Informace o škole - informatika

Hlavní nabídka:

Kde se nacházíme
Obec Kravsko neměla velmi dlouho vlastní školu, a proto děti nejprve chodily od roku 1760 do školy v Příměticích a potom od roku 1826 do Plenkovic. Tento neutěšený stav byl v 2. polovině 19. století rychle vyřešen. Budova je situována v klidném prostředí blízko lesa naproti zámeckému parku. Žáci mohou volný čas trávit na čerstvém vzduchu v pěkném areálu školy.
Ve škole se vyučuje podle školního vzdělávacího programu "Moje škola". Zřizovatelem školy je Obec Kravsko.
Školu navštěvují žáci ze spádové oblasti 10 obcí:
Znojmo, Hluboké Mašůvky, Kasárna, Kravsko, Mramotice, Olbramkostel, Pavlice, Plenkovice, Vranovská Ves, Žerůtky.

Ve školním roce 2015/2016 navštěvuje školu 182 žáků v 9 třídách.
Pro některé předměty jsou na škole vybaveny odborné učebny:

- Informatika
- Biologie
- Německý jazyk
- Anglický jazyk
- 3 multimediální učebny

Škole byl udělen titul "Škola pro udržitelný život". Jsme členem sítě M.R.K.E.V. -  školy zabývající se ekologickou výchovou.

Priority školy :
- počítačové vybavení, výuka informatiky, využívání výukových programů v ostatních předmětech
- výuka cizích jazyků
- environmentální výchova
- využívání interaktivní tabule ve výuce, tvorba vlastních výukových materiálů
- sportovní vyžití žáků

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky