Provoz MŠ a ZŠ od 10.května

janderkova-10.png

03. 05. 2021

Mateřská škola:

Od 10.května se umožňuje osobní přítomnost všech dětí v MŠ a probíhá provoz MŠ standardním způsobem (bez omezení počtu dětí ve skupině či třídě, bez testování dětí a pro všechny děti navštěvující tyto MŠ).

Všechny děti budou přihlášeny k odběru stravy. Pokud rodiče rozhodnou, že dítě do školky nepůjde, stravu je nutné odhlásit běžným způsobem.

Základní škola:

1.stupeň – výuka probíhá stejně jako doposud – tedy rotačně. V týdnu od 10.května je na řadě 1.,2. a 3. třída. Další týden bude ve škole 4. a 5.třída.

Testovat se budou pouze 1x týdně. Test se provede první den osobní přítomnosti žáka ve škole v daném týdnu. Preventivní test se provádí bezprostředně po příchodu do školy. Nebude-li žák  přítomen v den termínu testování ve škole, testování se provede v den jeho příchodu.

2.stupeň – rotační výuka s osobní přítomností žáků ve škole. V týdnu od 10.května bude prezenční výuka žáků 6. a 9.třídy. Výuka 7.A, 7.B a 8.třídy bude v tomto týdnu distanční jako doposud.

Další týden od 17.května se třídy vystřídají a ve škole budou osobně žáci 7.A, 7.B a 8.třídy a 6. a 9.třída se bude vzdělávat distančně.

Pro žáky 2. stupně základní školy - tedy žáky, kteří doposud neprošli testování s frekvencí dvakrát týdně - platí, že jsou testováni dvakrát týdně. Důvodem je, že tito žáci se nyní vrací k prezenční výuce a dosud nebyli testováni.

Výuka tělesné výchovy může probíhat ve venku - prosíme o patřičný oděv a obuv.

Mgr.Simona Žalmánková