Revitalizace zeleně u školního zařízení – Kravsko

20210504-085527.jpg

06. 05. 2021

V minulých dnech byla v areálu a blízkosti školy realizována výsadba listnatých stromů v zastoupení javoru mléče, javoru klenu, břízy bělokoré, višně chloupkaté, platanu a jeřábu ptačího. Celkem bylo vysázeno 44 stromů. Výsadbu prováděla firma Šíp – zahradní architektura a služby s.r.o. ze Strakonic. Celková cena dotace, kterou škola získala za pomoci zřizovatele ze Státního fondu životního prostředí ČR, činí 249 500,-Kč. Projekt nese název „Revitalizace zeleně u školního zařízení – Kravsko“. Těšíme se, že žáci v rámci povýsadbové péče přiloží ruku k dílu a budou aktivně zapojeni do environmentálních aktivit, které má škola ve svých prioritách. Stromy budou nejen výchovným a vzdělávacím prostředkem, ale hlavně díky nim bude v areálu více stínu, zlepší se celkově prostředí a budou přinášet radost všem.

Mgr. Simona Žalmánková

„Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.“

Ministerstvo životního prostředí (mzp.cz)

SFŽP ČR – Státní fond životního prostředí ČR (sfzp.cz)