Konverzační soutěž v anglickém jazyce 2022

aj.fif

27. 03. 2022

V letošním roce se žáci naší školy opět mohli zúčastnit konverzační soutěže v anglickém jazyce. Školní kola se konala v lednu a své vědomosti přišlo poměřit celkem 23 žáků. Všichni soutěžící byli velice šikovní a bylo opravdu náročné vybrat vítěze.

V kategorii I.A (žáci 6. a 7. třídy) soutěžilo 10 žáků.

1. místo Kristýna Bořilová
  2. místo Nathan Mehović
  3. místo Martina Kamarádová

V kategorii II.A (žáci 8. a 9. třídy) soutěžilo 13 žáků.

1. místo Dominik Tašlmár
  2. místo Tomáš Haspra
  3. místo Štěpán Šalamoun

Nejúspěšnější žáci z každé kategorie postoupili do Okresního kola, které se konalo 16. března ve Znojmě. Nejdříve si žáci ověřili své znalosti angličtiny v poslechovém a didaktickém testu a poté přešli na ústní část soutěže. Po náročném dopoledni mohli být na sebe pyšní.

Dominik Tašlmár se umístil na 10. místě a Kristýna Bořilová obsadila krásné 3. místo.

Oběma soutěžícím gratulujeme a přejeme, aby neztratili chuť učit se cizí jazyk a dále se v něm zdokonalovali.

Jaroslava Červinková