ŠKOLNÍ VÝLET DO PERMONIA 22

permonium-uvod22.jpg

22. 06. 2022

   V pátek 17. června se žáci páté a obou šestých tříd se svými třídními učiteli vypravili na školní výlet do areálu parku PERMONIUM  v Oslavanech. Permonium je „zábavní park s příběhem“ nabízející aktivní poznání, zábavu i adrenalinové zážitky spojené s historií a technologií těžby černého uhlí v regionu Rosicko-oslavanského revíru.

   Děti zde nalezly a vyzkoušely mnoho zábavných aktivit, které byly propojeny interaktivní hrou, během níž ve skupinkách plnily různé vědomostní, dovednostní, znalostní a fyzické     úkoly a zdolávaly různé nástrahy. Styl důlních chodeb imitovalo největší nadzemní bludiště v ČR, na návštěvníky čekalo důlní jezero, sopka propojená s lanovým centrem, prales, stará hornická dílna, reálné štoly, těžní věž a další originální zábavné činnosti.

   Samotná interaktivní hra MAGIC PERMON je řízena pomocí informačních technologií – děti měly ve skupinách k dispozici tablety, díky nimž se všichni mohli hrou bavit sami, bez závislosti na ostatních a bez časového omezení. Za splnění daných úkolů je na konci hry čekala odměna ve formě figurky permoníka. Dopoledne naplněné hrou uzavřel společný oběd, kdy si všichni pochutnali na řízku s bramborami. Domů si děti odvážely nevšední zážitek a plno dojmů s prožitého dne.

Fotky můžete vidět zde.

 

                                                                                                      Mgr. Jana Valihrachová

 

 

 

« zpět