Výsledky testování Českou školní inspekcí

20211201-102329.jpg

06. 12. 2021

Naše škola se přihlásila k účasti v dobrovolném zjišťování výsledků žáků 6. a 9. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií z českého jazyka, matematiky a anglického jazyka. Testování realizovala Česká školní inspekce.

Přestože šlo o dobrovolné testování žáků, školu jsme přihlásili, abychom měli zpětnou vazbu, jak naši žáci zvládli online výuku. A zvládli ji naprosto skvěle. Všechny nás překvapili svými výsledky. Obdrželi jsme výsledkové sestavy, které prezentují souhrnné základní výsledky za třídu a předmět. Jsou to výsledky ve srovnání s ostatními školami, kde jsou zahrnuty i výsledky odpovídajících ročníků gymnázií. A naši žáci dopadli následovně:

Třída

Předmět

Úspěšnost školy

Úspěšnost ČR

80%

75%

59%

72%

82%

75%

74%

59%

81%

64%

66%

49%

53%

70%

72%

Poděkování patří nejen všem žákům a jejich rodičům, jak složité období zvládli, ale i všem pedagogům, kteří dělají maximum pro perfektní nastavení výuky. Jsou neustále k dispozici všem svým žákům a snaží o co nejmenší dopad všech epidemiologických opatření na vzdělání dětí. To ostatně potvrdila i inspekce v mimořádném šetření online výuky v naší škole. Výuku ohodnotila velmi pozitivně.

S úctou děkuji všem pedagogům školy a vyřizuji tímto poděkování i pana ministra Plagy za jejich profesionální práci v této nelehké době, kdy od začátku školního roku opět zažíváme situace, o kterých jsme doufali, že už nepřijdou. Žáci nebo celé třídy v karanténě nebo izolaci, zaměstnanci, kteří nemohou vykonávat svou práci, ať již kvůli onemocnění nebo kvůli péči o vlastní rodinu či děti v karanténě. Těžké pro učitele bylo také najít cestu, jak vyvážit rozdílné rodinné zázemí a jak pomoci žákům, kteří zaostávají a kteří mají těžkosti s návratem mezi spolužáky. Svoji práci skvěle zvládli a všem přeji hodně sil do další práce.

Simona Žalmánková