Logická olympiáda 2022 – informace pro žáky a rodiče

olympiada.png

23. 09. 2022

Také v letošním roce vyhlašuje Menza ČR soutěž Logická olympiáda. Jde o soutěž zaměřenou na logiku, která nevychází jen ze znalostí nabytých při školní docházce, ale podporuje samostatné myšlení účastníků. Je určena dětem a mládeži z celé České republiky. Registrace soutěžících a škol probíhá 1. září 2022 – 30. září 2022 zde https://www.logickaolympiada.cz/

Soutěž je vyhlášena pro následující kategorie:

Kategorie MŠ: mateřské školy

Kategorie A1: žáci 1. třídy základní školy

Kategorie A2: žáci 2. třídy základní školy

Kategorie A: žáci prvního stupně základních škol (3. – 5. třída).

Kategorie B: žáci druhého stupně základních škol (6. – 9. třída a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, tj. první dva ročníky u šestiletých gymnázií nebo první čtyři ročníky u osmiletých gymnázií).

Základní kolo proběhne pro:

kategorii A: žáci prvního stupně základních škol  (3. – 5. třída) ve dnech 1. – 7. října 2022

kategorii B: žáci druhého stupně základních škol ve dnech 8. – 14. října 2022

kategorii MŠ, A1, A2: mateřské školy a 1. a 2. ročník základní školy ve dnech 22. – 28. října 2022

V základním kole soutěžící vyplní krátký on-line test. Délka testu je 15 minut pro kategorii MŠ, 20 minut pro kategorii A1 a A2, 30 minut pro kategorie A a B a 35 minut pro kategorii C, takže je možné jej řešit během jedné vyučovací hodiny.

Nejlepší řešitelé z kategorií A, B a C postoupí do krajských kol. Nejlepší řešitelé z kategorie MŠ ve vybraných okresech postoupí do okresních kol. Soutěžící z kategorie A1 a A2 absolvují jen základní kolo a nepostupují do krajských kol.

Mgr. Blanka Vocílková