Exkurze Dukovany a Dalešice 2019

dukovany19-12.JPG

13. 03. 2019

V úterý 5.3. 2019 vyjeli žáci 8. a 9. třídy na exkurz ido jaderné elektrátny Dukovany a vodního díla Dalešice. Nejdříve jsme vyrazili autobusem do jaderné elektrárny Dukovany, která byla stavěna v letech 1970 - 1985. Zde nás průvodkyně informačního centra seznámily pomocí přednášek a informačních filmů s činností jaderné elektrárny.

Po jaderné elektrárně jsme odjeli na přečerpávací vodní elektrárnu v Dalešicích, která byla postavena v letech 1970 – 78 na řece Jihlavě v souvislosti s výstavbou jaderné elektrárny Dukovany. Součástí komplexu jsou nádrž Dalešice a nádrž Mohelno. Nejvíce žáky zaujala návštěva galerie, ze které jsme viděli hlavní halu. Pod ní se nacházela strojovna a srdce celé elektrárny.

Fotky z exkurze můžete vidět zde.

Karel Fischer

« zpět