Burza škol online Znojmo 19. 1. 2021

skola.jpg

08. 01. 2021

 

Předávám informaci o možnosti pro žáky 9. ročníků se přímo propojit se středními školami a učilišti pomocí on-line schůzek (Teams/Meets…).

Portál naleznete na adrese https://burzaskol.online (kde jsou i informace k termínu a času jednotlivých výstav). Znojmo 19. 1. 2021.

Portál nyní zobrazuje i poměrně zásadní informace jako inspekční zprávy škol, výsledky u státních maturit apod. Pro letošní deváťáky je to poslední šance, kdy se mohou alespoň virtuálně potkat s více školami v jeden čas na jednom místě a mezi nimi si vybrat. Termíny jsou uvedeny v mapce po jednotlivých okresech.

Od nového roku je portál rozšířen o zásadní informace především pro rodiče:

  1. Kompletní nabídka všech škol v okrese + něco navíc. U každé výstavy se zobrazují všechny školy z okresu (zdroj dat: https://rejstriky.msmt.cz/rejskol/) včetně jejich oborů. Registrované školy mohou s žáky v době výstavy přímo komunikovat přes Teamsy.
  2. Inspekční zprávy. U všech škol jsou k náhledu jejich inspekční zprávy (zdroj dat: portál České školní inspekce https://www.csicr.cz/cz/Dokumenty/Inspekcni-zpravy).
  3. Výsledky státních maturit. U všech maturitních oborů jsou k dispozici výsledky školy u státní maturity za posledních 5 let (zdroj dat: CERMAT https://vysledky.cermat.cz/). (Na portále budou zveřejněny nejpozději 12.1.2021.)

Věříme, že Vašim žákům 9. ročníků pomůžete se zorientovat ve vzdělávací nabídce alespoň tímto náhradním způsobem.

                                                                                                                                     Mgr. Blanka Vocílková

« zpět