V Kanceláři prezidenta republiky

48365474-527957477611872-2743222837752889344-n.jpg

20. 12. 2018

14. 12. 2018 jsme se vypravili do Prahy. Mladší děti vyrazily po muzeích a deváťáci a osmáci měli domluvenou exkurzi v Kanceláři prezidenta republiky, aby se tak v praxi přesvědčili o tom, co říkají učebnice občanské výchovy a dějepisu. Byli jsme moc rádi, že nám na Hradě vyšli vstříc a umožnili nám tuto návštěvu v adventním čase, protože to znamenalo, že se stihneme ještě i pokochat krásami vánočně vyzdobeného hlavního města.

Odjezd v časných ranních hodinách zvládli všichni bez problémů, cesta dobrá, v Praze jsme byli včas na to, abychom v klidu docestovali městskou dopravou na Hrad. Ještě před vstupem do kanceláří jsme si prohlédli slavnostně vyzdobená nádvoří a navštívili katedrálu svatého Víta. Pak už byl čas prohlídky. Na druhém nádvoří si nás vyzvedla sympatická průvodkyně. Po absolvování nezbytné bezpečnostní prohlídky nás provedla prostorami Kanceláře prezidenta republiky, společně s dětmi zopakovala vědomosti o státních symbolech, zavzpomínali jsme na jednotlivé prezidenty, poznali historii Kanceláře prezidenta republiky jako úřadu a nakonec jsme měli možnost navštívit hradní knihovnu. Zajímavou návštěvu jsme v pravé poledne zakončili domluvenou účastí na střídání hradní stráže za zvuku hudby hradní stráže. Nezbývá než Hradu poděkovat za zpřístupnění zajímavých prostor.

No a pak už jsme se všichni těšili do centra na vánoční rejdění. Dolů z Hradu jsme sestoupili Zlatou uličkou, pokochali se výhledem na Prahu, nastoupili do metra a vyrazili směr Staroměstské a později Václavské náměstí. Vánoční výzdoba Prahy nezklame nikdy, před odjezdem jsme si užili i vánočního nasvětlení. Unaveni, ale spokojeni a vánočně naladěni jsme se vrátili domů.

Mgr. Drahomíra Brzobohatá

« zpět