První pomoc v praxi

pr-pomoc24-3.jpg

26. 01. 2024

Výchova ke zdraví je předmět, který se zabývá zdravotní gramotností vašich dětí , posiluje jejich vztah ke zdraví , aktivní přístup ke zdravému životnímu stylu, zaměřuje se na prevenci rizikového chování v různých oblastech, jak se chovat za mimořádných událostí.

Jedním takovým blokem našeho předmětu je i první pomoc, kterou by měl každý občan znát a vědět, jak se správně zachovat, pokud ho v životě něco takového potká.  Dost možná to bude právě on, kdo bude článkem mezi životem a smrtí. A proto jsme to vzali zodpovědně!

Po shlédnutí kurzu první pomoci, aktivních přednáškách i s ukázkami od žáků samotných, jsme přešli k praktickému nácviku.

Stáhli jsme si aplikaci Záchranka – výukovou verzi, požádali jsme spolužačky z 8.třídy, jestli by nám zahrály zraněné a mohlo se jít na to. Holky z osmičky to vzaly zodpovědně a namaskovaly se opravdu věrohodně. Sedmáci si prošli po skupinkách školou a pokud potkali zraněné, museli zasáhnout. Zachraňovali dusící se dívku, zásah proudem, srdeční selhání, vypití  kyseliny a  poleptání, opaření, otevřenou zlomeninu a tepenné krvácení. Podávali první pomoc a zároveň volali na záchranku ( paní učitelce), kde jim byly podány informace co mají udělat a jak postupovat. Nakonec se všechny podařilo úspěšně zachránit a myslím, že si to všichni užili.

 Po závěrečném zhodnocení na konci hodiny žáci sedmé třídy naznali, že je překvapilo, jak to zranění může vypadat, trošku je to zaskočilo, ale na druhou stranu prý už ví, do čeho by asi tak šli a nebylo by to pro ně až takové překvapení. A navíc si zkusili ve stresu volat na ,,RZ“ – řeknu vám…to někdy byly hlášky.

Zážitková pedagogika v praxi – super to bylo!!

Fotky můžete vidět zde

Mgr. Novotná Jiřina

 

« zpět