Zájmová činnost 2019/2020 v ZŠ Kravsko

uvod.jpg

02. 10. 2019

V prvním říjnovém týdnu nového školního roku začaly na škole zájmové kroužky. Škola spolupracuje se Střediskem volného času ve Znojmě. Nově je letos otevřen  Klub zábavné logiky, který vedou  tatínci našich žáků pan Podsklan František a pan Kubiš Michal. Klub je zaměřen na rozvoj logického myšlení, podporu kreativity a základů programování.

Žáci 6. – 9. třídy se učí pracovat s robotickými stavebnicemi VEX IQ a LEGO MINDSTORMS .

LEGO MINDSTORMS  dává možnost vytvořit a ovládat své vlastní robotické LEGO tvory, vozidla, stroje a nejrůznější vynálezy. Kombinací prvků LEGO s programovatelnými kostkami, motory a senzory, mohou žáci svým výtvorům umožnit jezdit, manipulovat s předměty, vydávat zvuky a dělat téměř cokoliv.

Pomocí stavebnice VEX IQ děti si sestavily základní model robota a pomocí ovladače a zapojených senzorů ovládaly robota po vlastní dráze. Také tato stavebnice umožňuje naprogramovat různé činnosti robota.

Fotografie z první schůzky můžete vidět http://zskravsko.cz/galerie/Robotika19:

Letos jsou otevřeny kroužky – stejně jako v loňském roce:

 • Florbal 1. st.
 • Florbal 2. st.
 • Sportovní hry
 • Hra na flétnu
 • Hra na kytaru
 • Keramika 1
 • Keramika 2

 

Nově ve školním roce 2019/2020:

 • Míčové hry – přípravka
 • Klub sociálních dovedností
 • Klub zábavné logiky
 • Badatelský klub

 

Školní kroužky:

 • Doučování
 • Čtenářské kluby
 • Klubíčko
 • Dopravní kroužek
 • Rybářský kroužek
 • Angličtina

                                                                                                                        Mgr. Blanka Vocílková

« zpět