Člověk za mimořádných událostí 2019

policie19-13.jpg

21. 05. 2019

 

 20.5.2019 se uskutečnil projektový den pod názvem Člověk za mimořádných událostí. S dětmi si neustále povídáme o různých nebezpečí, které v jejich životě mohou nastat a hlavně, jak se v takových situacích zachovat. Seznamují se s pravidly silničního provozu, základy první pomoci, znají důležitá telefonní čísla. Dnešní den byl zaměřen na pomoc od nejlepšího přítele člověka - psa.

Pozvání přijali členové Kynologického klubu Ajax Únanov. V 9.30 na školní hřiště nastoupily děti od 1. – 5. třídy a sledovaly práci kynologů. Nejdříve ukázali výcvik psů, jak umí reagovat na povely a signály. Pejsci přeskakovali překážky, plazili se, aportovali a štěkotem děti zdravili. Po této lehčí části následovalo vyhledávání pachatele, jeho zadržení a předání.

 V klubu se také věnují výcviku nevychovaných psů, nejdříve vše naučí majitele a ti svůj um předají pejskovi.

 Členové klubu nám předvedli nádhernou, ale velice obtížnou práci. Výsledkem jsou jejich perfektně vycvičení psi, na kterých jde vidět, že se vzájemně mají rádi a potřebují…

Jak se to říká? Jaký pán, takový pes!

Pokud by vás taková práce bavila, nebo máte pocit, že ji se svým mazlíčkem potřebujete, nebojte se vyhledat klub Ajax.  Vyhledávají nové členy a přijmou vás s otevřenou náručí.

Fotky z akce můžete vidět zde.

                                                                                                                                             Mgr. Dana Hasprová

« zpět