Republikové kolo mladých zdravotníků - Praha 2022

zdravoveda-republika22-8.jpg

24. 06. 2022

Dne 18. června se žáci  5. třídy zúčastnili  republikového kola mladých zdravotníků, které se konalo  tentokrát v hlavním městě naší krásné republiky  - v Praze. Soutěž organizoval Český červený kříž. Soutěž byla rozdělena na dvě části -  pro Mladé zdravotníky I. stupně a pro Mladé zdravotníky II. stupně. Jihomoravský kraj reprezentovala jako vítěz I. kategorie naše ZŠ Kravsko a zastoupená 5-ti členným družstvem žáků 5 třídy. Celkem se republikové soutěže zúčastnilo za I. stupeň 11 družstev, kdy každé družstvo reprezentovalo svůj kraj.

Po slavnostním zahájení soutěže, které se konalo na Petříně, začali soutěžící plnit jednotlivé disciplíny za přísného dohledu rozhodčích. Ve velkém horku museli žáci absolvovat  celkem 8. soutěžních disciplín, které byly v pohádkovém duchu. Na soutěžící čekala namaskovaná zranění pohádkových bytostí, které museli rozpoznat a co nejlépe a bezchybně poraněné bytosti ošetřit.

Po splnění všech úkolů jsme se přesunuli na oběd a poté se ochladili zmrzlinou. Po občerstvení nás ve chvíli volna čekala za odměnu vyhlídka z Petřínské věže, kdy jsme museli opět zabojovat a zdolat 299 schodů vedoucí na vrchol. Zdoláním tohoto náročném úkolu, se nám naskytl neskutečný výhled na Prahu a jeho okolí. Pak už jsme se začali přesouvat pěšky přes město a nádherný Karlův most  na slavnostní vyhlášení výsledků, které probíhalo na  parníku. Vyhlášení výsledků bylo spojeno s  vyhlídkovou plavbou po Vltavě zakončenou rautem.

Naše děti s názvem družstva „Tygříci, pod vedením Mgr. Miroslavy Peškové, vybojovaly krásné 4. místo ve složení“ : Lucie Haindlová, Julie Hálová, Anna Paulová, Michal Dvořák a Vojtěch Procházka.

Všem závodníkům děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.  Tygříci, byli jste skvělí a bojovali opravdu jak tygři.

Velký dík (rodiče soutěžících dětí)

Já bych touto cestou chtěla poděkovat rodičům soutěžících dětí, kteří si tuto akci vzali pod svá křídla, děti doprovázeli a po celou dobu soutěže pro ně byli neskutečnou oporou.

Velký dík patří i obci Olbramkostel a Sboru dobrovolných hasičů za zajištění dopravy na soutěž.

Fotky z akce můžete vidět zde.

Mgr.Miroslava Pešková