Čtvrťáci v muzeu 2019

exkurze4tr19-37.jpg

22. 10. 2019

Ve čtvrtek 17.10.2019 se žáci 4. a 5. třídy vydali na poznávací exkurzi do Znojma. Nejdříve společně navštívili Muzeum motorismu, kde si mohli prohlédnout předválečné automobily, desítky motocyklů a bicyklů. Dále traktory, parní stroje, benzínové pumpy, smaltované reklamní tabule, kočárky, šlapací autíčka, dětské hračky a další stovky exponátů tykajících se motorismu.

Po této návštěvě se třídy rozdělily. Čtvrťáci měli domluvenou prohlídku v Jihomoravském muzeu, kde na ně již čekal průvodce a seznamoval je s veškerou expozicí muzea - živou a neživou přírodou, archeologickými nálezy, dobou pravěku, staré mince, vzácné horniny, orientální zbraně…

Celé dopoledne završila návštěva obchodního domu Dyje a k veškeré spokojenosti všech zúčastněných jsme odjeli do školy na oběd.

Fotky z akce můžete vidět zde.

 

                                                                                                        Dana Hasprová

« zpět