DEN MATEK V DpS PLAVEČ 2019

dm19.jpg

15. 05. 2019

   V pátek 10. května v dopoledních hodinách se starší žákyně našeho školního pěveckého sboru Sluníčko vypravily do Domova pro seniory v Plavči, aby při příležitosti oslav Dne matek potěšily místní obyvatele i personál svým tradičním vystoupením. Jako vždy měly připravené pestré pásmo složené z lidových i umělých písní, hry na zobcovou flétnu, recitace a hry na klavír. Společně s děvčaty vystoupily i děti z místní mateřské školy se svým programem. Největší radost měli klienti Domova z lidové písně Kdyby byla Morava, kterou si s děvčaty s chutí zazpívali. Nesměla chybět oblíbená píseň Pro mámu, která celé pásmo uzavřela.

   Dívky byly na závěr odměněny nejen vřelým potleskem, ale i sladkou odměnou. Bez drobných dárečků neodcházeli ani posluchači. Děti pro ně měly připraveny přáníčka ve tvaru kytiček, která vyrobili žáci naší školy v hodinách výtvarné výchovy a v klubu Klubíčko.  Následoval návrat do školy…

 

                                                                                          Mgr. Jana Valihrachová

« zpět