Osmáci na vodě 2022

osmacinavode-uvod.jpg

22. 06. 2022

Konec školního roku se obvykle nese nejen v duchu bilancování celoroční práce, ale pro děti každého věku znamená především čas exkurzí a výletů. Ideální stav nastává, když se podaří propojit poznání nových míst a získání nových poznatků se zábavou a utužováním kolektivu. Letos se nám to podle mínění všech zúčastněných povedlo.

Jak to vidí slečny

V pondělí 20. 6. 2022 se borci z 8. B vydali sjíždět řeku Dyji. Vyjeli jsme z vodáckého centra, kde nás instruktoři Tom a Bety naučili, jak správně jezdit na kánoji. Potom už jsme vyrazili na cestu s krásným výhledem na Znojmo. Museli jsme sjet tři jezy, z toho jeden mohli sjet jen zadáci. Po cestě se vyklopilo dost posádek, ale nikomu to kvůli velkému horku nevadilo. V Dobšicích jsme měli obědovou přestávku. Zároveň jsme se tam vykoupali a někteří krmili kačenky řízkem. V druhé části už se zatáhlo a začalo bouřit, ale radost nám udělalo to, že jsme předjeli skupinu středoškoláků, která vyjížděla dřív než my. Nakonec jsme dojeli mokří, kluci zamilovaní do Bety, ale hlavně všichni zdraví!

A co pánové?

20. 6. byla naše třída na vodě. Jeli jsme na kánoji, které se říká vydra. Naši instruktoři Tomáš a Beta nás zaučili a mohli jsme vyrazit. Jeli jsme 15 km asi čtyři hodiny. Po dvou hodinách už jsme byli unavení, a tak jsme se v obědové přestávce šli vykoupat. Největší zábava byly jezy, přes které jsme jezdili. Výlet se nám líbil.

Fotky můžete vidět zde.

 

8. B + Mgr. Brzobohatá

« zpět