici, jejíž stěny se podobají mořským korálům. Viděli jsme i žraločí tlamu. Prohlídku jsme zakončili v pohádkové síni, kde fantazie nezná meze! Hned po vkročení na čerstvý vzduch nás už čekala další zastávka a tou byl Kozí hrádek. I přesto že vyhlídka byla uzavřená, užili jsme si krásný výhled na město. O půl 12 jsme na historickém náměstí města měli hodinový rozchod. Mnozí zamířili pro něco na zub, jiní obdivovali památky města např. zámek a zámecké zahrady, či Dietrichsteinskou hrobku. Náš výlet končil u fontány na náměstí, odkud jsme se přesunuli zpět na vlakové nádraží. Někteří byly unavení na tolik že ve vlaku usnuli. Po příjezdu do Znojma jsme se rozloučili a vypravili se každý svou cestou. Výlet jsme si moc užili! ☺️

 

Třída 8.B

« zpět