9.A a 9.B na dračích lodích

dracilode-9tr-22-16.jpg

26. 09. 2022

Ve čtvrtek 22. září se obě deváté třídy vypravily pod Sedlešovický most přes řeku Dyji na tradiční Festival dračích lodí, konkrétně na klání druhého stupně základních škol. Měli jsme přihlášené dvě lodě. Nakonec však z důvodu různých podzimních viróz byly obě posádky citelně oslabeny, a tak jsme obě třídy kombinovali tak, aby byla hlavně dobře reprezentovaná škola. Na start jsme šli prakticky ihned po příchodu. Konkurence byla veliká, v kategorii základních škol se sešlo osmnáct posádek a všechny připravené podat maximální výkon. V tom jsme se od ostatních nelišili, drobným ztížením situace bylo to, že někteří závodníci startovali v obou týmech a obvykle šli z jedné lodi do druhé. Snaha však byla a časy nebyly zase tak špatné. A protože obě posádky měly přibližně stejné časy, došlo nakonec k tomu, že v poslední rozplavbě měly posádky 9. A a 9. B jet proti sobě. Tady už nastal trochu problém. Pojedeme jako třídy, nebo postavíme silnou kombinovanou posádku, která se pokusí o co nejlepší umístění pro školu? Rozhodnutí a rozdělení posádek jsme nechali na dětech. Ty se k tomu postavily zodpovědně, uspořádaly poradu a za deset minut bylo rozhodnuto: pod označením 9. A pojede výběr z tříd a druhá loď si ještě jednou zapádluje. Výběrové lodi bubnoval do rytmu pan učitel Procházka, paličky na druhé lodi s označením 9. B se ujala deváťačka Pavla. Výsledkem bylo, že naše áčko nakonec vybojovalo desátou příčku a béčko skončilo na šestnáctém místě. Časové rozestupy mezi družstvy byly minimální, takže naši deváťáci ostudu určitě neudělali. Ještě cennější pro nás bylo, že jsme strávili pěkné sportovní dopoledne na čerstvém vzduchu a že deváťáci se dokázali domluvit jako už téměř dospělí lidé a báječně si užít svůj poslední start v barvách ZŠ Kravsko.

Fotky můžete vidět zde.

Mgr. Drahomíra Brzobohatá