Mladí ladí D-dur : Lavička

20210526-141204.jpg

01. 06. 2021

O postupné realizaci projektu loňských žáků 9. třídy jsme vás informovali už několikrát. Teď se konečně blížíme do finále. Máme výsledný produkt. Nádhernou lavičku, kterou si deváťáci našli na internetu. Oslovila jsem místního řezbáře pana Jiřího Tondla, jestli by nám ji vyrobil. Souhlasil. Říkal, že zhotovit takovou lavičku není problém, problémem bude sehnat kmen o průměru alespoň jeden metr. Měl pravdu. Téměř půl roku jsem se snažila oslovit každého, kdo má něco společného se dřevem. Dubové a bukové dřevo je nedostatkovým zbožím, navíc je velmi drahé, a tak pan Tondl nakonec vyřezal lavičku z topolu. Tvoří ji dvě spojené dlaně, na které usedl motýl. Od první chvíle mi ruce evokovaly učitele a motýl naše školní děti. Námětově se ke škole výborně hodí. Symbolizuje lásku, něhu, ochranu, kamarádství, porozumění, poznání, souznění, lásku k přírodě, hezkým věcem a mnoho dalšího, co každodenně se svými žáky při výuce zažíváme. Celkovou cenu tohoto skvostu jsme částečně hradili z projektu, zbytek nám věnoval pan Tondl jako sponzorský dar. Děkujeme. Natírat si ji budou děti samy v rámci výtvarné výchovy. Řešíme snad už poslední věc, jestli bude motýl barevný, nebo celá lavička jednobarevná. Vše se bude odvíjet od hodnoty použitého materiálu.

Lavička bude umístěna před vstupní branou do školy. Žákům zpříjemní čekání na autobus, rodičům a prarodičům zase na svoje děti a vnoučata. Snad se vám bude líbit!

Mgr. Břetislava Melušová