Deváťáci ve Valticích 2022

valticedevitka-uvod.jpg

21. 06. 2022

V pátek 17. června 2022 navštívili žáci 9. třídy v rámci školního výletu Valtice.

 

Ráno jsme se přesunuli vlakem ze Znojma do Valtic, a poté vyrazili na prohlídku Státního zámku Valtice, který je chráněn jako kulturní památka a byl v rámci Lednicko-valtického areálu zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Nádherný zámek! Spousta krásných obrazů, zářící komnaty a světoznámá enfiláda… Mimochodem se zde nedávno natáčela i filmová minisérie Marie Terezie. Po prohlídce zámku následoval nezbytný nákup suvenýrů, svačina a přesun do zámeckého parku. Vydali jsme se na naučnou vinařskou stezku a zamířili krajinou plnou vinohradů k romantické kolonádě na Reistně. Cesta zvlněnou krajinou na sluníčku byla trochu namáhavá, ale výsledek překonal všechna očekávání. Kolonáda samotná a výhled z jejího vrcholu stály za to. Kolik tady vzniklo selfíček nevíme, ale bylo jich opravdu hodně. Následně jsme se vrátili do Valtic, prohlédli si náměstí Svobody a ochutnali místní vynikající zmrzlinu.

To už nás čekal jen přesun na valtické nádraží a cesta zpátky do Znojma.

 

Co říci na závěr? Byl to náš poslední školní výlet a myslím, že jsme si jej užili na maximum. Počasí nám přálo a po celou dobu panovala perfektní nálada. Na Valtice budeme určitě rádi vzpomínat.

Fotky můžete vidět zde.

 

Mgr. Jindřich Juráš

« zpět