Zajímavosti z oblasti informační technologie - informatika

Hlavní nabídka:

Naše rady
ClassShare Rozvrh hodin
Česká aplikace pro Android, kterou stáhnete zdarma. Aplikace nabízí studentům přehledné vytvoření rozvrhu do jejich telefonů. Má hned několik funkcí. Po vytvoření rozvrhu si můžete k jednotlivým hodinám doplnit, učitele délku hodiny, označení učebny, termíny testů nebo úloh. Aplikace má také možnost sdílet daný rozvrh – ať už mezi studenty, nebo i s jejich rodiči.

Shazam
Určitě jste se již dostali do situace, kdy jste v rádiu, restauraci, nebo kdekoliv jinde slyšeli písničku, která se vám líbila, ale neznáte ani její název, ani interpreta. Proto je tu velmi užitečná aplikace Shazam, díky které můžete písničku ihned identifikovat. Vše co musíte udělat je pustit Shazam a nechat aplikaci poslechnout si alespoň kousek písně. Stačí jen pár sekund a aplikace vám ji sama vyhledá. (Pro android, Apple, Windows zdarma)

Sleep Cycle alarm clock
Tato aplikace je pro spáče s Applem, a kteří si za dobrou aplikaci rádi připlatí. Sleep Cycle alarm clock sleduje a analyzuje váš spánkový rytmus, a tak vás ráno probudí ve chvíli, kdy jste ve fázi lehkého spánku. Díky tomu se nevzbudíte tak nevrlí a budete se probouzet svěžeji.

PhotoMath
Aplikace PhotoMath, kterou si můžete zdarma pořídit do svých Windows, nebo Apple telefonů funguje tak, že kameru smartphonu nastavíte na matematickou rovnici a aplikace vám zobrazí její výsledek. Příklady mohou obsahovat i zlomky, mocniny a odmocniny. Velice užitečná aplikace pro žáky, nebo i jejich rodiče, kteří by se u těchto aplikací řádně zapotili. Vývojáři PhotoMath slibují brzké uvedení aplikace i pro smartphony s Androidem.

#selfiegram – selfie camera
#selfiegram je další v řadě aplikací, které Vám umožní upravovat vaše selfies, zarovnávat je do mřížky, měnit filtry a další užitečné úpravy pro vaše fotky.

Change Hair And Eye Color
Change Hair And Eye Color je editor fotografií, který mění barvu vlasů a očí na fotografii. Vaše selfies budou zase o něco bohatější!

Viber
Viber umožňuj zdarma volat, posílat obrázky, videa a odesílat textové zprávy každému, kdo má tuto aplikaci také nainstalovanou.

Spotify Music
Pokud máte rádi hudbu tak Spotify je právě pro vás. Tato aplikace nabízí obrovskou knihovnu čítající 20 milionů skladeb všech žánrů. Vyhledávání a přehrávání skladeb je velmi snadné a můžete si vybrat z různých stylů, žánrů, nebo i podle nálady.

Autodesk SketchBook Express
Tato aplikace umožňuje upravovat vaše fotky, vytvářet grafické projekty, editaci fotek, nebo třeba  práci s vektory.

VLC
Známý videopřehrávač nyní můžete mít zdarma i ve svých smartphonech.

Clean Master
Tato aplikace vám pomůže vyčistit váš smartphon.

Slideshow Studio 2017
Slideshow studio 2017 vám pomůže vytvořit působivé prezentace fotografií, které můžete snadno sdílet se svými přáteli. Program nabízí předpřipravených šablon pro usnadnění práce. Do jednotlivých snímků můžete vkládat text, popisky a grafické prvky a celou prezentaci podkreslit hudbou na pozadí pomocí libovolného audio souboru nebo vložit jednotlivé zvukové efekty.

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky