Berušky a Motýlci na výletě /projektový den mimo školu/

uvod.jpg

10. 06. 2019

Ve středu 5. 6. 2019 jsme prožili krásné dopoledne na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou. Využili jsme připraveného programu s názvem „Cesta za pohádkou aneb jak se žilo na zámku“. Nechybělo i  sportovní vyžití, kdy si děti mohly vyzkoušet pro ně méně známou hru Petang. Posvačili jsme v příjemném prostředí zámecké zahrady, kde všem moc chutnalo. Následovala pohádka „Tři zlaté vlasy děda Vševěda“. Zajímavá byla prohlídka vybavení zámecké kuchyně, kde děti zaujala velká pec, na které si každý upekl svoji vyválenou bramborovou placku. Všem tahle sladká a voňavá dobrota chutnala. Následovala prohlídka vybraných prostor zámku, kde byl pro děti připraven program. Mohly si vyzkoušet části vojenské zbroje, poslechnout si co si dříve na zámku oblékali a poskládat si z papíru límec. Na závěr si vybrané kostýmy vyzkoušely. Dětem se program moc líbil a všichni jsme se spokojeně vrátili autobusem na oběd do školky.

Fotky můžete vidět zde.

                                                         Kubáková J., Březinová M. 

« zpět