930 LET OBCE KRAVSKO 2022

slunicko-1.jpg

17. 06. 2022

Ve dnech 10. – 12. 6. 2022 se konaly oslavy výročí založení obce Kravsko. Naše škola přispěla k těmto oslavám několika aktivitami, které žáci se svými pedagogy a vychovatelkami připravovali již několik měsíců předem. V rámci hlavního programu vystoupil dne 11. 6. školní pěvecký sbor Sluníčko pod vedením Mgr. Jany Valihrachové s pásmem populárních písní, hrou na flétnu a na housle.

Doprovodný program byl věnován hlavně dětem – součástí byly i dílničky, kde si děti mohly vyrobit drobné upomínkové předměty. Této aktivity se ujaly paní vychovatelky. Pro návštěvníky sobotního programu byly také připraveny drobné suvenýry, které vyrobily děti nejen v hodinách pracovních činností a výtvarné výchovy, ale i ve školní družině a školním klubu. Jednalo se o zápichy ve tvaru sluníčka, kytiček, motýlů, dále záložky s motivy Kravska.

Během sobotního odpoledne mohli příchozí navštívit i budovu místní školy a školky, kde si mohli prohlédnout novou učebnu přírodovědy a nové prostory dalšího oddělení MŠ. Přítomní pedagogové je rádi provedli zmiňovanými prostorami a seznámili je s novinkami ze života školy. K zhlédnutí byla připravena výstavka výtvarných a literárních prací žáků naší školy ve vstupních prostorách. Mnohé z nich byly zaměřeny právě na obec Kravsko a jeho okolí – ekosystémy, historie, objekty… Nedílnou součástí výstavy dětských prací byla i oblíbená venkovní GALERIE NA PLOTĚ, kde si mohli kolemjdoucí prohlédnout výtvarná díla současných žáků, ale i těch, kteří na školu v Kravsku chodili v minulosti.

Oslavy proběhly v příjemné atmosféře, počasí nám přálo, děti, rodiče i ostatní návštěvníci byli spokojeni. Děkujeme všem, kteří se ujali příprav i samotné realizace, stejně tak děkujeme všem dětem vystupujícím v pěveckém boru za jejich nadšení a podaný výkon.

Fotky můžete vidět zde.

Mgr. Jana Valihrachová