ZNOJEMSKÝ SLAVÍČEK 2019

slavicek.png

15. 04. 2019

Ve dnech 9. a 10. dubna se ve Štukovém sále Znojemské besedy konala regionální kola letošního ročníku pěvecké soutěže ve zpěvu českých, moravských a slovenských lidových písní – Znojemský slavíček. Této soutěže se každoročně zúčastňují i žáci naší školy, kteří vyhráli ve školním kole Kraveckého slavíčka. Školního kola soutěže se zúčastnilo celkem 48 zpěváčků v šesti kategoriích včetně dětí z MŠ, postupovali vždy žáci umístění na prvním a druhém místě.

Regionálních kol se zúčastnilo deset našich nejlepších zpěváčků. Ve velké konkurenci nakonec uspěl a do finálového kola postoupil zástupce 2. kategorie – Jiří Bauer z 1. třídy s písničkou KDYŽ JSEM BYL MALUČKÝ, v kategorii MŠ se na 1. místě umístil Matěj Haviar s písničkou JÁ MÁM KONĚ. Gratulujeme!

Na finálový večer Znojemského slavíčka je veřejnost srdečně zvána 26. května 2018  do Městského divadla ve Znojmě.

KRAVECKÝ SLAVÍČEK - POŘADÍ V JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍCH:

I. kategorie – MŠ:

Anežka NEVRKLOVÁ, Matěj HAVIAR, Ema PUKLOVÁ

II. kategorie – 1. a 2. třída:

Jiří BAUER – postup do finálového kola, Karolína ČERVINKOVÁ, Monika CEJPKOVÁ

III. kategorie – 3. a 4. třída:

Elen ZÁVĚRKOVÁ, Laura KŘIVÁNKOVÁ, Kristýna FABIÁNOVÁ

IV. kategorie – 5. a 6. třída:

Monika HELLMANOVÁ, Jan JAŠKO, Vendula HANÁKOVÁ

V. kategorie – 7. a 8. třída:

Adéla DVOŘÁKOVÁ, Soňa ALEXOVÁ, Bára AUEROVÁ a Andrea KREJČOVÁ

VI. kategorie – 9. třída:

– bez postupu

Fotky ze soutěže můžete vidět zde.

Mgr. Jana Valihrachová