Adam a Eva aneb Nejsme stejní 2022

adamaeva22-2-uvod.jpg

30. 06. 2022

Na středu 22. 6. 2022 jsme pro naše obě šesté třídy naplánovali program v rámci preventivního programu Adam a Eva, aneb Nejsme stejní. Realizaci jsme svěřili do rukou společnosti MPedu, z. s., konkrétně za námi přijela Mgr. Jana Fričová, která si s dětmi povídala na téma tělesných změn s nastupující pubertou, o odlišnostech pohlaví, střídání nálad vlivem hormonální bouře v dospívajícím těle, jak to zvládat a co se sebou. Žáci se dozvěděli také o zdravém životním stylu a dodržování hygieny. Protože se jedná přece jen o poněkud choulostivé téma, šesťáci uvítali hravou formu přednášky a především možnost zeptat se lektorky písemně a anonymně v podstatě na cokoli, vše bylo zodpovězeno. Přednáška je bavila a říkali, že tentokrát se opravdu dozvěděli věci, o kterých zatím nikdy neslyšeli.

Fotky můžete vidět zde.

Mgr. Drahomíra Brzobohatá,